LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152706 cest
Nové přelezy:
Hromadný H 8A/8A+
Robbertone 7c
C`e Qualcu 7c
Žíla 7C+
Batoia Sak 7c
Il Ritratt 7b+
Žíla 7C+
C`e Qualcu 7c
SRT 8A+
Nabíječ 8A+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra jde do finále!

První olympijský závod zahájila napínavá kvalifikace! Adam Ondra postupuje z 5. mista, Alex Megos jede domu.

V dnešním kvalifikačním kole se ukázalo, že je úplně jedno, kdo je favorit a kdo ne. Ranní lezení na rychlost bylo jediným kvalifikačním kolem, kde nedošlo k žádnému zásadnímu překvapení, na rozdíl od následného boulderingu a obtížnosti.



V boulderingovém kole jsme měli možnost pozorovat poněkud nejistý a divácky neatraktivní začátek. To se zlepšilo s nástupem boulderingové špičky, ovšem režie, která mnohdy upřednostnila nic říkající záběry vůči zásadním momentům, celkovému dojmu příliš nepřidala. Největším překvapením byl francouz Michael Mawem, kterého ze závodů Světového poháru známe především na pozicích v druhé desítce. Mawem jako jediný urval tři TOPy ze čtyř kvalifikačních boulderů, ve čtvrtém získal zónu. na druhém místě skončil jeden z favoritů Tomoa Narasaki a na třetím Adam Ondra, kterému se povedly dva TOPy a jedna zóna. Sám komentoval, že ve druhém boulderu, kde si nepřipsal ani zónu, by si věřil na TOP v případě, že by měl více času. Naopak třetí boulder, kde se dostal do topového a zároveň nejnáročnějšího kroku, zhodnotil jako opravdu náročný a vzhledem k tomu, že na způsob, jak chytnout topový chyt, nepřišel napoprvé, už by neměl dostatek síly. Další favorité Alex Megos a Jakob Schubert se překvapivě umístili až na 6. a 7. místě.

Adam Ondra ve finále boulderingu






V následném lezení na obtížnost se zprvu zdálo, že stavěči olympijské lezce podcenili a připravili příliš lehkou cestu. Tomu napovídalo především to, že hned třetí lezec Colin Duffy byl nadosah TOPu, ovšem v průběhu závodu se ukázalo, že cesta je postavena dobře a závodníky dobře rozřadila. Každým krokem gradovala a nakonec zůstala bez TOPu, tomu se nejvíce přiblížil Jakob Schubert, čímž vybojoval v obtížnosti první pozici. Adam Ondra, v této disciplíně nejvíce favorizovaný, se nechal ovlivnit okolnostmi - soupeři, vlhkostí,.. a zvolil pro sebe neobvyklou taktiku, kdy nelezl jako obvykle na riziko, ale více vypjatě a soustředěně, což ho stálo hodně sil a nateklo mu dříve než obvykle. Adam si tak dolezl pro 4. místo a postupuje do finále z 5. pozice.

Adam Ondra na SP v Innsbrucku



Celková sestava pro čtvrteční finále se skládá z Michael Mawem (1.), Tomoa Narasaki (2.), Colin Duffy (3.), Jakob Schubert (4.), Adam Ondra (5.), Alberto Ginés Lopéz (6), Bassa Mawem (7.) a Nathaniel Coleman (8.)

Celkové výsledky naleznete v článku LOH Tokio - kvalifikace muži.



Finále sledujte spolu s námi ve čtvrtek od 10:30 (SEČ) na ČT sport a Eurosport.




Michaela Košatková, ČHS   [úpravy] 19:15 03.08.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Světlo noci, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (181137)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Párek V Rohlíku 5+ Skalky Pod Nebušicemi
Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Kluk Z Buližníku 6A Zelená Hora
Zelený Humor 5A Zelená Hora
Nově komentované:
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Bratři V Triku 6A Škrovád
Škrovádská Hrana 6B Škrovád
La Vileta 7a Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Horkej tip pro Martina! | Horkej tip pro Martina! | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
příšerná hovadina | Skialp? | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | sport či šoubyznys jako každej jinej | Re: Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: i mezi lezci jsou | Re: The King | Stando |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (20)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (3)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1159 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1064 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 920 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 958 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.