LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
24.Novák 10581
25.Vlk 10568
26.Duchoň 10552
Bouldry:
24.Petrík 9603
25.Obal 9600
26.Šípek 9550
Hory:
12.Procházková 5670
13.Šuraba 5533
14. 5400

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5689 lezců
1153777 cest
Nové přelezy:
N Onribu 8a
In Viaggio 7c+
Hurikán 7B
Jarní Úkli 7C+
Skřítkův D 7B+/7C
Doly Modří 7C
Àspid 8b
Čikuma 7C+
Anfang Ein 8A+
Dominátor 7C+

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Freeriding v Engelbergu

-reklama-

Kdo z vás v zimě jenom neleze ledy nebo netráví všechny volné chvíle na stěně, asi si hledá jinou zábavu. Většina z vás v zimě vychutnává krásy freeridingu, ať už formou skialpování třeba někde na Slovensku nebo jízdou v prašanu rovnou z lanovky uprostřed alpských vrcholků.

Já sám vyrážím už pravidelně před začátkem sezóny za prvním sněhem do švýcarského Engelbergu – malého střediska, které zatím není mezi lyžaři moc „profláklé“, a přesto ho každoročně vyhledává celá řada freeriderů. Jezdí sem za obrovskými možnostmi jízdy ve volném terénu rovnou z lanovky a malou koncentrací lidí na svahu. Samotné středisko se rozkládá pod horou Titlis a jeho hlavní část tvoří dva hřebeny, na nichž vedou lanovky a svahy, které z nich sbíhají, se dole setkávají v ledovcovém údolí. To právě tvoří nezajímavější část freeridových terénů a sem taky vede většina lajn.
Pro ty, kteří by se chtěli s Engelbergem blíže seznámit a hlavně si rozšířit své freeridová schopnosti a obzory, jsme na letošní zimu přichystali jednu zajímavou možnost…
Za 10 let cestování za prašanem a závodění po celém světě jsem načerpal zkušenosti  a naučil se, jak dostat z jízdy ve volném terénu maximum. Zažil jsem, jak skvělý pocit je tyhle zkušenosti někomu předat a sdílet jeho nové zážitky. Proto a protože mě lyžování  baví, jsem se rozhodl zorganizovat kempy, na nichž všechny zájemce díky speciálně vyvinuté metodice tím nejlepším a nejefektivnějším způsobem naučíme, jak si ve volném terénu co nejlépe zajezdit.
Další info na www.freeridecamps.cz nebo www.facebook.com/freeridecamps.cz

 Freeride Camps















(Článek vyšel původně 7. 12. 2010)

Robin Kaleta   [úpravy] 12:46 09.12.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Ottoman
Blue hotel, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181295)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
N Onribu 8a Siurana
Vitálogica 7b Siurana
In Viaggio Contromano 7c+ Curvone
Groenlandia 2012 6b+ Olba
Reuma 7+/8- -
Nově komentované:
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -

 Nově v diskusi:
Re: Široké boty na zimní lezení | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Uz neni kamos s Karesem | A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Široké boty na zimní lezení | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli |

 Nové komentáře:
Broad Peak 2024 | Klobouk dolů | Posouvání lidských hranic | Posouvání lidských hranic | Re: A cvakame... | Re: fašismus | Re: fašismus | Legendy zustavaji | Re: A cvakame... | Re: A cvakame... |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (39)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (20)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1226 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1132 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 971 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1012 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 878 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.