LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
24.Kalvas 10525
25.Havlík 10510
26.Duchoň 10502
Bouldry:
24.Širůčková 9550
25.Moravec 9550
26.Obal 9500
Hory:
17.Cibulka 4073
18.Punčochář 3751
19.Louda 3676

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5699 lezců
1157266 cest
Nové přelezy:
Bagheera 7C
La Coccine 8A
Samurai Ta 7C
Super Sant 7c
Bongo, Bon 7c
Herejía 8B
Sick And D 8A
Ready To F 8A+
Sogun 1L 7c
Puff 7c+/8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tatranské vrcholy - Ivan Bohuš

Minulý týden jsem trávil na Zbojandě. Po týdnu lezení za perfektního počasí, jsme sestupovali v sobotu dopoledne do nížin a netušili jak vydržíme celý den u Alfonze. Naštěstí jsme se nachomýtli k oslavě 140 let Rainerovy chaty. Tam jsme v přítomnosti spousty tatranců strávili vysloveně příjemný den. Lidovka, na bendžo hrál výhradně české písničky muž jménem Bendžo, něžná fujara, guláš, závod horských nosičů. Lukáš T. a jeho sestra Pavlína (oba HK Vyšehrad) obsadili shodně 2.místo ve své kategorii. Pavlínu (Šlachu) dokonce přijali do Sherpa klubu. Ale teď to podstatné. Ivan Bohuš představoval svoji novou knihu „Tatranské vrcholy“. Knížka mě vysloveně nadchla. Pamětníci, kteří si pamatují časopis Krásy Slovenska, si určitě vybaví monografická vyprávění Ivana Bohuše st. o tatranských štítech. Tyto texty upravil, doplnil a souhrnně vydal jeho syn. Velmi pěkně zpracovaná publikace je věnována 46 tatranským štítům, vysvětluje původ jejich názvů, popisuje historii jejich dobývání. Najdete zde spoustu historických fotografií, textů.  Prostě tuto knížku by měl mít každý horolezec a turista ve své knihovničce. Cena cca 400 Sk. Samozřejmě ji dostanete u renomovaných prodejců podobné literatury a to nejen na Slovensku.

Petr Schnabl   [úpravy] 11:13 21.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 otázka11:48:02 21.08.2003
a je kniha na prodej a k nahlédnutí v nejmenovaném pražském knihkupectví pojmenovaném po nelétavém opeřenci v ulici pojmenované podle národního obrozence? případně kdy bude?
Lukas B.odpovědět 
 Re: otázka14:45:06 21.08.2003
Kniha je zatím k nahlédnutí v prodejně, mám zatím jen tu svoji, ale pošlou mi jich zopár tak během 10 dnů.
Petr Schnablodpovědět 

 Pochvala11:57:39 21.08.2003
Musim vas oba pochvalit, LukaseB za bravurni vyhnuti se skryte reklame a Petra za totez plus dobrej typ na jiste nadhernou publikaci. Cteni si o horach je dulezity, aby clovek vedel neco o historii a etice.
JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala14:48:47 21.08.2003
No možná, že by někde mohla být rubrika "Recenze". Sem tam někdo něco objeví a přečte (viz např. http://www.hkvysehrad.cz/pandora.html#top
Petrodpovědět 
  Re: Pochvala14:57:02 21.08.2003
Petre, na to mame "udelatko", normalne to napises jako strucny clanek, kdyz to bude delsi a stezejni a s ukazkou ci fotem, tak i jako hlavni clanek do leveho sloupce a pak se to priradi do kategorie "recenze" a pod kazdym jednotlivym clankem se pak vylistuje cely seznam danych recenzi.
 JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala19:09:15 21.08.2003
Jo pochvala, ale chudáci, co nevědí co je to za zvíře a nezajímaj se o historii:-))) Já to napíšu! Je to ....:-)))
Matyodpovědět 
  Re: Pochvala09:10:49 22.08.2003
tak ja to teda reknu ... je to :
albatros stehovavy (Diomedea exulans)
sidli ve stejnojmennem botelu, nabrezi ludvika svobody. obrozenec to byl jako remen, ucil madarstinu na vojenske akademii :)
KachnaCzodpovědět 

 ...knizka...16:34:33 23.11.2004
Koukam, ze uz jdu se svym prispevkem pozde...ale to neva..stejne chci jen podekovat za pochvalu knizky meho dedecka. Myslim si taky ze je skvela a ze ma mnoho stejne krasnych knizek. Muzete je sehnat v knihovnach, mne se to povedlo:). Mejte se krasne!!! dekuji!
tulcsiodpovědět 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181571)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sunny Slab 7A Brione
Angeli Blu 6A Brione
Il Bidone 6C Cresciano
Space 1999 6A+ Cresciano
Švar VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Herejía 8B Crevillente
Herejía 8B Crevillente
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les

 Nově v diskusi:
ČT2 -Slavná story z USA 80 let, vydržte do 10. minuty | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Full | Re: Vítr v zádech | Re: Vítr v zádech | Re: Full | Full | Re: live long and prosper | kde jsou skály | Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (24)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 987 
 Ne 
 962 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.