LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1199202 cest
Nové přelezy:
Powerstrip 7C
Vlevo Od G 7C
Nobody Ist 8A
Indiánský 7C
Chilli 9
HO MIMOŇ 7c
Indiánský 7C
Do Sedel 7C+
Láskyplné 8A
Lež A Nená 9+

Stěny
Crux - Karlovy Vary
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Jičín
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Glace Glisse 2013

závody i ledopády

smallPoslední z evropských závodů letošní drytoolingové sezóny se uskutečnil 15.2.2013 v rakouském Unken.

Českou republiku reprezentovali na tomto závodě Jan Straka, Jakub Macek a Radek Lienerth. Cesty byly postavené oproti minulým ročníkům o něco lehčí a tak na postup do semifinále bylo potřeba dát tři topy v kvalifikaci a do finále dát top semifinálové cesty ve velmi rychlém čase.

finále Jan Straka

finále Juraj Švingál

semifinále Radek Lienerth


Nejlepší výsledek se podařil Janu Strakovi, který až technickou chybou v posledním kroku finálové cesty přišel o stupně vítězů a skončil na pěkném 5. místě. Radek Lienerth byl na čas prvním nepostupujícím do finále na 9. místě a taktéž s topem semifinálové cesty těsně před vypršením časového limitu skončil Jakub Macek na 13. místě.

Na třetím místě se umístil Janes Svolšak, stříbro bral Alexandar Mataruga a vítězem se stal Marcus Bendler. Juraj Švingál ze Slovenska obsadil 4. místo a Mano Grajciar byl na 6. místě.

V kategorii žen skončila na třetím místě Morana Durbesič, druhá Tjaša Kosič a zvítězila Barbara Zwerger.

hlavní strůjce závodu Ingo Auer

finále Marcus Bendler

finále Barbara Zwerger

stupně vítězů


Po závodech jsme se pak přesunuli do Bad Gastein, kde jsme se pověnovali do úterka ledům. Mezi vydařené ledy jsme si tak odškrtli klasiky jako Glastpace, Mordor, Seidenraupe, Wet Dreams nebo Supervisor.

Gastein - Anlauftal - Mordor & Supervisor

Mordor - klíčová délka

Mordor - dolez

Supervisor - poslední délka

Supervisor - Stračena dolez poslední délka

Wet Dreams - Jakub Macek


Za subkomisi drytoolingu a ledů

Radek Lienerth   [úpravy] 18:20 26.02.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Evropský pohár08:09:14 27.02.2013
Jak dopadl Evropský pohár celkově? Nikde to nemohu najít. Martina měla po Brnu do celkového hodnocení pěkně našlápnuto.
Fandaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189356)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pochutnáníčko SD 6B+ Skalky Za Aritmou
Normální Cesta 4 Brána
Květináč 4+ Rybníček
Südwand V Bielatal
Westriss VI Bielatal
Nově komentované:
Vlevo Od Goglione 7C Chironico
Waggala 5- Frankenjura
Guapa De Chulilla 7c Chulilla
HO MIMOŇ 7c Chulilla
Albatros 7 Rejštejn

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (25)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1672 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1760 
 Ne, uniklo mi to. 
 1532 
 Sleduji jen Adama. 
 1582 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.