LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11719
5. 11681
6.Stráník 11502
Bouldry:
4.Novák 10750
5.Pochman 10528
6.Stráník 10500
Hory:
20.Novotný 3598
21.Louda 3204
22.Chomová 3179

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152061 cest
Nové přelezy:
A.C.A.B. 8c+
Liga Mistr 7C
Dismas 7C
Viva Oliwa 8A
Dante Alig 7C
Opera Dant 7C+
Opera Dant 7C
Efekt Uboc 8A
Mister Old 8A+
Chaotyczny 8A+/8B

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Craft Cho Oyu 2004

Himálaj

Auto Čahy - poutákMiniexpedice ve složení Radek Jaroš (Everest 98, Kangchenjunga 02, Broad Peak 03), Martin Koukal (mistr světa na 50km volnou technikou 03), Petr Vavrys (účastník mistrovství světa v orientačním běhu) se chystá na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa (8201m). Zeptali jsme se Radka na podrobnosti:

"Odlítáme ve čtvrtek 1.4. 2004 ve složení Radek Jaroš, Martin Koukal a Petr Vavrys. Cílem je zdolání šestý nejvyšší hory světa bez umělého kyslíku a vejškových nosičů klasickou cestou, případně variantou Messnerova kuloáru. V případě vhodných sněhových podmínek se pokusíme o sjezd na lyžích, ale netlačíme na pilu. Cestou do BC plánujeme v rámci aklimatizace trek pod jižní stěnu Shisha Pangmy z důvodu jejího nafocení a prozkoumání, protože na podzim po letním monzunu plánujeme ve složení Radek Jaroš, Zdeňek Hrubý, Martin Minařík a Petr Mašek výstup alpským stylem na její vrchol. V BC pod Cho Oyu předpokládáme bejt někdy mezi 15. až 20.4. a okolo 10.5. by se dalo uvažovat o pokusech na vrchol. Návrat expedice je plánovanej zatím na 23.5. Zpravodajství z expedice bude na www.radekjaros.cz."

PS: Dnes 29. 3. v 18 00 v kině v Novém Městě na Moravě bude beseda a promítání filmů před odletem na Expedici Craft Cho Oyu 2004 za účasti členů expedice Radka Jaroše a Martina Koukala. Jde o nové filmy z expedice Afrika - Mali 2003, K2 - Broad Peak 2003 a Kangchenjunga 2002.

Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake. (Autor Čahy)
Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake (Ilustrační foto Lezce -autor: Čahy)

Radek Jaroš   [úpravy] 12:46 29.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 800017:05:21 30.03.2004
No tak ať jim to vyjde,kua mít prachy tak bych taky vyrazil na nějakej podobnej trek,plice na to maj tak to snad daj,lezeni tam moc neni takze drzim pesti.
CheGeodpovědět 

 Mein alter Bruder a jeho alter ego18:00:51 30.03.2004
Zase to alter ego, ale přesto good luck. Jinak další česká trojka (Miroslav Hrad, Ota Louka a Miloš Palacký) míří v těchto dnech na Everest. Taky good luck, hlavně mému náčelníkovi Loukovi (ten už na Tyrkysové bohyni byl).
Papoušodpovědět 
 Re: Mein alter Bruder a jeho alter ego11:05:38 31.03.2004
Ota je bůh,ten to dá,to je ostřílenej tesák :o))
CheGEodpovědět 

 800011:41:06 02.04.2004
hodně štěstí chlapi
Maraodpovědět 

 Foto dne:

Bobulka
 Databáze cest:
Všechny cesty (181067)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Dismas 7C Rudawy
Viva Oliwa 8A Rudawy
Gravity Kills 7B+ Rudawy
Inferno 7B+ Rudawy
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Bouldry Velá, Držková | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě | kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (1)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1131 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1042 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 888 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 931 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 777 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.