LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5699 lezců
1157126 cest
Nové přelezy:
Bongo, Bon 7c
Herejía 8B
Sick And D 8A
Ready To F 8A+
Sogun 1L 7c
Puff 7c+/8a
Branka 8A
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Ústí nad Labem
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Maďarsko

skalky v Budapešti

Jestli se chystáte do Budapešti na služební cestu či tam chcete trávit soukromý čas nebo je to jen tranzit s několikahodinovou přestávkou, nezapomeňte si vzít lezečky a sedák. I v tak placaté zemi, jako je Maďarsko, je možno najít slušné možnosti k pěknému lezení. V samotné Budapešti je několik příležitostí k lezení. Z nich jsem prozkoumal dvě a jednu z nich mohu vřele doporučit.

Bývalý lom Francybanya - je asi 200 m dlouhá stěna cca 10 m vysoká z červeného dolomitského vápence ne příliš vzdálená od centra, pár minut od stanice autobusu nebo autoparkoviště. Obtížnost je od stupně 3 přes 7 UIAA a zřejmě i víc. Nejlákavější by mohlo být stěnové lezení a lezení v jeskyni. Pro oblast existuje maďarský brožovaný průvodce se schématy cest a fotkami. Cesty jsou jištěny nýty. Skála je 3 minuty pěšky od konečné stanice autobusu č. 65 kousek zpět na pravo od silnice. Autobus jezdí z centra města z naměstí Kolosy.


Večerní bouldrování - Francybanya, Budapešť

Odtud asi 20 minut chůzí parkem je další oblastička doporučovaná místními - Oroszlansziklak (Lví skála). Je to několik malých skalních útvarů vysokých 2 - 10 m roztroušených v lese na severozápadním svahu Kecske-hegy (Kozí vrch). Z centra se tam přímo dostanete autobusem číslo 11 z náměstí Batthyáni na konečnou a odtud asi 10 minut chůzí lesní pěšinou. Bouldrování zde mě moc nenadchlo. Hledáte po lese kameny, na kterých se pokoušíte vždy o pár kroků. Určitě doporučuji se spíše podívat především na výše popsanou stěnu Francybanya, která na mě naopak udělala vynikající dojem.


Buldrování na kamenech v oblasti Lví kámen, Budapešť


V Budapešti by také měla být umělá stěna. Na bližší informace o ní mě místní lezci odkazovali do lezeckého obchůdku na ulici Dohány, která je v centru hned vedle Rákócziho třídy. Na prozkoumání této informace mi bohužel nevybyl čas.

Zdroj: Web o lezení v Maďarsku, Mapa Budapešti

(poznámka redakce: tento článek je zveřejněn také na Standovo stránkách)

Standa   [úpravy] 08:32 01.11.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Parlament
...a parlament,je celkem slušnej barák...
Zapsal: Tři sestry, 08:42:20 01.11.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181565)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bongo, Bongo, Bongo 7c Gelida
Krajný Zárez 8- Harmanec - Bystrická Dolina
Herejía 8B Crevillente
Sick And Destroy 8A Elche/Elx
Ready To Fall 8A+ Elche/Elx
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
kde jsou skály | Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace | Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 940 
 Ne 
 925 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.