LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
38.Kubíček 10131
39.Fajkoš 10131
40.Hyžný 10128
Bouldry:
38.Kožich 9200
39.Zímová 9150
40.Čech 9150
Hory:
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5730 lezců
1153939 cest
Nové přelezy:
Postranní XIb
Švédský Zá 7C+
Ribstole 8A
Píďa Xb
Magnetfing 9+
Schachmatt 7C
Mindfreak 7C+/8A
Haka 8A
Super Zadd 8A
Zmrzlé Ram 7C+

Stěny
HoSPORT - Staré Hodějovice
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zápis z výkonného výboru ČHS mj. o dotacích MŠMT

ČHS zveřejnil zápis z posledního jednání výkonného výboru mj. o dotacích ministerstva školství. V souvislosti s kauzou ovlivňování dotací ze strany Fotbalové asociace ČR a jejím dopadem na další sportovní svazy se v zápisu píše, že VV ČHS vyhlašuje princip rozpočtové opatrnosti.

Výkonnný výbor ČHS se scházel 19.-21.5.2017 a v té době platilo rozhodnutí o zrušení dotačního programu určeného na podporu činnosti celostátních sportovních svazů s tím, že sportovním svazům budou provizorně vyplaceny peníze odpovídající padesáti procentům dotace přidělené v roce 2016 a program bude znovu vyhlášen. Viz zápis, který ČHS zveřejnil včera: Zápis z jednání Výkonného výboru
Po zasedání Národní rady pro sport 25.5. však ministryně školství slíbila, že i přes pokračující vyšetřování obdrží všechny sportovní svazy od ministerstva sto procent dotací. Viz např: www.sport.cz

Mezi mnoha dalšími body VV ČHS diskutoval o platnosti instruktorských a trenérských licencí, jejichž platnost chce časově omezit s ohledem na rozvoj a aktualizaci poznatků v jednotlivých oborech. "Časově neomezené licence, které vydávají některé subjekty mající akreditaci MŠMT, představují zejména v oblasti horolezecké metodiky či zdravovědy značné riziko." Výbor chce u MŠMT požádat, aby u akreditovaných kurzů "bylo vyžadováno časové omezení platnosti".

V zápise se informuje o jednání s komisí alpinismu o Výstupech roku: "Slavnostní vyhlašování výsledků by se mělo uskutečňovat jako samostatná akce spíše v menším městě (ne v Praze či Brně) a mělo by být doprovázeno dalším programem, hlavně přednáškami oceněných."

Výbor řešil také aktivity spojené se zimní olympiádou v roce 2018. Na akcích, které k tomu připravuje Český olympijský výbor, by se mělo představit ledolezení / drytooling v rámci olympijských parků v Brně, Ostravě a Jablonci nad Nisou.

Jedním z dalších bodů bylo dodržování stanovených podmínek při organizování lezeckých závodů v lezení. Výbor řešil případ porušení povinnosti pořadatele předložit vyúčtování závodu nejpozději 1 měsíc po jeho uskutečnění, kterého se dopustil pořadatel boulderingových závodů v Pardubicích, a za což musí zaplatit pokutu.

Výbor se sešel 19.–21.5.2017 v Bílině. Více viz celý zápis, který má 19 bodů:
Zápis z jednání Výkonného výboru

sth   [úpravy] 12:13 27.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 díky za zveřejnění22:29:55 28.05.2017
Díky za zveřejnění, přjde mi to jako vstřícný gesto v rámci informování členký základny
honzaodpovědět 
 Re: díky za zveřejnění22:38:39 28.05.2017
Jak o myslíš? ČHS přeci zveřejňuje zápisy vždy, na webu jsou všechny...
odpovědět 
  Re: díky za zveřejnění08:09:43 29.05.2017
myslim, že Bloudek chtěl jen poukázat na to, jak jsou transparentní a žádný směrnice pro informování členů nepotřebují
d.odpovědět 
   Re: díky za zveřejnění11:09:09 29.05.2017
:-)
Kuba Turekodpovědět 
   Re: díky za zveřejnění13:53:22 29.05.2017
Zveřejňování všech zápisů z VV je mnohem starší záležitost, než Bloudkovo předsedování - na webu jsou zápisy od roku 2005. Byla by zajímavá statistika, kolik z 91 sportovních svazů takto zápisy zveřejňuje.
odpovědět 
    Re: díky za zveřejnění14:05:44 29.05.2017
Zapis je jen zapis :). Kazdy kdo tyto zapisy sleduje vi, ze v nich zadne kloudne informace. Nestavte zapisy na rovinu nejakych podrobnych faktografickych dokumentu.
Co se tyka statistik o tom co kdo zverejnute, staci se podivat.. :) Asi budes prekvapen kolik nejenom sportovni svazy zverejnuji informaci.
odpovědět 
     Re: díky za zveřejnění17:26:14 29.05.2017
Tak to zase prrr. V zápisech jsou už dlouhá léta podstatné informace. Že by v nich někdo něco tajil, není známo. A to se týká současného i předchozích Výkonných výborů.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: díky za zveřejnění17:40:10 29.05.2017
Nerikam, ze jsou lzive nebo v nich nekdo neco taji. To jsou jen tva slova. Jen je jejich obsah velmi strohy, bez kontextu a bez jakehokoliv vysvetleni a oduvodneni konani CHS. Spis se jedna o strucny kronikarsky zapis (s odstupem casu tezko zkontrolovatelny) nez o nejaky pouzitelny faktograficky a veci oduvodnujici report.

Priklad budiz donekonecna propirana afera kolem Resche, kde ve vystupech CHS bylo vzdy neco stroheho typu "zamitlo se odvolani" a nic vic (na zaklade ceho?, proc?, jak to bylo prosetreno? atd.)
odpovědět 
       Re: díky za zveřejnění02:11:59 30.05.2017
Píšeš, že v zápisech nejsou žádné kloudné informace. Jak si to tedy mám vysvětlit? Žádné? Kloudné?

Ke stylu: zápisy z jednání se kdekoliv a kdykoliv píšou právě tímto stylem. Protože to jsou zápisy z jednání.

Pokud bys potřeboval podrobnosti, měly by být v podkladech k jednání a ve výstupech z jednání, které mají k dispozici funkcionáři ČHS. A v tom s Tebou souhlasím, že i tyto podklady by měly být automaticky na webu. Většina členů ČHS ovšem informovanost pokládá za škodlivý jev, a tak si to nepřečteme.
Kuba Turekodpovědět 

 Foto dne:
Riesenturm
Rechte Talseite, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183739)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L’últim Alé 7b Margalef
La Vallette 6a+ Mgarr Ix-Xini
No Job 6c+ San Blas
TBC2 6a+ Mgarr Ix-Xini
Schachmatt In Zwei Zügen 7C Pfalz
Nově komentované:
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Haka 8A Pfalz
Last Highway 9+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Dušičková spára | Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely | logo čhs | průvodce | Wow |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (26)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
malta průvodce | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 106 
 Ne 
 84 
 Nevím 
 38 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.