LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
48.Scheuerová 9881
49.Gospoš 9872
50.Jurečka 9862
Bouldry:
48.Fišer 8850
49.Tra 8834
50.Chochola 8753
Hory:
12.Abt 5236
13. 5018
14.Najman 4679

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5715 lezců
1147905 cest
Nové přelezy:
Bärentöter 9+
Saxofon Xb
Bijou Cach 8c
Bijou Cach 8c
Dokončená 9+/10-
Ratifikace 9
Nemaj Boj 10
Když V Bár Xa
Lokální Kv Xb
Krajský Př Xb

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Boulder Bar - Praha 7
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rock Master 2009

Letošní vítězkou závodu Rock Master se stala už po páté Angela Eiter z Rakouska a po čtvrté Španěl Ramon Julien Puigblanque. Adam Ondra skončil na 3. místě. Tomáš Mrázek na 6. místě. Duel vyhrál Švýcar  Cédric Lachat a  Korejka Ja-In Kim.

Obtížnost- cesta na RP
Na nácvik cesty  měli závodníci v pátek 25 minut. Ženská cesta  byla už od začátku hodně  těžká. Oblé chyty, dlouhé přešahy a náročný traverz už v polovině cesty, ve kterém se většina závodnic rozřadila. Jako první traverz překonala Caroline Civaldini. Jako druhá Angela Eiter, která dolezla až pod závěrečný převis a nenechala nikoho na pochybách, že po úrazu ramene je zpět v parádní formě. Slovinka Nina Markovic lezla s přehledem. Překonala traverz a pokračovala k topu. Stejně jako Eiter jí ale zastavily malé chyty v závěrečném převise (2.místo).  Ja-In Kim z Koreje vypadala, že má sil na rozdávání. Traverz jí nedělal nejmenší potíže a dolezla si pro 3. místo. Světové jedničce Johanně Erst se na RP cestě nedařilo a spadla už u třetí expresky.



Angela Eiter

foto by Pepa Otčenášek



Jenny Lavarda

foto by Pepa Otčenášek



Mužská cesta, jejíž obtížnost se pohybovala okolo 9a,  byla na rozdíl od ženské ze začátku plynulá,  bez výrazných těžkých pasáží.  S prvním boulderem přes malé chyty se museli závodníci vypořádat v polovině cesty přes strukturu, následoval těžký náskok do oblého chytu v převise, oblez struktury  v převise, dále stěnka po oblých a malých chytech a traverz do topu. Pěkně lezl Jorg Verhoeven, který se probojoval k poslední expresce. Stejně tak i Cédric Lachat, který se dostal o kousek výš. Tomáš Mrázek lezl s přehledem a nečekaně spadl ve skoku do obliny v  převise u předposlední expresky. David Lama předvedl odpočinek o strukturu v převise, přelezl stěnku přes obliny, pod závěrečným převisem v koutě vyklepal a spadl několik kroků před koncem cesty v malých chytech. Jeho výkon byl neskutečný. Lezl s rozmyslem a se silovou převahou.  Adam Ondra překonal všechny těžká místa s lehkostí v jeho tradičním rychlém stylu, strukturu v převise přeshyboval, ale bohužel mu nevyšel krok do struktury u poslední expresky. Nepříjemným překvapením závodu bylo vypadnutí Patxi Usobiágy hned na začátku cesty. Jako poslední nastoupil Ramon Julian Puigblangue. Delší kroky v začátku cesty ho naštěstí nezastavily. Pokračoval bezchybným lezením do koutku, kde si odpočinul. Vypadalo to, že sil má dost a cestu doleze, ale zastavil ho skok do stisku jeden chyt od topu. Parádní "představení"!



Tomáš Mrázek

foto by Pepa Otčenášek



David Lama

foto by Pepa Otčenášek





Ramon Julien Puigblanque v závěru cesty

foto by Pepa Otčenášek



Adam Ondra

foto by Pepa Otčenášek



Obtížnost- OS+RP
Výsledky muži

1. JULIAN PUIGBLANQUE Ramón ESP
2. LAMA David AUT
3. ONDRA Adam CZE
4. LACHAT Cédric SUI
5. SCHUBERT Jakob AUT
6. MRAZEK Tomás CZE 
7. USOBIAGA LAKUNZA Patxi ESP
8. BECAN Klemen SLO
9. DESGRANGES Romain FRA
10. VERHOEVEN Jorg NED
11. CRESPI Flavio ITA
Výsledky ženy
1. EITER Angela AUT
2. MARKOVIC Mina SLO
3. KIM Ja-In KOR
4. DURIF Charlotte FRA
5. GROS Natalija SLO 
6. VIDMAR Maja SLO
7. ERNST Johanna AUT
8. WURM Juliane GER 
9. LAVARDA Jenny ITA
10. EYER Alexandra SUI
11. LADURNER Alexandra ITA




Výsledky DUEL

1. LACHAT Cédric
2. ONDRA Adam
3. JULIAN PUIGBLANQUE Ramón
4. LAMA David


1. KIM Ja-In
2. EITER Angela
3. MARKOVIC Mina
4. DURIF Charlotte




Bouldering-ženy

1. DUFRAISSE Alizée FRA
2. GRAFTIAUX Chloé BEL
3. STÖHR Anna AUT 
4. JOHNSON Alex USA
5. SHALAGINA Olga UKR
6. NOGUCHI Akiyo JPN
7. ABRAMCHUK Yulia RUS
8. MORANDI Sara ITA



Simona    [úpravy] 16:13 06.09.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace18:26:03 06.09.2009
Gratulace Adamovi k vybornému třetímu místu :)
Petrodpovědět 
 Re: Gratulace23:33:07 09.09.2009
A Liborovi k ještě lepšímu prvnímu!
Chlapi, jste fakt dobří!
Doktorodpovědět 

 gratulace18:39:01 06.09.2009
Gratulace všem našim abecedně : Adam, Libor, Tomáš, jste borci !!!
D.
dendyodpovědět 

 gratulace22:09:56 06.09.2009
gratulacka Adamovi i Mrazovi
aTomodpovědět 

 Dobrá práce!09:59:20 07.09.2009
Gratulace všem, Angela je jak rozjetá mašina, jen škoda Patxi.
Zdeněkodpovědět 

 ČT 113:38:57 08.09.2009
Nějaké obrázky z Arca mají být k vidění dnes 8.9 na Čt 1 v Brankách, bodech,sekundách...
Libor Hrozaodpovědět 
 Re: ČT 120:01:05 08.09.2009
teda at si kdokoliv myslí o hrozových cokoliv a o lezení na rychlost. tak si myslím že musej dostat pochvalu že si pohlidaj to aby byli v brankách bodách!
chválihodné
heinzodpovědět 
  Re: ČT 123:58:07 08.09.2009
Libor byl hustě rychlej, zaslouží gratulaci.:) Mimochodem, ve zprávách BBS bylo před časem také závodění v ledech. V záběrech ze svěťáku byla Liborova ségra Lucka, když získala medaile. Je dobře, že se do TV dostává lezení formou různých disciplín.
Michalodpovědět 
 Re: ČT 120:32:17 08.09.2009
Jojo, super ze zase po dlouhej dobe, bylo lezeni aspon na chvilku v televizi. I kdyz to je jen rychlost, ale zase libor jede jak formule;)
Noo nooodpovědět 

 Gratulace13:50:52 08.09.2009
Klajda se rovnez pripojuje ke gratulaci. Jste borci. Jen tak dal.
Klajdaodpovědět 

 Foto dne:
Affensteine
Sasko Gedicht, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (183562)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fürchtet Euch Nicht! 7/7+ Frankenjura
Vladkova Drevenosť 6C+ Makita Zbrojnica
Apollo 6A Makita Zbrojnica
Enterprajz 7A Makita Zbrojnica
Falošný Enterprajz 6A Makita Zbrojnica
Nově komentované:
Ich Will Dich 8-/8 Frankenjura
Robitický Kačer 6C+ Sklárna Jih
Krajský Přebor Xb Prachov
Č. 4 5+ Manínska Úžina
Váhy VIIIb Tisá - Malé Stěny

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Lišta | Re: Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov |

 Nové komentáře:
Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (41)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
Pytel na magnesium - Evolv Chalk Bucket | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1757 
 Ne 
 1684 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.