Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Simone Moro a Denis Urubko – zimní výstup na Nanga Parbat- C1
Simone Moro a Denis Urobko se pokouší o první zimní výstup na Nanga Parbat. Nyní jsou v základním táboře. Za sebou mají aklimatizační výstup do C1 - 5400m v Diamírské stěně , kde strávili noc při - 30°C (v této výšce mají obvykle v letních měsících expedice C2).
Moro a Urobko změnili překvapivě trasu výstupu. Na vrchol původně chtěli vystoupit Kishoferovou cestou. Tento směr ale nakonec zamítli (vyžaduje velké množství fixních lan, což výstup zpomaluje) a vybrali si cestu, o kterou se v roce 2000 pokoušel Messner s Hansem Peterem Eisendlem. Ta vede vlevo od slovenské cesty podél SZ hřebene, do které se napojují v 7500m na vrcholovém hřebeni severního vrcholu. Tady výstup ukončili (informace převzané z Wikipedie).
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.