Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
44.Pelikán 10091
45.Výšek 10077
46.Hyžný 10069
Bouldry:
44.Meier 9225
45.Jeliga 9203
46.Zítková 9200
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Veselá 4592
12.Abt 4250

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226954 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
Hala TSC - Turnov
Lezecká stěna Polička - Polička
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Praha 1
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

SP Hall (AUT) 27. -28. 4. 07

bouldering

smDalší kolo světového poháru v boulderingu se konalo v malebném městečku nedaleko Innsbrucku. Pro tento závod nechala rakouská federace vyrobit profily za 40 tisíc euro.

Moc se nám líbily, ale opravdu jsme nechápali co bylo na nich tak drahé.
Této akce se na naše poměry účastnil poměrně velký team závodníků nominovaných z dvou posledních kol Českého poháru v boulderingu, a to Tomáš Mrázek, Jiří Bradáč, Silvie Rajfová, Nelly Kudrová a Dominika Dupalová.
Bouldry stavěl známý francouzský stavěč Lapourte. Ženská kvalifikace byla příjemně lehká, na postup stačilo udělat 4 bouldry na méně pokusů, což bohužel nevyšlo Nelly o pokusy (24.místo), a Domča, která startovala na světovém poháru vůbec poprvé, byla ráda za dva topy (28.místo), ale zkušeností si odezla o to více, Silvie postoupila bez problémů z 8. místa.

Muži měli kvalifikaci o poznání těžší, okořeněnou mnoha skoky a nejtěžšími kroky zejména v horních částech bouldrů. Tady jsme opět měli nováčka v SP a to Jirku, který se pral s problémy opravdu s vervou, nervozita však byla znát a tak dal sice dva topy, ale na více pokusů (54.místo) Na postup bylo třeba dát aspoň tři, do čehož se bez problémů vlezl Tomáš se svými šesti topy, a postupoval z druhého místa.

Semifinále bylo, jak to poslední dobou bývá, nejtěžší kolo, je třeba vybrat z dvaceti sportovců, pouze šest nejlepších. Bouldry byly parádně silové, a Silvii se podařilo dát opravdu těžký bouldr na on sight, čímž vyhrála ve skupině (která sčítala okolo 10 závodnic) s jedním topem, a zasloužila si výborné 7.místo. Tomáš na začátku zaváhal, a nedal první nejlehčí bouldr a nezachránily ho ani dva těžký bouldry na on sight, skončil o stupínek hůř než Silvie, na 8.místě.
Závod vyhrál domácí závodník Kilian Fishuber (AUT) a Olga Shalagina (UKR) a ČR v celkovém hodnocení států se z 20, umístila na výborném 8. místě.

Pořadí celkového hodnocení světového poháru:
Tomáš Mrázek - 2.místo. (po absolvování třech závodů)
Silvie Rajfová - 6. místo. (po absolvování třech závodů)
Nelly Kudrová - 28. misto (po absolvování dvou závodů)
Dominika Dupalová - 43.misto (po absolvování jednoho závodu)
Jiří Bradáč - bez bodů.





Další fotky viz: www.tomasmrazek.cz

HelčaL.   [úpravy] 11:43 02.05.2007Tisk 


Související články:
Zobrazit další (275)

Komentáře

Nový komentář 
 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šlapačky V Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Ředěná vodou V Adršpach
Druhý komín III Křížový Vrch
Nově komentované:
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín
Clash of the Titans 9b Nassereith

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (72)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1076 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1161 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1378 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1350 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi