LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
50.Brajer 9988
51.Hebelka 9976
52.Černík 9956
Bouldry:
50.Kalvas 8900
51.Tra 8884
52.Kollár 8853
Hory:
26.Štalmach 2894
27. 2726
28.Kulajta 2726

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168841 cest
Nové přelezy:
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9
Cesta Pro 9-
Tête 7c+
Nice Fresh 11

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
Ksport - Třinec
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mrtví horolezci a turisti

Zvrat počasí si na severu Španělska vyžádal oběti mezi alpinisty.

Zpráva z ČTK (www.ceskenoviny.cz):
Bouře a sníh ve Španělsku si vyžádaly smrt tří lidí
Madrid - Severní část Španělska postihly o víkendu rozmary počasí v podobě bouře, silného deště a sněžení, které si vyžádaly životy tří lidí.
Podle dnešních informací šlo o turisty, kteří si vyrazili do hor, kde je nečas zastihl.

Francouzská horolezkyně zahynula na svazích hory Curavacas v provincii Palencia v severním Španělsku, když ve špatném počasí spadla do hloubky 600 metrů. Pětapadesátiletá žena byla povoláním učitelka, citovala agentura DPA španělské zdroje.

V pohoří Sierra de Gredos zahynul při pádu z výšky pětadvacetiletý španělský horolezec. Jeho kolegu, s nímž byl na laně, se podařilo vyprostit s těžkými poraněními.

Ve stejné oblasti spadl šestatřicetiletý turista za dosud nejasných okolností do strže a zahynul.

Další výletník je zde pohřešován už týden a pravděpodobnost, že by byl nalezen živý, je už minimální.

Všeobecně se předpokládá, že na úmrtí alpinistů a turistů má podíl prudká změna počasí: zasněžené stezky, mokrá lana, prudce zvýšené tělesné vyčerpání v chladnějším počasí - to vše se dokáže na lidských tragédiích podepsat.
Nepříznivé počasí na různých místech Španělska způsobilo o víkendu značné problémy v silniční i námořní dopravě. V severní části země bylo kvůli napadanému sněhu uzavřeno šest horských průsmyků a další byly průjezdné jen se sněhovými řetězy.
Na pobřeží Atlantiku udeřila bouře, která v některých místech dosahovala rychlosti až 130 kilometrů za hodinu. Mnohametrové vlny dorážely na přístavní zařízení a mnohé z nich poškodily. Musely být zrušeny některé trajektové spoje mezi Baleárami a pevninou. Během dneška již nečas odezníval, v některých oblastech Španělska ale stále platilo varování před nepříznivým počasím.

(ČTK: http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=225208)

:-(   [úpravy] 13:17 11.12.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-(14:29:08 11.12.2006
Kdo je autorem článku? :-( nebo :-)?
Nezlobte se na mě,ale podle toho ksichtu to fakt poznat není...
:-)odpovědět 

 počasí14:37:25 11.12.2006
není nad to pořádně si zjistit počasí a počítat s těmi 14ti procenty což je chyba při předpovědi na příští den... Ach jo, Schubert jako poviná četba!!
martinodpovědět 
 Re: počasí09:30:00 13.12.2006
Bohužel lidi se prostě nedají poučit.
Petr (P.J.Z)odpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185249)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cesta Ježků VII Bělá U Děčína
Žabí Hrana VIIb Bělá U Děčína
Stará Cesta V Bělá U Děčína
Sardegnova Stěna VIIIb Bělá U Děčína
Západní Pilíř VII Bělá U Děčína
Nově komentované:
Švýcarský Nožík VII Děčínský Sněžník
Srdcové Eso VIIb Děčínský Sněžník
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Friends Like You 10/10+ Frankenjura
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1982 
 Nevím 
 1248 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.