LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151827 cest
Nové přelezy:
Big Pussy 7b
Poker Face 7C+
Poker Face 7C+
Rim Ram 7c+
Ztopořený 9+
Marathon 7c
Úsměv 7C
Loupež Chy 7C+
Úsměv 7C
Nanay 8a

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
HK Ostaš - Police Nad Metují
Městská stěna Vyškov - Vyškov

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. opakování DWS Pontax 8c od Chrise Sharmy na Mallorce

Slovinský top lezec Jernej Kruder oznámil, že se mu na Mallorce na skalním mostě Es Pontas povedlo DWS (sólo nad vodou) Pontax 8c od Chrise Sharmy, které nemělo 11 let přelez. Je to lehčí varianta slavného DWS výstupu Es Pontas 9b, který Chris Sharma vylezl o rok později.

Jernej včera uvedl, že se mu povedlo dát klíčové dyno z Es Pontas a pak se rozhodl dokončit výstup přímým dolezem variantou Pontax.

Na Instagramu napsal, že se cítí v klíčovém kroku dobře a nacvičuje horní partie Es Pontas. Je tam spolu s Němcem Janem Hojerem. Soudí, že oba mají stejné šance Es Pontas dát. Byl by to první přelez Es Pontas po 10 letech od Chrisova prvovýstupu.

Baam! Yesterday I stucked the dyno once again 😃 but this time decided to finish in direct finish named Pontax 8c. @chris_sharma opened this line a year before he sent Es pontas, so it must be a second ascent after 11 years.  Luckily I feel more comfortable on dyno now, so I started working on original line. Together with @janhojer we're getting higher now and I think we have equal chances of success. So there is no battle for second ascent, cuz after 10 years, few days wouldn't make any difference. Let's hope the waves calm down and we can be back in the game. • • 📷 @kerstin_helbach_mallorca • •  @camp1889 @sloveniaclimbing #climbing_pictures_of_instagram #climbing_is_my_passion #climbing #rockclimbing #scarpaclimb #scarpaspa #scarpaslo #campcassin #duravida #instaclimb #endurance #achievement  #psicobloc #dws #adrenaline #deepwatersolo

A photo posted by Jernej Kruder (@kruderjernej) on











Zde je video, jak DWS projekt Es Pontas lezl Chris Sharma:


sth   [úpravy] 08:58 13.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 borec14:31:26 13.10.2016
Byl jsem u toho, když jsem lezl Baby Sepia co je linka vedle a Jernej házel neskutečný polety do vody právě z toho dynamického kroku. Takže fakt palec nahoru za tu vytrvalost, neboť jak mi říkal, tak tam je už měsíc :-)
Gavsonodpovědět 

 mokre madzo a lezecky?18:29:37 13.10.2016
Borci, jak resite mokre madzo a lezecky?
tenisodpovědět 
 Re: mokre madzo a lezecky?22:29:03 13.10.2016
lezečky držej a mágo nasypeš nový ideálně do mikrotenovýho sáčku :-) ale viděl jsem tam borce, co měli mágopytel z uříznuté PET flašky :-)
Gavsonodpovědět 
  Re: mokre madzo a lezecky?08:44:38 14.10.2016
Možná jsem trochu úchyl (viz Spiklence slasti), ale na mágopytlíku je přece úplně zásadní ta vystýlka! Šahat do mikroteňáku nebo uříznuté petky, to je fakt dekadence.
Svůj prvý maglajzpytlík jsem si ušil z kusu beránka z nějakého staré dětského fusaku (ten vnitřek, zvenku takový ty standardní materiály). To byla paráda! Lepší už jsem pak nikdy neměl.
P.odpovědět 
   Re: mokre madzo a lezecky?10:54:08 14.10.2016
Buď se chceš mazlit s plyšákem nebo dekadentně prášit bílou drogu :-D btw tyhle chlapci mají dost pytlíků na drogu :D
Bafikodpovědět 
 Re: mokre madzo a lezecky?11:33:13 14.10.2016
Hele mago resit nijak zasadne nemusis, pokud chces lezt do 7a. Jednak ty cesty maji obvykle kolem 12m a nejvis 18m. Bezne je pristup do cesty nejakym lehkym traverzem, tam si bud nechas tubu s tekutym magem nebo povesis magopytlik a kdyz dolezes namagujes a staci ti to na tech 10 - 15 m. No a pokud si vylozene magomaniak a chces ten pyel tahnout sebou i v lehkem DWS nebo naopak musis pac lezes tezke prasky, tak hold mas tech pytlu vic a mezi pokusy ti vyschnou.
baba bez nuseodpovědět 

 nemusim19:47:55 15.10.2016
Nevim jak tam ty cesty vedou, ale i ten typek pise, ze je to druhy prelez po letech, po Sharmovi. tak to proverte, jestli to Sharmis taky vylez. pak je to max 1. opakovani, ale ne 1.prelez jak je v titulku...
klukum drzim palce.
Dannyodpovědět 
 Re: nemusim16:24:01 17.10.2016
jo jasně, měl jsem na mysli 1. opakování, opraveno, díky za upozornění.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

Thor
 Databáze cest:
Všechny cesty (181010)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Divagant Al Infern 7b Mas De La Penya
Luibisbodenfall 4 Pitztal
Brunnalmfälle 4+ Sankt Jakob In Defereggen
Blocco 75 A 7A Daone
La Ferita 7A+ Daone
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla
šoupačka 6A+ Vršava

 Nově v diskusi:
Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: admine, anketa k prdu |

 Nové komentáře:
jak zvýšit diváckou atraktivitu ledolezení na rychlost | Re: Carodejuv ucen | Re: Carodejuv ucen | Re: Nadhera | Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (4)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení | Prodám cepíny Climbing Technology North Couloir | Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1121 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1032 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 880 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 919 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 766 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.