LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
37.Lachman 10260
Bouldry:
35.Svoboda 9378
36. 9356
37.Kollár 9350
Hory:
27.Bernard 2632
28.Opice 2510
29. 2404

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5846 lezců
1197089 cest
Nové přelezy:
Revuelta E 7b+
Spanish Pi 7c
Los Malaco 7b+
Bagnoles S 8a+
Maeva 8b
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nico Pelorson navrhuje shodit boulder Soudain seul z 9A na 8C+

Francouz Nico Pelorson oznámil přelez druhého bouldru na světě v navržené obtížnosti 9A s názvem Soudain seul ve Fontainebleau od Belgičana Simona Lorenziho a navrhuje shodit jeho klasu na 8C+. Nico už před časem shodil No Kpote Only od Charlese Alberta z navržených 9A dokonce na 8C.

Jediným bouldrem s navrženou obtížností 9A by pak zůstával Burden of Dreams v oblasti Lappnor na jihu Finska, který v roce 2016 přelezl Fin Nalle Hukkataival, a zatím to nikdo nezopakoval.

Zde je post Nika Pelorsona na Instagramu o jeho přelezu bouldru Soudain seul:






V rozhovoru na webu fanatic-climbing.com pak k obtížnosti Soudain seul Nico Pelorson říká, že by měl špatný pocit, kdyby prohlásil, že vylezl jedno ze dvou 9A na světě, a že 8C+ mu přijde konzistentnější. Myslí si, že mnoho lezců by v něm mohlo uspět, toto prostě není případ opravdového 9A.  Ale dodává, že je to jen jeho názor a má respekt před původním návrhem Simona.
Stejně jako on použil Nico při přelezu knihu, kterou si vystlal nákoleník.

Mj. v rozhovoru uvádí, že mu při nácviku nesedělo velké chladno. S teplotou pod 8°C byla moc zima pro jeho kůži a sklouzával z klíčových obláčů.

Rozhovor je zde:

fanatic-climbing.com: Interview: Nico Pelorson about Soudain Seul

Zde je video s Nikem Pelorsonem k přelezu Soudain seul:



O prvopřelezu bouldru Soudain seul jsme psali letos v únoru zde:

Simon Lorenzi navrhuje 2. bouldrové 9A na světě

Zpráva o shození bouldru No Kpote Only:

Nico Pelorson shazuje boulder No Kpote Only z 9A na 8C

O prvním a 9A Burden of Dreams jsme v roce 2016 psali mj. zde:

Nalle Hukkataival: První boulder obtížnosti 9A na světě

Standa Holec   [úpravy] 10:49 31.03.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Espolón del rampa
 Databáze cest:
Všechny cesty (189196)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Podadera 7a+ Pinares De San Antón
Překvapivá 4 Vernířovice
Käfersteig 6+ Steinwald
Krnovská 5 Vernířovice
Vernířovická Paráda 5 Vernířovice
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (62)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2933 
 Někdy ano 
 3334 
 Ne nepoužívám 
 3110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.