LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5780 lezců
1176777 cest
Nové přelezy:
Rakeťák 9/9+
Blaue Luis 8A tr
Anglán 7C
Koks A Kur Xb
Dablér 7C
Mic A Mic 8B
Multicode 8A
Big Game 8A/8A+
Morfium 10-
Psychiatri 9-

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Alpin Třebíč - Třebíč

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na obtížnost v Briançonu, FRA

Martin Stráník skončil v semifinále na 21. místě

Martin Stráník se včera jako jediný z našich probojoval do semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Briançonu, v němž večer skončil na 21. místě. Eliška Adamovská skončila v kvalifikaci 28., Michaela Smetanová 31., Šimon Potůček 45., Štěpán Potůček 64., Jáchym Cink 84. Adam Ondra kvůli covidu nestartoval.

Podle Facebooku ČHS Martin Stráník semifinálovou cestou prostupoval bez viditelných problémů až do pasáže pod hranou, kde při delším násahu bohužel netrefil chyt, což ho poslalo zpět na zem dříve, než by si přál. Z kvalifikace před tím postupoval ze 24. pozice.

V předchozím příspěvku na Facebooku ČHS o kvalifikaci komentovali:

"Martin v obou cestách předvedl naprosto výborné, vyrovnané výkony. Nezastavilo ho ani, že druhou cestu lezl ve velkém pařáku a se sluncem v očích.
Přestože se necítil nejlépe, zabojoval a do večerního semifinálového kola nastoupí z 24. místa .
Šimon Potůček dnes také lezl velmi dobře a v obou cestách se mu podařilo ze sebe vydat maximum. Se svým výkonem byl spokojen nejvíce za svou dosavadní ,,světákovou’’ kariéru. Domů si odváží pěkný výsledek v podobě 45. místa, kdy ho od semifinále ho dělilo jen trochu štěstí, nebo pouhých pár kroků.
Míša Smetanová je k semifinále blíž a blíž každým závodem. I dnes předvedla moc dobrý výkon a k postupu jí chybělo jen málo. V první cestě spadla kvůli drobné chybě o dost níž, než na co měla. Druhou cestou se ale naprosto prošla, a to až nad těžké místo, které vyřadilo dost silných závodnic. Tam si pak ale nedostatečně nasedla na nohu a nedotáhla krok. Končí na 31. místě, které je v takto nabitém startovním poli velkým úspěchem.
Eliška Adamovská se dnes necítila ve své kůži, a to i přesto, že na trénincích podávala v posledních týdnech výborné výkony. Své lezení shrnula jako nedostatečné a z konečného výsledku 28. místa byla zklamaná.
Štěpán Potůček se stejně tak jako jeho bratr na závodech SP začíná cítit sebevědoměji a i přes chyby si dnes dolezl pro 64. místo.
Jáchym Cink si dnes vybral smůlu v tom, že do cest nastupoval mezi posledními závodníky a vysoké teploty dost ovlivnily jeho výkon. Jáchym končí na 84. místě.
Ohledně závodu je určitě potřeba zmínit, že stavěči tentokrát v obtížnosti všech cest dost přitvrdili. Ani jedna z mužských kvalifikací se nedočkala topu, v ženách se topovalo pouze 2x."


Viz:

www.facebook.com/groups/1052887961812197

Výsledky:

muži

ženy

Standa Holec   [úpravy] 10:44 23.07.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Soranger Wand
Die zwei Muskeltiere, 9+/10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186373)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Beztvářní Diktátoři VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Alter Finne 9 Frankenjura
Ruční Spára VII Skály U Želíz A Tupadel
Jericho VIIb Skály U Želíz A Tupadel
Golem Jdoucí 5C Hrádek
Nově komentované:
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Černý Balet 8/8+ Svatý Jan
Práce Šlechtí IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Práce Šlechtí IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Pavučinka VI Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Gratulace | Re: Zakaz ? | nazev | Re: Gratulace | Re: Zakaz ? | Re: Gratulace | Gratulace | Re: Samizdat | Re: Zakaz ? | Samizdat |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (36)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka | Švýcarská dálniční znánka | spolulezec do Chorra | zapomenuté klíčky od auta Hundai | Zapomenuté šťáradlo | Petzl Actic Core čelovka | Pánské Bullit Ocun | Adr spolu lezení | campus, posilovací deska |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 9 
 50 dní v divočině 
 4 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 4 
 Andrea 
 5 
 Ashima 
 3 
 Barkley Marathon 
 4 
 B.I.G. - světové prvenství 
 3 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 5 
 Gálfy - Horský život 
 6 
 Jak se staví ledovec 
 3 
 JAMES - Století nad oblaky 
 6 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 3 
 Lezci z Manína 
 4 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 4 
 Operace Nos 
 4 
 Plamen nikdy nezhasne 
 3 
 Pohlednice z konce světa 
 5 
 Pomíjivost ledu 
 4 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 5 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 3 
 Rhapsodia Corcontica 
 3 
 Sama 
 4 
 Šampioni zlatého údolí 
 5 
 S lyžemi v oblacích 
 4 
 Tenaya Traverse Challange 
 4 
 Tenkrát na východě 
 4 
 Velká alpská silnice - 73 
 4 
 Za oponou velehor 
 4 
 Zápasník Dee Dee 
 2 
 Životní výprava 
 5 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.