Po tréninku nebo po namáhavém lezeckém dni dochází nejdříve k poklesu sportovní výkonnosti pak následuje nárůst, nazýváme ho superkompenzace. Když nasadíme nové zatížení před tím než se bude nárůstová křivka vyrovnávat, tzn. před tím , než si zcela odpočneme bude naše výkonnost stále stoupat.
Jednoho pochmurného červencového dne, kdy nebylo co dělat, jsme konečně zrealizovali s Petrem dlouho plánovanou akci. Domluvili jsme se, že si slaníme z mostu pro pěší, který vede nad Labem v Toušeni, dole si zakouříme a pak vyprusíkujem zpátky nahoru.
Na místo činu jsme se dopravili na kolech. Obhlídli jsme most z vrchu. Výška mostovky v nejvyšším bodě činní něco přes 10 metrů, takže to není zrovna Ždákovskej most.
Okolo lávky vedly tři silná ocelová táhla. Za ně jsme hodili plo
18.6.1988 jsme se s tátou rozhodli užít si pravé pískařské dobrodružství. Já na prvním a on na druhém konci lana. Za svítání jsme jedním z prvních přívozů přepluli přes Labe do Rathenu a pustými uličkami se hnali do stráně pod Grosser Wehlturm. Věděli jsme, že lézt smíme jen asi do devíti dopoledne.
Hodně mých kamarádů, které jsem při svých návratech z Holandska potkal, se velmi zajímalo, zdali jsou v Holandsku nějaké skály a jestli se tam dá lézt. Na první otázku jsem musel vždy odpovědět ne. Avšak lézt se v Holandsku dá a to docela dobře. Jak to tedy s tímto paradoxem je?
Chtěla bych poprosit takový ty nabouchaný svalovce na stěnách, aby se pokud možno nevysmívali těm kteří ještě nelezou tak dobře a snaží se to naučit.Možná,že za nějakou dobu je v mnohém předčí.Díky moc :)
Tak jsme byli v Dolomitech. Respektive já, Hynek, jedna Jitka a druhá Jitka. Jako obvykle jsme jeli Hynkovo teréňákem Fordem Eskortem. Vyrazili jsme ve středu odpoledne. Cesta příjemě ubíhala a zvláště kolem Mnichova jsme si, díky zácpám (ano všichni jsme jí měli), udělali asi tak tří hodinovou okružní jízdu. No v deset večer jsme již byli za Brixenem. Ulehli jsme mezi dálnici a trať, kde asi tak každých deset minut projel rychlí
Chris dodelal prodlouzeni Biographie!
Sharma prolamuje barieru a posila na svet prvni 5.15a
19 Cervence, 2001
Po ctyrech letech usili a nespocetne pokusech, Chris Sharma konecne oddelal nejtezsi cestu sveta, prodlouzeni Biographie v Ceuse, Francii. Cesta poprve vylezena v roce 1996 Arnaudem Petitem, Biographie je prikra, kapsovita linie za 5.14c. Touzebne prodlouzeni, ktere Sharma dokoncil vcera, pridava dalsich 16 metru lezeni za 5.14b - celkove zvysujici p
4. Obsah silového tréninku
podle tréninkových cílů rozlišujeme :
- hypertrofie ( svalový růst )
- vnitrosvalová koordinace ( aktivace více svalových vláken daného svalu při kontrakci )
- silová vytrvalost ( krátkodobá a střednědobá ) pracuje se s rozdílnou intenzitou a hustotou zátěže, ale také s rozdílně dlouhými pausami a opakováními
4.1 Zátěžová intenzita
Pod tím se rozumí velikost jednotlivé zátěže působící na svaly. Při vysoké zátěžové intenzitě v rozmezí 90-100
gratuluji klucka. zvlast mam radost z marodnyho Stepana. "Stepane, Stepane ted me fakt mrzi, ze jsem nemel cas ject s vami."
Zapsal: kochy, 14:30:12 17.08.2001
dtmdQzTovSf
No de1 se tam dostat pre1vě přes ten dotaz zadanfd do vylehde1vače, kterfd je vidět na tom obre1zku kino praha dnes večer a podobně. Placene1 služba by asi moc neprorazila :-))) 0 0