LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Vlk 10512
3.Hodeček 10025
Bouldry:
1.Jurečka 9450
2.Nakládalová 7850
3.Palivec 7809
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5854 lezců
1114106 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-
Drsnobál 9+/10-
Hrana 1624 9
Trojan War 8A
Pagota 8A
Boris 7b+
Le Mur Du 7C
Creme Brul 7C

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Boulder Bar - Praha 7
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
Dap Sport - Hradec Králové
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nová Bouldrovka

Je to asi 3 dny co jsem v jedné hospůdce objevil letáček, na kterém bylo napsáno něco jako: EXTREM PLUS, bouldrovka pro začátečníky i profíky, 3300 chytů. Ul. Mahenova 8. No, dost mě to překvapilo, protože tam psaly, že je otevřeno již od 1. září a nikde jsem nezaslechl ani slovo o „nové bouldrovce“. No, takže včera jsem se tam vypravil. Našel jsem to bez problémů. První dojem, při vstupu do baráku, byl opravdu pozitivní, vše krásně natřeno a naleštěno.  Na recepci si řekly o 60kč na hoďku a 40kč záloha na klíček. Šatna trochu hodně malá, ale vzhledem k tomu, že jsem tam byl stejně sám, no problém. Při vstupu na stěnu, mi došlo, že s těma 3300 chytama nekecaly, na každém decimetru jeden až dva. Celá stěna se skládá z, dalo by se říct, tří menších místností.
Teď přejdu ke kritice čistě z lezeckého pohledu, což je to co Vás asi zajímá. Je tam hned několik problémů: 1. problém je, že stěna je poněkud nízká, odhaduji tak 3m maximálně. 2. problém, že tam nejsou žádný kompaktní převisy, takže člověk leze spíš v kolmým a nebo stropě. No a když už tam něco převislejšího je, tak je to tak 2m široký. No a třetí je ten, že to tam evidentně stavěl někdo, kdo o lezení nemá ani páru. Pobíhal jsem tam zmateně z místnosti do místnosti a hledal, kde by se dal vymyslet nějakej ten boulder. V podstatě se dá jen na pár místech a jedná se díky výšce spíše o traverzy či stropy. Jinak zbytek stručně, madrace super, překližka nic moc (dlouhý třísky), větrání se mi zdálo Ok, ale jak říkám, nikdo tam nebyl. Celkově mi přijde spíš pro začátečníky než pokročilé a nebo dobrý na trénink výdrže.
Kdyžtak napište svůj dojem až jí navštívíte.

Čau a lezení zdar

HatueY   [úpravy] 15:15 25.09.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 Ale GDE?
Mahenova street v JAKÉM městě? Ptá se se Sudetská provincie.

BH in SL
Papouš
Zapsal: Papouš, 16:18:25 25.09.2002
 RE: Papagáj
No v Praze....
Zapsal: HatueY, 11:04:43 26.09.2002
 Malé rýpnutí
To, že bude popisovaná stěna v Praze, došlo nám agrárním dodavatelům surovin z venkova rychle, to se přece rozumí samo sebou.
Zřejmě ta stěna nebude až tak špatná, všude kolem jenom ženský... nebo že by zase někdo nebyl ve škole, když se probíraly rozdíly mezi i a y?
Zapsal: Bourák, 13:00:02 26.09.2002
 Roz&Díl
Ten rozdíl je opravdu důležité pochopit! i je taková kolmá čárečka s tečkou nahoře, zatímco y je jedna šikmá čárka dlouhá rafinovaně spojená s druhou čárkou kratší. Vhodné jako zábavný hlavolam z cyklu "najdi deset rozdílů". Více dají zabrat komplikovanější znaky např: <|>
Zapsal: Špicál, 13:26:04 26.09.2002
 kde?
Kde je Praha? Respektive ve ktere, Prah mame v Cesku, Slezku, Valassku, Sudetech a Morave vice.
Jinak co jsem slysel od profiku, tak lezecky nevychytany. No, zajdu a povim vic. Tocej tam pivo?
Zapsal: Maty, 16:35:05 26.09.2002
 
Jen lahvový, gambáč 13korun, pražská 30
Zapsal: Luk, 19:20:13 26.09.2002
 kde to je?
a jak se tam da dostat? hledal jsem tu ulici na atlasu a v praze to nic nenaslo. dik
Zapsal: Musado, 20:00:06 26.09.2002
 Hmm
Nelíbí se, choď do BB. :-))
Zapsal: Ešus, 21:08:37 29.09.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Chris Murphy, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189630)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Odissea Nelle Tacche 7a+ Baunei
Mouka 5 Děčínský Sněžník
Synco 5c Leonidio
Mono 6a Leonidio
Saime 6a+ Leonidio
Nově komentované:
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch
Playboy 10 Nečín
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Ledolezení? | Re: Ledolezení? | Re: Lama | Lama | Re: Boulder | Re: Boulder | Ledolezení? | fockin legend | fockin legend | Re: A bouldry? |

 Kde to vře:
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)

 Nově v inzerci:
So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1985 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2162 
 Ne, uniklo mi to. 
 1885 
 Sleduji jen Adama. 
 1948 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.