TOPlist


 LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
14.Churavý 10871
15.Melen 10848
16.Lukášek 10834
Bouldry:
14.Chejn 9950
15.Horáček 9900
16.Košťál 9900
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152840 cest
Nové přelezy:
El Ofertón 8a
Jodida Per 7b+
Skřipec 7C+
Entropia L 7c+
Copa Turbo 8a
Kleine Ein 7C+
Diamant 8A+
Ticket Nac 8A+
Grosse Ein 8A
Tufantasti 7b+

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Gejzír - Karlovy Vary
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Frýdek - Místek
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vijagra kap

V sobotu 22.4.2006 se uskutečnil již 5.ročník závodů veteránů a zároveň 1.ročník Houmyho memoriálu na Dlouhých mostech. Zároveň to byl závod, kde se potkali staří dobří přátelé a společně si zablbli na lezecké stěně i mimo ní.

Jsme rádi, že se mezi námi najdou tací, kteří přijeli a veškerou tu pointu pochopili. Bohužel ale někteří dali přednost skalám, což je celkem škoda, protože skály nikdo nezboří, ale kamarády? … .
Závodů se zúčastnilo celkem 18.mužů a 2 ženy. Pár závodníku přijelo dokonce až z Orlové, Jeseníku a Brna, čehož si nesmírně vážíme.
Největší zastoupení však měl oddíl z Hejnic.
Nyní k závodům:
Obtížnost – V mužích nad 40let vyhrál domácí borec Brumla, který sice do finále postoupil jako 7.avšak ve finále dal jako jediný TOP. V mužích nad 50let vyhrál Jarda Jordán, který nenechal nic náhodě a po pěkném boji porazil nakonec o dva chyty Jirku Čermáka. V ženách vyhrála Šárka Návratová, která porazila i pár chlapů. Ale i Evča Šafránková podala pěkný výkon.
Houmyho memoriál by se nemohl obejít bez Houmyho oblíbené disciplíny – Dvojice. Tato disciplína byla na min.ročníku vijagry, kde ji vymyslela Eliška Karešová. Houmy se jí ujal a udělal neof. MČR v lezení dvojic. V této těžké disciplíně se ve finále nerozhodlo a muselo se lézt i super finále. Tady po těžkém boji s časem vyhráli nakonec Jaroslav Jordan s Miroslavem
Frýdlem a posunuli Jirku Čermáka s Jiřím Šafránkem na 2.místo. Cesty na obtížnost stavěla Eliška Karešová, myslíme, že si všichni
parádně zalezli. Cesty dvojic stavěl Dalibor Muráň a také byly velmi zajímavé. K tomu byli oba rozhodčími a vše dopadlo dobře. Co více říct?
Snad jen : „Děkujeme pořadatelům, stavěčům, sponzorům a všem zúčastněným závodníkům!!!“. 
Sponzoři : a.s.Ravi, pivovar Konrád Vratislavice, Petzl, Ocún, Rock pillars, Singing rock, Salewa, Vertical sport, ADR design.
Děkujeme Karešovi

 Výsledky
























Karešovi   [úpravy] 18:52 24.04.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zavřeme se kamarádi do haly!21:56:11 24.04.2006
Ahoj vsem! Houmyho jsem uznaval a rad bych jeho pamatku uctil i navstevou memorialu! Ale veta , bohuzel nekteri kamaradi dali prednost skalam.....to je fakt asi legrace, ne? Udelejte zavod na stene nekdy v lednu a ne v dobe, kdy je ve skalach nejkrasneji. Uz mam magnesia v plicich po te dlouhe zime fakt dost a myslim si, ze kdo dal tuhle nadhernou sobotu prednost lezeni na stene pred pobytem v prirode, tak ten Houmymu zadnou radost nedela...on sam by byl v Sasku taky.Nebo ne?
Martinodpovědět 

 Fotografie.22:08:27 24.04.2006
Proč je tam tak malo tech skupinovych fotek zucastnenych borcu? Asi proto, ze tak debilni fotky uz na lezci dlouho nebyly, ze?!
Fotograf.odpovědět 
 Re: Fotografie.23:29:54 24.04.2006
nechceš si takový komentáře typu "debilní fotky" odpustit? jistě tím chceš vyvolat ohromnou diskusi a sem si vědom,že i já ti tímto komentem hraju do not. Ale vážně mě to příjde trapné. Mohls tam přijet a udělat nějaký lepší.Nazdar
takyfotografodpovědět 
  Re: Fotografie.00:45:13 25.04.2006
ma pravdu, sou to fakt debilni fotky, navic 3x :(
odpovědět 
   Re: Fotografie.08:37:51 25.04.2006
sice jsou možná debilní,ale lezců visících na jednom prstě je všude dost ale starých lezců co je ještě baví se bavit ( nejstaršímu bylo 69 let) už moc není a Houmy by tam byl jako byl i na minulých ročnících, nechte si ty kecy a můžete to v lednu udělat, bude jenom dobře, kdo nic nedělá nic nezkazí.Holt akorát bylo zrovna hezky,...po dlouhé zimě.Zatím na Mostech nikdo žádný závod neudělal mimo Mirka včetně MČR v rychlolezení v loni...každý má tu možnost a přitom nafotil lepší fotky.Čus ve skalách.
marvanodpovědět 
    Re: Fotografie.10:55:57 25.04.2006
Tak tak
 Olson.vsodpovědět 
 Re: Fotografie.13:03:03 25.04.2006
jestli ti to nedoslo mily fotografe, tak tady o zadny fotky vubec nejde. Nechapu, proc se vzdy na Lezci najde nakej blb, kterej jen kritizuje a jeste si o sobe mysli, jak je kdovijak chytrej borec.
i kdyz jsem na zavodech nebyl a vekem na ne zatim jeste nepatrim, tak temto borcum moc fandim a preji, at jim ten jejich elan vydrzi jeste hodne dlouhou dobu a at se nenechaj odradit nejakymi blbymi kecy!!!
Kubaodpovědět 

 Foto dne:

Mikulášovy kulatiny
 Databáze cest:
Všechny cesty (181167)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Vista De Pupi 7b Margalef
Skřipec 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Ladička 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Ty Pičo Domčo! 7A Labské Údolí - Pravý Břeh
Entropia L1 7c+ Siurana
Nově komentované:
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Souhvězdí Marmota 7C Hradby U Kozla
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Souhvězdí Marmota 7C Hradby U Kozla
Les Vzpomínek 7C+ Bor

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Davle | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
výsledky? | Re: Nominace | Re: Nominace | Legenda | Nominace | Re: Vykon vyborny, avsak | Re: sport či šoubyznys jako každej jinej | Re: sport či šoubyznys jako každej jinej | EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (13)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (7)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (4)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)

 Nově v inzerci:
Krosna na dítě - Corazon Panda | starší průvodce | Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1175 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1085 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 933 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 971 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 825 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.