LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
20.Jeliga 10665
21.Vlk 10596
22.Jungling 10588
Bouldry:
20.Košťál 9900
21.Urubčík 9750
22.Nespoutaný 9731
Hory:
23.Verner 3138
24.Petr 3083
25. 2948

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142308 cest
Nové přelezy:
Majkl Rohl 7C
Chameleon 7B
Stěhovák Z 8A
Mixit 8A
Zloděj Tvá 7C
Houba 7C+
Krajský Př Xb
Nejistá Se XIa
Amalthee 7b+
Popo 8a

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ahoj lezci, lezkyně a lezčata,

předběžně bych vás rád pozval na možná poněkud originální akci, ačkoli v kraji žulovým šutrům zaslíbené již něco podobného proběhlo. Totiž, rádi bychom někdy za stabilního počasí, tedy nejspíš někdy v polovině června využili boulderové pohostinnosti petrohradských lesů a s Karlem Hegrem uspořádali závody na přírodních kamenech. Za tímto účelem zprovozníme nějakou novou oblástku (např. viz foto) a na absolutně nových neznámých šutrech by to celé mohlo proběhnout. Systém předběžně vidím tak, že by se v definovaném okruhu označilo body ca. 20-30 směrů, ty bychom společně obešli a poté by se odstartovala hodinka lezení. Podle nasbíraných bodů (pouze celé vylezené věci) by se určilo pořadí. Bodování by určitě bylo uděláno tak, aby se vyplatilo vylézt méně těžších věcí, než více lehčích, ale šanci v tomto systému dostanou i slabší. Obtížnosti budou někde od trojky po masakry. 

Tímhle způsobem bychom rádi dostali do povědomí lezců nové boulderové možnosti a také poněkud stmelili český boulderový kolektiv. Za tímto účelem bude večer zapálena vatra v Josemitu a do ranních hodin budou pěny písně a vyprávěny historky z drsného boulderového prostředí. Soudeček není vyloučen, spíš naopak.

V průběhu května se na Lezci objeví podrobnosti termínové a o místě srazu. Místo lezení samozřejmě neprozradím.

Přežijte periodu hnusného počasí, trénujte a až se budete nudit, napište pár podnětů a názorů na tenhle výmysl.




Petr Resch   [úpravy] 10:56 06.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ceske Bleau13:30:18 06.02.2003
Hmm, nektery ty sutry maji opravdu svetovy dimenze.
JirkaSodpovědět 

 Potřebujeme novou uklízečku,14:00:44 06.02.2003
nechceš to Petře vzít? Dobrej nápad, hlavně ten sud:)
Bídaodpovědět 

 bezva nápad18:43:20 06.02.2003
Myslím, že je to super nápad.Přijedu už kvůli těm boulder historkám.Jen dobře zvažte zda je dobré přenést soutěžní atmosféru do přírody.Možná by bylo dobrý boulderovat úplně volně a ohodnotit večer nejtěžší,nejhezčí,nejakrobatičtější a třeba i nejblbější boulder,ale hlavně všichni společně.
Už se na Váš Granitovej camp těším.
šťouchodpovědět 
 Re: bezva nápad09:24:59 07.02.2003
Myslím, že již z povahy pravidel (předběžných) je patrné, že se nebude závodit do krve a je to spíš taková srandička. Mimochodem samozřejmě není kontrolovatelné, kdo co vylezl (na řekněme dvaceti boulderech), ale bude to o důvěře. Druhou věcí je, že ceny budou určitě symbolické a ani body do českého žebříčku udělovat nebudeme. Jde fakt spíš o to bavit se. Organizátoři také předpokládají, než se snažit kontrolovat lezce, že budou všechno patřičným způsobem dokumentovat.
Šutru zdar
Petr
Petr Reschodpovědět 

 dobra idea21:16:36 06.02.2003
Vybornej napad, urcite Vas prijedu podporit!
Musadoodpovědět 
 Re: dobra idea09:52:29 07.02.2003
Naprosto souhlasím, super nápad. Jakmile bude termín tak dej vědět a přijedem v hojném počtu(dvou).
Břéťa
BBodpovědět 

 super...10:51:31 17.02.2003
takovouhle akci si urcite nenecham ujit a s par chlapikama urcite dorazime...
kubikodpovědět 

 Foto dne:
Giardino Di Nato
Manicuz E Prepuzio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (182264)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mixit 8A Ostaš
??? 7A Ostaš
Matcha 7B Lysák
Zloděj Tváří 7C Ostaš
Houba 7C+ Lysák
Nově komentované:
Lauschgift Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Sedma Vpravo VIIa Adršpach
Osma Vlevo VIIIa Adršpach
Předávkování 7+ Velká
Los Mundos De Sintinga 7a Cogollos

 Nově v diskusi:
Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady | Re: a je to tady | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (71)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1571 
 Ne 
 1520 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.