LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
38.Jeřábek 10156
39.Barták 10150
40.Winter 10132
Bouldry:
38.H2 9309
39.F 9278
40.Černý 9234
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Tomasu 2179
33.Dörfl 2142

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202888 cest
Nové přelezy:
Casey Jone 7C
Animal Far 8a
Osotogari 7C
Oblión 8A
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS

11. dubna 2026 v Praze

Pozvánku na Valnou hromadu Českého horolezeckého svazu, svolanou na sobotu 11. dubna 2026 v Praze na Strahově, zveřejnilo tento týden jeho vedení. Na programu budou, kromě běžných bodů (zpráva o hospodaření za uplynulý rok, rozpočet na rok 2026 atd.) také doplňující volba do Výkonného výboru a novela Disciplinárního řádu.

Důvodem doplňující volby je odstoupení dosavadního člena Výkonného výboru Štefana Kecskese, který byl do funkce kooptován 18. 12. 2025. Má totiž zájem o účast v plnohodnotných volbách.

Novela Disciplinárního řádu ČHS je dle návrhu nezbytná kvůli Etickému kodexu ČHS, který plánuje Výkonný výbor ČHS zpracovat a uvést v platnost v průběhu roku 2026. Záměrem vytvořit a schválit Etický kodex reaguje ČHS na Národní etický kodex sportu, vydaný Národní sportovní agenturou, který předpokládá kromě přijetí svazového kodexu a zavedení funkce safeguarda také úpravu disciplinárního řádu, který umožní prověřovat a řešit negativní jevy ve sportu jakožto závažná disciplinární provinění, mezi než patří nejen porušování pravidel fair play, ale také porušování zásad rovného přístupu, psychické a fyzické násilí, týkající se zejména mladých sportovců apod.

Rozpočet 2026 předpokládá celkové výnosy cca 46 mil. Kč a náklady cca 49 mil. Kč a nezahrnuje rozpočet Světového poháru ve sportovním lezení 2026 v Praze, který má vlastní rozpočet a jeho celkový dopad do hospodaření by měl být nulový, popř. by měl vygenerovat příspěvek na úhradu části režijních nákladů ČHS.

Pražský závod Světového poháru 2026, který se uskuteční v červnu a bude mít rozšířený formát – disciplíny boulder a nově i obtížnost, má základní rozpočet cca 33,5 mil. Kč. Významným zdrojem financování bude dotace NSA na podporu Významné sportovní akce, uvádí se v podkladech k valné hromadě.

Více viz pozvánka s podklady:

horosvaz.cz: Pozvánka na Valnou hromadu ČHS

Standa Holec   [úpravy] 07:36 14.03.2026Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Příprava padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (189748)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sunday Morning 6c+ Vrysi
No Conpres Uno Consola 6a+ Chulilla
Fehlstart 8-/8 Bucklige Welt
Malý Muž A Malá Spára 6C Godula
Ochutnávka 5C Godula
Nově komentované:
Powerstrips 7C Chironico
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: Opotřebení vs úraz | Opotřebení vs úraz | Studie | K ničemu | Re: zavadejici titulek | zavadejici titulek | Borec nakonec | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2169 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2368 
 Ne, uniklo mi to. 
 2058 
 Sleduji jen Adama. 
 2140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.