LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
20.Kolomazník 10628
21.Pail 10603
22.Melen 10601
Bouldry:
20.Košťál 9950
21.Majdloch 9950
22.Bulička 9906
Hory:
11.Černý 4970
12.Procházková 4592
13.Abt 4512

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198802 cest
Nové přelezy:
La Nina Bo 8a
Mr. Magoo 7c+
Bonobo 7b+
Confession 8A
Planeta Na 8a
Brechstang 7C
Komilator 8A
Superfurry 7b
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jarní rozlézání ve Španělsku

smJarní rozlézání ve Španělsku aneb Tomáš 21 cest (od 8b+ do 8a) na on sight nebo flash, Helča 2 krát 8a PP, 7c OS.

Za zárukou dobrého počasí v této lezení nepříznivé a chladné zimě jsme se museli vypravit až do severovýchodního Španělska.

Jelikož je cesta dlouhá, nejprve jsme se 2 dny rozlézali na lehkých cestách ve francouzském Castillonu.

Po té následovala cesta do Terradets, Santa Linyi, Alquezaru a nakonec do Montsantu.


Terradets

foto by© Helča Lipenská


Počasí zde bylo docela chladné (okolo 10-15st), ale pro lezení na slunku naprosto vyhovující. Nejvíce se nám asi líbila oblast Terradets, kde jsme strávili také nejvíc času, byly tady vytrvalostní cesty po krápnících a následnými  technickými výlezy po lištách. Santa Linya je oblast určená pro opravdu výkonnostní lezce. My jsme se tady rozlézali v 7b+, a charakter cest
bylo klasické lezení v jeskyni, tedy lezení ve velkém sklonu, ve stropě.
Cesty byly typické svými ostrými dírkami, svou lámavostí. Prostě tato na pohled úžasná oblast nás zklamala.


foto by© Tom Mrázek


V Alquezaru a Montsantu jsme pokaždé strávili jeden den, a to z důvodu totálně nechutně vysikovaných chytů v Alquezaru a 8stupňům  v deštivém, ale za to opravdu krásném Montsantu.

V plánu jsme měli mnohem více lezení, ale počasí nás i tady ve Španělsku zradilo. Ale i přesto jsme něco vylezli.


Alquezar

foto by© Helča Lipenská


Tomáš :

8b+ OS  Desafiado a newton (Alquezar)

8b+ FL    Koala (Santa Linya)

8b OS    Santa Linya (Santa Linya), Non stop (Terradets)

8a+ OS  - celkem 7 cest

8a OS      - celkem 9 cest

8c PP      Ingravis serps (Santa Linya)



Helča

8a PP    Traversia de los gladiatores, Deborah ombres (obě cesty Santa Linya).

7c OS    Occident (Terradets)

7b+ OS  Boludito (Santa Linya).



Tom Mrázek

foto by© Helča Lipenská


Další články a fotky: www.tomasmrazek.cz

Tom Mrázek, Helča Lipenská   [úpravy] 12:22 20.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ?13:50:35 20.03.2006
Pekny vykony. Kdyz si  pak kliknete na ty stranky s drakem tak v jednom (no dvouch, Mrazo  asi ses uklik) clanku tam pisi:  "Doufám že právě vy lezci budete přísnější a nekompromisní k těm co……"
Ja bych prosim chtel byt nekompromisni a prisnej, ale nevim ke komu a jak..... vazne! Poradite mi nekdo? 
nekompromisni fanousekodpovědět 
 Re: ?14:02:01 20.03.2006
to sou jenom takovy blaboly. Z toho si nic nedelej
xxxodpovědět 
  Re: ?16:14:42 21.03.2006
hehe mraza tam vyzera ako dedo skoro :-)
odpovědět 

 Santa Linya01:20:13 22.03.2006
To je ta oblast jak se tam předvedl ten mladej tyrolan David Lama, že jo nevíte kde na netu lze o teto oblasti neco zvedet.

Jinak Tomasovi gratuluji.
Pítrsonodpovědět 

 Foto dne:

Ceuse
 Databáze cest:
Všechny cesty (189344)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Nina Bonita 8a Olba
Cache Cache 6b+ Manikia
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Hanba | Re: zrele na psychiatriu |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (21)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1651 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1737 
 Ne, uniklo mi to. 
 1500 
 Sleduji jen Adama. 
 1558 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.