LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196937 cest
Nové přelezy:
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+
Il Giardin 7b+
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Seriál České televize o legendách českého lezení

1. díl s Joskou Rakoncajem

Před týdnem odstartoval na ČT Sport nový seriál České televize o legendách českého lezení. V prvním díle rozmlouvali a lezli moderátoři Alena Zárybnická a Mára Holeček s Joskou Rakoncajem. V dalších dílech se mají objevit Leopold Sulovský, Zdeněk Hák, Jan Trávníček, Radek Jaroš, Ondřej Beneš, Soňa Boštíková nebo Klára Kolouchová.

Zde je záznam 1. dílu S legendou přes hory - Maloskalsko a Josef Rakoncaj:



A teaser k celému seriálu:



Další díl bude s Radkem Jarošem o Jizerských horách:



O přípravě seriálu jsme před časem psali zde:
Jan Šimánek chystá nový filmový projekt o teplické věži Hláska + seriál ČT o legendách českého lezení

Standa Holec   [úpravy] 09:57 19.03.2022Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Legenda22:40:08 19.03.2022
Tak to mám asi mylně zafixovaný, co nebo kdo je to legenda.
ondra beneš je supr lezec, ale legenda. ?
Nechápu proč nejeli točit třeba mocana s prachtelem.

Asi to nejsou ty Správný legendy.
odpovědět 
 Re: Legenda03:10:51 20.03.2022
Jestli ono to neni tim ze treba Mocan s Prachtelem maji zajimavejsi veci na praci nez budovat sve legendy v bedne.
Honzaodpovědět 
  Re: Legenda12:33:46 21.03.2022
Souhlasím že petr prachtel není holt dostatečně učesanej na obrazovky veřejnoprávní televize plus může bejt i vzhledem k věku už problém s ním něco souvislejšího točit, navíc nedávno proběhl typově podobná série v produkci hanibala, kde tuším za prachovky byl právě pp.

Na druhou stranu mi fakt rejpe že je tu zas ta samá parta holeček zárybnická a kamarádi co si za prachy veřejnoprávní čili lidí co si její služby platěj udělá pár příjemnejch víkendů u piva.

Už to začíná bejt fakt okatý, jak se tam točej pořád ty podobný tváře.
odpovědět 
   Re: Legenda08:34:38 22.03.2022
Souhlas
Pavelodpovědět 

 To je úlet23:37:35 19.03.2022
A což teprve Tráva:) Ondra alespoň výborně leze. Ale Tráva? Parkrát vylezl po fixech na osmičku. To opravdu není lezeni. Osobní výkon určitě ano, ale legenda? To je fakt úlet. Ty cesty co leze Tráva se normálně chodí s klienty za peníze. To samé Klára Kolouchová. Je fain věci nazývat pravými jmény. Jejich výstupy mají pro ně samé asi velkou hodnotu, ale k označení legenda je to na míle daleko.
K.odpovědět 
 Re: To je úlet07:22:25 20.03.2022
2 legendy marketingu, Kolouchová i kyslíku a šerpů.
K..odpovědět 
 Re: To je úlet09:24:29 21.03.2022
Zase Manaslu?
odpovědět 

 Klara Kolouchova je legenda?03:15:00 20.03.2022
Ta letosni divoka inflace uz se rozleza z ekonomie i do lingvistiky. Napriste budeme potrebovat nejake nove slovo ktere sice nebude "legenda" ale za to bude vyjadrovat to co kdysi "legenda" znamenala.
Honzaodpovědět 

 PíáR12:29:56 20.03.2022
Obrazově pěkný dokument. Obsahově výběr legend spíše souvisí s lidmi z branže, které živí jejich vlastní PR (teda až na výjimky). Takže pro zasvěcené to trochu působí dojmem pořadu "Chcete mě?" a jistě upřímnější by bylo nechat o oblastech mluvit lidi srdcaře, kteří tam znají každou skulinu, než tyto občasné konzumenty.
Jardaodpovědět 

 legenda největší12:58:31 20.03.2022
A na tu největší legendu nějak zapomněli :-(
Kundomilodpovědět 
 Re: legenda největší19:01:29 20.03.2022
Jaryn?
odpovědět 
  Re: legenda největší19:49:29 20.03.2022
JIB
odpovědět 
   Re: legenda největší08:20:05 21.03.2022
Tak na ten díl bych se s chutí podíval :-)
odpovědět 

 Jaros12:34:02 21.03.2022
S Jarosem Mara paradne pokecal v tom dilu :D
T.odpovědět 

 hrozně vtipný :-D14:18:55 21.03.2022
Já jsem kousek viděla a TAK jsem se nasmála! Mára tam lezl ferrátou na Kočičí kameny :-D Tak jsem si říkala, jestli to nebylo poprvé, co měl ty ferrátový klumpy na sobě :-)
Pěkný, natáčení mohla bejt sranda. A ani jsem nevěděla, že na Kočičí kameny nějaká ferráta vede :-)
Ifkaodpovědět 

 Gut13:55:28 22.03.2022
Mára Holeček v nedávným rozhovoru řekl, že stojí na zádech nebo ramenou předešlých generací lezců a za svý úspěchy vděčí i jim. Bylo to sympatický. O to víc mě zaráží, že se do výběru "legend"kromě j.rakoncaje nikdo z týhle generace nedostal.
Bylo by určitě fajn kdyby část finančních toků, který běží přes kontakty do čt, sloužila čas od času i jako bonus k důchodu pro starý chlapy, kteří ty legendy taky vytvářeli, jen kzrovna neměli tu mediální příležitost nebo ty správný kontakty.
odpovědět 

 To jsou mi, ale legendy12:10:30 24.03.2022
To je úžasný výběr legend. Jen škoda, že s Jarošem nebudou na Suškách. Má tam prý hodně zkušeností s prášením. Celkově je to podle mýho celý škoda. Mohli tam dát opravdové legendy. Máme jich v Česku dost.
Štěpánodpovědět 

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189190)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mistral 6a+ Olba
Garbi 6a+ Olba
Tribalera 5 Olba
Les Frouzes C'est Abo L2 7c Datca
Les Frouzes C'est Abo L1 7a Datca
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (23)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2872 
 Někdy ano 
 3268 
 Ne nepoužívám 
 3038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.