LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
36.Lank 10212
37. 10178
38.??? 10166
Bouldry:
36.Ďurech 9456
37.Kümmel 9450
38.Stadtherrová 9350
Hory:
9.Bloudek 6320
10.Procházková 6036
11.Švihálek 6020

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5788 lezců
1178336 cest
Nové přelezy:
Velur 9
Kriticky O 9+
Pilkománie 7C
Velur 9
Master Of 8A
Zakázané U 8A+
Zakázané U 8A+
Eisenvater 9/9+
Anarchodac 8+/9-
Doppelpack 10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výzva Alkazar

Lezecký park

smallPočátkem letošního roku byl v bývalém lomu Alkazar nedaleko Berouna otevřen Lezecký park.

Ačkoli se jedná o veřejně přístupnou atrakci zejména pro horolezce, park nabízí i sportovní vyžití pro ostatní občany, navíc zde 1. května proběhla akce pro veřejnost, kdy si mohl kdokoli, zejména pak děti, vyzkoušet za dohledu zkušených horolezců lezení na jednoduchých výstupových trasách. Byla jich víc než stovka, strachujících se, natěšených, zvědavých a nakonec hlavně nadšených. Prostě Lezecký park v Alkazaru se povedl, potěšil.

01


02


Do lomu Alkazar je možné se dostat pěšky z Hostími, na kole či pěšky ze Srbska, nejfrekventovanějším přístupem je však úzká asfaltová silnička z Berouna, kde proudí zejména v pěkných dnech rodiny s dětskými kočárky, cyklisté všech kategorií věkových i co se jezdeckého umu týče, stejně široké je i spektrum bruslařů. Přesto je tato občas skutečně přecpaná přístupová komunikace zneužívána i línými rádoby milovníky přírody, kteří nerespektují zákaz vjezdu, v některých případech jej dokonce úmyslně ničí. Bezostyšně pak zaparkují své vozidlo přímo pod skálou.

Schvalování projektu Lezecký park Alkazar v kolečku dotčených orgánů na berounské radnici nebylo snadné. Právě před výše popisovaných chováním mnozí varovali, a tak až na základě velkých přímluv a slibů, že lidé v naší společnosti již dospěli a budou se chovat dle pravidel, dostal projekt zelenou. Zákaz vjezdu však respektován není, jsou ohrožováni chodci, cyklisté, bruslaři, děti, příroda. Není proto divu, že je tím ohrožen i projekt Lezeckého parku jako takový. Ano, může se stát, že pokud se situace nezmění, bude nutné přistoupit k jeho odstranění. Apelujeme proto na všechny, kteří si pravděpodobně vážnost situace neuvědomují a vjíždí vozidly do zákazu, neohrožujte svým nepromyšleným a sobeckým jednáním své okolí. Chování nás všech se přímo odráží ve kvalitě našeho žití. Všechny ostatní potom vyzýváme, domlouvejte nezodpovědným řidičům, ale také se nebojte jejich přestupek zdokumentovat a nahlásit Polici ČR. Více než dvacet let po pádu „totality“ jsme snad již vyspěli natolik, že chápeme tuto činnost jako normální cestu jak spoluvytvářet prostředí, v němž žijeme, či určité převzetí zodpovědnosti. Vozidlo, které do lokality vjet smí, je až na absolutní výjimky vozidlem majitele pozemků V Kozle. Všechna vozidla bez výjimky pak musí být jasně označena příslušným povolením vydaným MěÚ Beroun.

03


04


Všem zodpovědným uživatelům Lezeckého parku i ostatním návštěvníkům dotčené lokality předem děkuji za slušné chování.


Zde je k vitištění průvodce:  Lezecký park Alkazar - tabule Alkazar




2. místopředseda Českého horolezeckého svazu

Petr Resch   [úpravy] 14:14 16.07.2012Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Koloseum
7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (186512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lech 7B Bor
Zimny Lech 7A Bor
Misogynist 7A+ Ostaš
Untrvasrman IXb Skály V Kokořínském Dole
Eda Tonča 5a Kalymnos
Nově komentované:
Lunar Impulse 6b+ Furkapass
Honeymoon 6b Furkapass
Kriticky Ohrožený Druh 9+ Porúbka
Baf Se! IXb Příhrazy
Alter Weg IV Oybin

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Dostal do drzky! |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Adam go for IT!!! | Re: vyjadrenie JAMESu | Švec + Hvizdák | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Adam go for IT!!! | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Adam go for IT!!! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (54)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 118 
 50 dní v divočině 
 69 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 81 
 Andrea 
 82 
 Ashima 
 62 
 Barkley Marathon 
 96 
 B.I.G. - světové prvenství 
 84 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 84 
 Gálfy - Horský život 
 73 
 Jak se staví ledovec 
 65 
 JAMES - Století nad oblaky 
 92 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 79 
 Lezci z Manína 
 88 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 79 
 Operace Nos 
 77 
 Plamen nikdy nezhasne 
 69 
 Pohlednice z konce světa 
 75 
 Pomíjivost ledu 
 81 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 83 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 83 
 Rhapsodia Corcontica 
 76 
 Sama 
 84 
 Šampioni zlatého údolí 
 73 
 S lyžemi v oblacích 
 74 
 Tenaya Traverse Challange 
 82 
 Tenkrát na východě 
 75 
 Velká alpská silnice - 73 
 81 
 Za oponou velehor 
 108 
 Zápasník Dee Dee 
 83 
 Životní výprava 
 71 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.