LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
43.Kopáček 10110
44.Zedek 10100
45.Kubíček 10081
Bouldry:
43.Bulička 9150
44.Zíma 9100
45.Kalvas 9100
Hory:
20.Magič 3464
21.Tomasu 3348
22.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5782 lezců
1177698 cest
Nové přelezy:
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b
Omerta 8A+
Stairways 8a+
Stoaheba 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru

Dolomiti di Brenta – v nedělním finále Evropského a světového poháru v italském středisku Madonna di Campiglio se rozdělovaly letošní poslední medaile.

Senioři bojovali o body do světového, junioři a kadeti do Evropského poháru. V závodě dominovali Francouzi Perrier a Roux, oba shodně potvrdili vítězství v celkovém hodnocení World cupu. Česká kadetka Karolína Grohová vybojovala stejně jako v lednovém úvodním závodě zlatou medaili a s přehledem ovládla Youth European cup 2008.
Středisko v okolí Madonna di Campiglio přivítalo světovou elitu v pátek uplakaným počasím. Déšť provázel přípravy i celou sobotu, podle pořadatelů v horních partiích trati vydatně sněžilo. Do Itálie odjela česká reprezentace ve složení Karolína Grohová, Dita Formánková,  Ondřej Fejfar, Radek Groh, a Mirek Duch. Především sourozenci Grohovi mysleli na umístění na předních příčkách. Z úvodního kola Evropského poháru mládeže si přivezla Karolína zlato a Radek skončil těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě. Závod v Itálii měl rozhodnout o celkovém umístění.
Nedělní počasí se trochu umoudřilo, na startu dokonce chvíli svítilo slunce. Trasu závodu pořadatelé umístili okolo vrcholu hory Cima Croste. Startovalo se těsně nad hranicí 2000 metrů. Seniory čekalo během tří výstupů 1870 metrů převýšení, junioři a kadeti měli závod zkrácený o jeden vrchol a v závodě nastoupali „jen“ 1130 metrů.
Hrdinou dne se stal Florent Perrier, který se hned od startu odpoutal od svých soupeřů a nenechal nikoho na pochybách, kdo je letošním králem. Ve druhém z těžkých sjezdů ale málem prožil  tragédii, když zlomil v neupraveném terénu lyži. Závěrečný výstup a sjezd se snažil udržet náskok před soupeři a nakonec se mu to těsně povedlo. Mezi ženami se prosadila teprve jednadvacetiletá Laetitia Roux  a potvrdila francouzskou nadvládu v hlavních kategoriích. Oba se tak i díky finálovému závodu stali i celkovými vítězi světového poháru 2008.
Velkou radost českým barvám připravila Karolína Grohová. Až do konce sezóny se jí povedlo udržet se ve skvělé formě,  hned od počátku si udržovala náskok před svými soupeřkami a v cíli se zaslouženě radovala z prvního místa. Sedmnáctiletá studentka gymnázia z Vrchlabí si tak pojistila vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru. Pro Radka byl už konec letošní sezóny vyčerpávající a do Itálie si nepřivezl svoji optimální formu. V závodě nakonec skončil na sedmém místě a veze si domů pátou příčku z Evropského poháru, stejně jako v loňském roce. Na devátém místě v závodě i celkovém hodnocení doběhl do cíle jeho tréninkový partner Ondřej Fejfar. Mezi seniory Dita Formánková skončila na čtrnácté příčce, Mirek Duch  po technických problémech s vázáním závod nedokončil.
Na příští rok se připravuje několik novinek. Juniorské kategorie už nebudou bojovat v Evropském poháru, ale stejně jako senioři budou hodnoceni ve světovém poháru. Ten by měl obsahovat devět závodů, začínat by se mělo už v polovině prosince. Zařadit by se do něj měly i takové legendy, jako Pierra Menta, nebo Trofeo Mezzalama. Připravují se i novinky v oblasti povinné výbavy, i materiál už nebude možné domácky upravovat.


Brunold, Jornet, Reicheger



Dolomiti di Brenta



Fejfar Ondra



Groh Radek



Karolina Dolomity



Karolina EC



Karolina zavod



Pedranzini Roux



Perrier



Perrier lyze detail



Perrier sjezd



Sjezd



Sjezd



Sjezd



Wajda


Výsledky a fotogalerie na www.ski-mountaineering.cz

Štěpán Pleskač   [úpravy] 20:16 17.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ach ten skialp...22:10:54 17.04.2008
gratuluju k ůspěchu a jen tak dál
skialpinistaodpovědět 

 Tragedie?12:10:31 18.04.2008
Na skialpech je tragedie, kdyz Te zasype lavina (nebo neco horsiho) a ne, ze zlomis lyzi. To maj z toho ostrouhavani gramu z matrose ;). Ale z hlediska fyzicky jsou to samozrejme vykony uctyhodne, gratulace Karoline.

Taky skialpinistka Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:

Fesťák 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prémie VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Philotimia 6b Kalymnos
Pame Roger 6b+ Kalymnos
Bonjour Vieillesse 6b+ Kalymnos
Večerní Procházka VI Adršpach
Nově komentované:
Isengart 8+/9- Frankenjura
Banana Power 6 HIS-Nové Město
Seattle 8/8+ Frankenjura
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka
Čtyřdírková 7A Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Viktor | Re: Vo svete | Re: Závody | Re: Viktor | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody | Re: Závody |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (27)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (15)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF | Švýcarská dálniční znánka |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 64 
 50 dní v divočině 
 36 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 44 
 Andrea 
 43 
 Ashima 
 30 
 Barkley Marathon 
 41 
 B.I.G. - světové prvenství 
 35 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 41 
 Gálfy - Horský život 
 38 
 Jak se staví ledovec 
 24 
 JAMES - Století nad oblaky 
 38 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 35 
 Lezci z Manína 
 31 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 32 
 Operace Nos 
 35 
 Plamen nikdy nezhasne 
 31 
 Pohlednice z konce světa 
 34 
 Pomíjivost ledu 
 33 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 40 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 39 
 Rhapsodia Corcontica 
 33 
 Sama 
 37 
 Šampioni zlatého údolí 
 25 
 S lyžemi v oblacích 
 34 
 Tenaya Traverse Challange 
 32 
 Tenkrát na východě 
 33 
 Velká alpská silnice - 73 
 41 
 Za oponou velehor 
 36 
 Zápasník Dee Dee 
 32 
 Životní výprava 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.