LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
4.Stribrny 11850
5.Širůčková 11747
6.Mokroluský 11624
Bouldry:
4.Novák 11025
5.Pochman 10875
6.Stráník 10700
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5855 lezců
1201986 cest
Nové přelezy:
Bez Fakáče 7C
Nalgene 7C
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trenér lezení jako zaměstnání na plný úvazek

-reklama-

Tenhle text není pouze inzerátem. Rádi bychom, aby se díky němu začalo o pozici trenéra lezení přemýšlet trochu jinak, jako o plnohodnotné pracovní pozici, kterou se opravdu dá živit.

Jako o možnosti, jak nemuset svůj čas dělit mezi lezení a práci, ale obojí propojit v jedno a žít lezením.
Doposud v ČR (až na výjimky samozřejmě) většinou převládá představa instruktora jako brigádníka, který ve svém volném čase bere nějaké ty kurzy. Převážně jde o studenta, který po dokončení školy stejně odejde pracovat někam úplně jinam. Je ale správně to, že většina stěn a horoškol je založena právě na brigádnících? Může být vůbec systematický trénink postavený na někom jiném, než na profesionálech (ve smyslu člověka, který se trénování věnuje naplno jako své hlavní činnosti a ne jen tak občas při jiné práci/škole)?

děti 1


Všechno leží v systematické práci s dětmi. Má-li se sportovní lezení v ČR posouvat a po sportovní stránce skutečně držet krok se světem, musí se změnit celková koncepce a nahlížení právě na práci s dětmi, potažmo trénink mládeže. To není žádná novinka. Ale pojďme to skutečně začít realizovat. Vytvořme full-time pracovní pozici trenéra lezení (otázku odborné kvality, tedy licencí a školení, v tuto chvíli neřešme, to je samozřejmostí).
Umožněme člověku dát do trénování veškerý svůj potenciál, aniž by musel řešit to, zda si trénováním vydělá dostatek peněz na živobytí a zároveň umožněme trenérovi růst, a to jak po odborné stránce, tak i po té finanční.

děti 3


A protože touhle cestou chceme jít, hledáme nyní do Boulder Baru (www.boulder.cz) trenéry dětí a mládeže, a to na hlavní pracovní poměr. Nabízíme tvůrčí práci v kolektivu stejně motivovaných lidí, zajištění odborných školení (včetně zisku licence) a možnost sebevzdělávání, které bude sledovat nové trendy a směry v tréninku (zároveň je sebevzdělávání i naší podmínkou). Nabízíme pracovní smlouvu, kde pracovní náplň je rozdělena na čas strávený samotným trénováním a čas určený pro přípravu lekcí a tréninků, na níž se trenéři podílejí vzájemně, konzultují společně a tvoří tak jeden tým, odpovídající finanční ohodnocení, benefity a samozřejmě také hrazení sociálního a zdravotního pojištění a placenou dovolenou.
A koho přesně hledáme? Vás, lezce. Lidi, kteří lezením žijí a aktivně se mu věnují a práce s dětmi a mládeží jim není cizí. Lidi zodpovědné, zapálené pro věc, kteří mají chuť na sobě makat a to samé přenášet na ostatní.
Nechte výškovek a jiné práce, kterou stejně děláte jen proto, abyste měli dost času na lezení :), a pojďte se lezením živit!
Máte-li zájem dozvědět se víc, pište na katka@boulder.cz.

trenéři


děti 2

Boulder Bar   [úpravy] 12:24 05.06.2018Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

Abanibi, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189690)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Chuck Norris 7A Priedhorie
Bez Fakáče Na Pankáče Medium 7C Panteon
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček |

 Nové komentáře:
Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano | MČR nic, exhibice ano | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2062 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2258 
 Ne, uniklo mi to. 
 1962 
 Sleduji jen Adama. 
 2038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.