LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196937 cest
Nové přelezy:
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+
Il Giardin 7b+
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
Boulder centrum VUT v Brně - Brno

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bock 9a+ a Seeger 8c

smallVe Frankenjuře se poslední dobou dějí velké věci. O "řádění" Nelly Kudrové a Adama Ondry už jste si  mohli přečíst v článku od Vojty Vrzby. My přidáváme pár dalších přelezů od místních siláků. Marcus Bock vylezl 20 let starý projekt „That Follows Hell“ 9a+ a Sarah Seeger cestu „Steinbock“ 8c.

The Man That Follows Hell (Grüne Hölle) je přímý nástup cesty Kawaschuwu, 8c+. Ve čtyřicetistupňovém převise  jsou typické frankenjurské mikro dírky a dvou dírky. Bock přelez nejtěžší místo na sedmý pokus. Je to pro něj druhé 9a+.

Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Sarah Seeger se stala první ženou, která vylezla ve Frankenjuře 11-! 3. října se jí podařil přelez 22 krokové převislé cesty Steinbock v oblasti Orakel. Autorem cesty je Markus Bock (2008). Letos v červnu už  Sarah  vylezla akrobatickou cestu s těžkým boulderem „Ronina“ 10+/11- na Zwergenschlossu.


Seeger

Sarah Seeger v Steinbock, 11-

foto by © Ricarda Miller


Simona    [úpravy] 08:00 14.10.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 názov09:01:07 14.10.2009
nevolá sa tá Bockova cesta náhodou "the man that follows hell"??
zlobrodpovědět 
 Re: názov09:14:25 14.10.2009
tak, tak. opraveno.diky. no jo, psala jsem to v šest ráno :).
 simodpovědět 
  Re: názov09:52:03 14.10.2009
Kolik je v juře ještě podobných projektů? Proč posledních několik let je u prvního přelezení vždy M.Bock?
odpovědět 
   Re: názov19:01:02 14.10.2009
To by me taky zajimalo. Je mezi top lezci (porad?) nejaka etika ohlaseni/oznaceni projektu na nejakou dobu? Smycka v prvnim nebo se dnes posilaji jen SMS a emaily?
Tomasodpovědět 
   Re: názov21:24:52 14.10.2009
Když si na Frankenjura.com vybereš cesty 8c+ a vejš, tak jsou mezi nimi vedle mnoha Bockových cest a několika těžkých boulderů od jiných lezců i:
Kawaschuwu (minulý víkend vylezl Adam) 11-/11 (Manuel Brunn 2008), Das Dächlein (Freefight) 11-/11 (Werner Thon 2009) a starší Shangri-la 11-/11 (Guido Köstermeyer 1995)
a ovšem Action directe 11 (Wolfgang Güllich 1991).

Ale výjimečná pozice Markuse v Juře je podobná té Arnoldově v Sasku v 70tých letech, což je obdivuhodné, neboť FJ je přece jenom otevřenější než Sasko tenkrát.

ivošodpovědět 

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189193)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krnovská 5 Vernířovice
Vernířovická Paráda 5 Vernířovice
Diretka 5+ Vernířovice
Mistral 6a+ Olba
Garbi 6a+ Olba
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (34)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2881 
 Někdy ano 
 3281 
 Ne nepoužívám 
 3062 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.