LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5698 lezců
1157105 cest
Nové přelezy:
Sogun 1L 7c
Puff 7c+/8a
Branka 8A
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9

Stěny
9a - Olomouc
Lezecká stěna Polička - Polička
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ravenna 2003

Tuším že již po dvanácté se v italské Ravenně uskutečnilo neoficiální Mistrovství Evropy ve sportovním lezení mládeže do 15 let. Letošní slabší účast z České republiky malinko zabránila takové medailové žni jako v roce loňském, přesto však 16 českých mladých nadějí získalo perfektních 12 medailí!! (shodně po čtyřech ze zlata, stříbra a bronzu). Nejvíce, stejně jako vloni, velký talent českého lezení Adam Ondra (4), se třemi medailemi se vrací po loňském půstu Anička Čermáková, po dvou kovech získali Silvie Rajfová a Martin Stráník a jednu Lucka Hrozová! Blahopřejeme!!

Teď konkrétněji. Brněnský Adam Ondra získal tři zlaté (bouldr, obtížnost a celkově) a jednu bronzovou medaili (rychlost). Velký návrat prožila další „brňanda“ Anička Čermáková, která zvítězila v rychlosti, bronz dobyla v obtížnosti a s pátým místem v bouldru jí to celkově stačilo na krásné třetí místo! Silva Rajfová (opět Brno, jak jinak) tentokrát nestačila na svou velkou soupeřku Annu Stöhr z Rakouska a součet druhého místa (obtížnost) a dvou čtvrtých míst (boulder a rychlost) jí vynesl na stříbrný stupínek v celkovém pořadí nejstarší kategorie děvčat. Další medailista Martin Stráník z Chocně sváděl dramatické boje se dvěma nejlepšími lezci ve své kategorie , kterými jsou Maďar Bálint Kamvas a Rakušan David Lama. V obtížnosti se s  Bálintem dělil o druhé místo za Lamou, v rychlosti „doběhl“ třetí za Bálintem a v bouldrech skončil čtvrtý opět shodně s maďarským silákem! A poslední česká medailová radost, děčínská Lucka Hrozová, na svých posledních ravenských závodech dokázala získat v nabité konkurenci jedno stříbro v rychlosti a celkově čtvrtou příčku na tomto neoficiálním Mistrovství Evropy!

Třídenního maratónu ve sportovním lezení se zúčastnilo 122 mladých lezců z devíti zemí Evropy. Celkově Česká republika obsadila 6.místo za vítěznými Slovinci.
Kompletní výsledky se dopátráte na italských svazových stránkách a tak jen stručně umístění všech českých reprezentantů (v závorce pořadí v boulderingu, obtížnosti a rychlosti).

Kategorie A – dívky (16 startujících)
2. Rajfová Silvie  (4,2,4)
4. Hrozová Lucie  (6,7,2)

A – chlapci (15)
11. Bláha Jindra  (11,11,11)

B – dívky (20)
3. Čermáková Anna  (5,3,1)
6. Čermáková Tereza  (6,6,8)

B – chlapci (25)
4. Stráník Martin  (4,2,3)
19. Šifra Martin  (20,20,17)
23. Sedláček Karel  (23,25,20)

C – dívky (25)
12. Kosinová Lucie  (13,7,10)
15. Hoďáková Michaela  (20,12,14)
16. Schlöglová Tereza  (18,13,17)
20. Wágnerová Anna  (22,18,19)
21. Pražáková Veronika  (19,20,24)

C – chlapci (21)
1. Ondra Adam  (1,1,3)
14. Šifra Radovan  (20,13,15)
14. Němeček Petr  (16,19,13)

Houmy   [úpravy] 09:53 02.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 medaile ze 4. místo?18:30:52 02.07.2003
Opravdu pěkné výkony. ale nějak nechápu ten kov. o kterém píše Houmy  u Lucky Hrozové. To se dávala medaile i za čtvrté místo?
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: medaile ze 4. místo?19:52:46 02.07.2003
Za čtvrté místo se opravdu medaile neudeluje, to snad ví každé malé dítě.Já jsem získala stříbro za druhé místo na rychlost, tak jak o tom píše Houmeles!

PS: Dávat lepší pozor při čtení,říká moje učitelka!
Lucie Hrozováodpovědět 
  Re: medaile ze 4. místo?23:12:20 02.07.2003
Tak sorry, koukal jsem na tabulku výsledků a tam to neni. V textu jsem to nečetl.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: medaile ze 4. místo?08:06:20 03.07.2003
Takové ty čísílka v závorckách mají svůj hluboký smysl :)
Jirkaodpovědět 
    Re: medaile ze 4. místo?18:53:27 03.07.2003
Odspusť ubohému starci, Já myslel že to jsou míry :-)
 Petr Jandíkodpovědět 
 Re: medaile ze 4. místo?20:55:52 02.07.2003
Jandiku,Jandiku zase jsi nedaval pozor a zase jsi byl pristizen.Ale ted se neprolzes.Super Lucinko!!!!
odpovědět 
  Re: medaile ze 4. místo?23:39:56 02.07.2003
a to píše kdo?
odpovědět 

 Ravena200322:38:57 10.07.2003

Ravena 2003
Nejdříve musím poděkovat Láďovi za rychlost přímo internetovou. S většinou dětí jsme byli
ještě na skalkách v Itálii a tak bych k článku dodal pár poznatků přímo  z dějiště. T.z.v. neoficiální mistrovství Evropy se koná po sedmé. Z Čech se zúčastnilo 17 dětí (+Anička Wagnerová).Tři naděje z Jičína zůstaly doma (ŠKODA) a Janoušek si radši zlomil ruku(taky škoda).
Zjištění, že konkurence roste bylo hlavním poznáním z tohoto ročníku.Suverénní vítězství ve všech třech disciplínách je už asi minulostí.Karty se míchaly do poslední chvíle. V hodně státech se začíná projevovat týmová práce (Slovinci)Nám chybí ten správný „Mecenáš“.
Trošku se nepovedly závody v bouldru, kde většinou rozhodla jedna cesta ze tří. Za důležité
považuji, že nastoupila nová omladina a né špatná…
Ještě bych chtěl poděkovat všem závodníkům za dobrou reprezentaci a ČHS, Lanexu, TJ Nový Bor, ale i rodičům za realizaci.
Za komisi mládeže Jura Čermák
Jura Čermákodpovědět 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181559)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
O Sel Ling 5c Mula
Sogun 1L 7c Mula
No Name 76 6b Mula
Aberri Aguna 6c Pinell De Brai
Aromes De Carajilo 6a+ Pinell De Brai
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace | Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 936 
 Ne 
 921 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.