LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
44.Hyžný 10078
45.Hebelka 10066
46.Schockherr 10056
Bouldry:
44.Paděrová 8706
45.Fišer 8703
46.Chochola 8700
Hory:
13.Šuraba 5533
14. 5400
15.Sukačová 5270

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1151915 cest
Nové přelezy:
Patata Neg 8a
Bread & Sa 7c
Big Pussy 7b
Poker Face 7C+
Poker Face 7C+
Rim Ram 7c+
Ztopořený 9+
Marathon 7c
Úsměv 7C
Loupež Chy 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Angelika Rainer dala M13+

Aktualizace: video z přelezu

RainerSvoji zatím nejtěžší mixovou, cestu přelezla Angelika Rainer v Kanadě. A aby toho nebylo málo, plynule pokračovala na závody do Montany, odkud si přivezla zlato.







Zdá se, že italská lezkyně (a také jedna z největších soupeřek české závodnice v soutěžním drytoolingu Lucie Hrozové) Angelika Rainer do nové ledolezecké sezóny vyšlápla pravou nohou. Cestou na Ice Climbing Festival v Bozeman v americké Montaně, se stavila v jedné z „klasických“ ledolezeckých oblastí v Kanadě.

Několik dnů, které Rainer strávila v Albertě v okolí Lake Louise na okraji národního praku Banff, pěkně zúročila. Zpočátku se, pro silné mrazy, „rozlézala“ na místních cestách v obtížnosti okolo M10, aby vše pěkné završila v proslavené Cineplex cave – tedy jeskyni, ve které vznikla vůbec první cesta překračující stupeň M12 na světě.



Angelika Rainer


Zpráva o přelezu na Planetmountain.com




A právě v Cineplex cave Angelice padla do oka cesta Steel Koan, kterou zde v roce 2006 vytvořil Kanaďan Will Gadd, a jako doposud nejtěžší v oblasti jí přidělil klasifikaci M13+. Cestu, která nepatří k obtížným vlivem „jednoho kroku“, ale naopak, vyžadující plnou koncentraci v dlouhé sérii obtížných sekvencí a pohybů, Angelika dva dny po částech nacvičovala. A měla štěstí, neboť třetího dne se oteplilo na pouhých -10° (z téměř třicetistupňových mrazů, které panovaly v předcházejícím období), které zde lze považovat za zcela ideální podmínky. Ostatně, není divu, Banff, resp. Lake Louise položené ve výši naší Sněžky, se již nachází v oblasti subarktického klimatu).

Právě za mírného oteplení zúročila Rainer svůj předchozí nácvik, a nejtěžší mixovou cestu v Kanadě zopakovala.







Připomeňme jen, že Rainer se tak stává další z žen, která překonala hranici M13+ (první ženou, která překonala M13+ byla Lucie Hrozová, která si rovněž připsala první ženský přelez obtížnosti M14, když vylezla cestu „Iron man“ ve  Švýcarsku).



Zdroje a odkazy:
Popis přelezu na MountainBlog.it
Zpráva o přelezu na Planetmountain.com
Angelika Rainer na MountainBlog.it

Tomáš FRANK   [úpravy] 15:00 02.01.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 už zase08:47:45 21.12.2013
A já myslel že tohle je lezecký server ? A ono asi ne :D
travoltaodpovědět 
 Re: už zase11:26:09 21.12.2013
blbečku...
Olivia Newton-Johnodpovědět 
 Re: už zase22:56:46 21.12.2013
A co neni na ledech nebo mixech lezeckýho? Lezení neni jen o onanování na překližce. (pro kecal - já lezu na překližce z 90%, ale považuju to za trénování na skály, ledy, kondice do hor apod.)---
hodpovědět 
 Re: už zase20:04:29 23.12.2013
Těžká věc... někomu holt M13+ nepřijde jako lezení. Asi bych dotyčného chtěl vidět lézt :D
 Tomáš F.odpovědět 
  Re: už zase12:52:24 03.01.2014
Chlapci, chlapci, chlapci.... Jste úplně mimo. Lezení je přece hlavně o odvaze, dobrodružství. Třeba jako naše písky.
Tohle není nic.. Ale aby bylo jasno, nezpochybňuju jejich schopnost udržet se na malých chytech, ale o tom přece zcela logicky lezení není!!!!
odpovědět 
   Re: už zase14:23:38 08.01.2014
kurva a preto sa to vola SPORTOVE lezenie
peterodpovědět 

 díky za článek00:05:44 22.12.2013
Děkuji za článek
juraodpovědět 

 Foto dne:

Thor
 Databáze cest:
Všechny cesty (181030)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zarrapastrón 6a+ Rapún
Permiso Concedido 6b Rapún
Fisura II 6a+ Rapún
Fisura Del Balcon 6a+ Rapún
UB-40 6b Rapún
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenuté heslo do Deničku | Zapomenuté heslo do Deničku | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu |

 Nové komentáře:
jak zvýšit diváckou atraktivitu ledolezení na rychlost | Re: Carodejuv ucen | Re: Carodejuv ucen | Re: Nadhera | Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (4)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení | Prodám cepíny Climbing Technology North Couloir | Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1122 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1034 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 881 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 922 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 767 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.