LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1177873 cest
Nové přelezy:
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+
Droga 7b

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
KH Olomouc - Olomouc

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Ksport - Třinec
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

pátek

smallZima, noc byla opět velmi chladná, ale jde se lézt, šoping je v plném proudu a filmové bloky v kině i ve škole začínají už od 8 hodin.

V parku je opět hodně sutěží, které budou pokračovat i v sobotu, chodí se po lajnách ve stromech, k dispozici je několik kaváren a nalejváren na náměstí i v parku, zbytek parku je plný stanů. Lidi potkávají kamarády a trousí se do skal, za občerstvením a za nákupy lezeckých cajků i oblečení. Na slunci je příjemně a ve stínu zima, kino se postupně až do večera zaplňuje od dveří až po pódium. Na filmy i večerní přednášku Máry Holečka, po které přichází večerní déšť, který nakonec přestal, takže i koncert se povedl.
Všechno tady klape jako na drátku, ale i letos se jak v kně, tak ve škole nepodařilo na poprvé pustit některé filmy, nebo nešel zvuk. Na ty filmy se všichni se všichni přítomní těšili a tak všichni doufáme, že příště už technika zlobit nebude. 

soutěře v parku


Ještě pár filmů které za to stály:



K2: Siren of the Himalayas - "Ká dvojka" má letos svůj rok, kvalitní a nenudný dokumentární snímek s Gerlindou Kalterbruner.
Return to balance - děvčata na lajnách, to je vždycky pěkná podívaná.
Neviditelná linie - Hudy a Michal při dalším pokusu o prvovýstup na Aguja Poincenot, počasí je sice nepustilo až na vrchol, ale lezení v Patagonii je nádherný.
Zembrocal - v podstatě autobiografie a zpověď jedné vynikající lezkyně (Caroline Ciavaldini) z ostrova Reunion a parta co se snaží jí pomoct s těžkým prvovýstupem v hladké převislé a ne úplně pevné skále, ale hlavně nejen pro ní i veliká motivace od mistra: Yuji Hirayamy! Na druhou stranu je v tom málo lezení od Caroline a dost vyprávění. Parta se divila, že novou cestu musí dost čistit a od hlíny a volných bloků,... no, nevybrali si holt úplně nejlepší stěnu.
The Sensei - film ze série Reel Rock 8 a dva neskuteční lezci Yuji Hirayama v roli učitele nejen celého japonského lezení a Daiel Woods v roli drsného opracovávaného drahokamu, který Yujimu pmohl s jeho vysněným projektem. Tohle by jste určitě měli vidět.
Distilled - drsné skotské lezení přenesl Andy Cave i do věhlasných alpských stěn a himalájí. Kluk, který šel za dobrodruřstvím, od mládí si vydělával v dolech, ale chtěl do hor a nakonec dostudoval školu a nepřestává lézt ani ve sněhové vánici, kdy ostatní horolezci nevystrčí nos z chalupy. Vyprávění provází destilování alkoholu s množstvím citátů a samozřejmě i lezení v ledu.
Vzpomínky na Wadi rum - krásná pískovcová oblast i humor účastníků zájezdu. Prostě Svára.
Odkaz Tóna Dobeša - i dokument o vynikajícím horolezci, člověku a záchranáři, který byl zavražděn loni v Pakistánu se dá natočit kvalitně.
Ti z labského údolí - film o dělání cest v Labáku s Tomajdou a Prcasem už jsme sice viděli, ale to se neochodí.
Stopy na hrebeni - první skupinový přechod hřebene Tater, o kterém jsme psali na Lezci, zachytil světoznámý slovenský režisér Pavol Barabáš. Kluci to 11 dní na hřebenu neměli lehké, ale vydrželi až do konce, což se před nimi podařio jen Pavúkovi sólo.
Wide Boyz II - spáry a jména lezců Pete Whittaker a Tom Randall. Že by "Širocí hoši"? Tentokrát si doma natrénovali prstovou spáru a pustili se do přelezu světoznámé nejtěžší prstovky v Kanaě - Cobra Craks.

...to je asi tak vše, z té většiny co jsem viděl, co by za to stálo, něco se dokonce bohužel nepodařilo promítnout, ale inspirujte se ještě výsledky MHFF v dalším článku.

Marťan   [úpravy] 08:07 30.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 MHFF technika a zvuk10:55:22 01.09.2014
Když tak sleduju tu kvalitní  přípravu projekce na Fesťáku, tak sem rád že se stejná parta nestará i vo provoz výčepů piva :)
Hasičodpovědět 

 Foto dne:

MoFloJo, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (186467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plastic Surgery Disaster 7b Kalymnos
Vromikos 6c Kalymnos
Swedish Blonde Ext 6c+ Kalymnos
Swedish Blonde 5a Kalymnos
Rand Problem Ext 6b Kalymnos
Nově komentované:
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor |

 Nové komentáře:
Re: Ševčík | Re: Funkcionáři KST | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Úprava titulku | Dee Dee Dandný | Re: Úprava titulku | Re: Vo svete |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (35)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Pinch od Edelridu (15)
Bouldrové závody na Fesťáku (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 73 
 50 dní v divočině 
 42 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 49 
 Andrea 
 50 
 Ashima 
 31 
 Barkley Marathon 
 49 
 B.I.G. - světové prvenství 
 37 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 45 
 Gálfy - Horský život 
 41 
 Jak se staví ledovec 
 26 
 JAMES - Století nad oblaky 
 40 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 41 
 Lezci z Manína 
 39 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 37 
 Operace Nos 
 41 
 Plamen nikdy nezhasne 
 34 
 Pohlednice z konce světa 
 40 
 Pomíjivost ledu 
 37 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 44 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 43 
 Rhapsodia Corcontica 
 36 
 Sama 
 41 
 Šampioni zlatého údolí 
 32 
 S lyžemi v oblacích 
 41 
 Tenaya Traverse Challange 
 37 
 Tenkrát na východě 
 36 
 Velká alpská silnice - 73 
 45 
 Za oponou velehor 
 43 
 Zápasník Dee Dee 
 38 
 Životní výprava 
 33 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.