MČR v lezení na obtížnost vyhráli:

Martin Stráník a Tereza Širůčková

Mistry České republiky v lezení na obtížnost se v neděli na pražské stěně BigWall stali Martin Stráník a Tereza Širůčková. Druzí byli Jan Štípek a Michaela Smetanová, třetí Šimon Potůček a Arina Jurčenko.

Výsledky najdete zde:

www.horosvaz.cz: MČR mládeže a MMČR dospělých

Viz též Facebook ČHS:



A záznam finále na Youtube:




Martin Stráník ve finálové cestě, MČR v lezení na obtížnost 2026, BigWall, Praha



Standa Holec   [úpravy] 07:55 10.03.2026

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Where are the young gunz?10:21:22 10.03.2026
Martin je samozrejme beast, ale je to pomerne smutné, nieco ako keby v US vyhral Sharma :)

Kde su mladi trhaci?
smokodpovědět 
 Re: Where are the young gunz?13:32:56 10.03.2026
No Lukáš nevím proč jen spolukomentoval a Honza Štípek byl prostě slabší nez Martin, který zalezl perfektně. No a jiní mladí zatím nejsou...
odpovědět 
 Re: Where are the young gunz?14:33:01 10.03.2026
Ano, ve vší úctě k Martinoj, ale tohle je tristní obraz budoucnosti našeho sportovního lezení v předvečer Los Angeles 2028:-(
VelBloudekodpovědět 
  Re: Where are the young gunz?14:59:28 10.03.2026
Kdo ví, co bude...
odpovědět 
 Re: Where are the young gunz?15:00:50 10.03.2026
Chris je rocnik 1981, Martas je 1990. Ver mi ze tech 9 let je sakra rozdil... Jinak Martas samozrejme krutor nejvetsi!
odpovědět 
  Re: Where are the young gunz?19:15:23 10.03.2026
Ten rozdiel som samozrejme vedel, myslel som to skor symbolicky, ked clovek pozrie na aktualnu scénu, tak dominuju mladi trhaci, teda okrem Schuberta ;))

A teda Chrisa som vytiahol aj preto, ze este stale sutazi a bol aj na poslednych dvoch US nationals, chcel sa dostat do narodneho timu :)
smokodpovědět 

 AO zas vynechal 14:55:03 10.03.2026
AO má zas výjimku a
Kubas odpovědět 
 Re: AO zas vynechal 21:43:41 10.03.2026
Bych to ocenil, stahnul mu podporu a přesunul bych ji Martinovi.
Mistr CR by měl být oceněný líp nez ten kdo má národní mistrak na háku.
odpovědět 
 Re: AO zas vynechal 06:20:52 11.03.2026
No jo, no, na oficiálních závodech, jako je MČR či nomináky, občas prudí antidopingoví komisaři. Takto byl vyšší předpoklad, že ho nikdo nebude otravovat s odběry (:-).
odpovědět 
  Re: AO zas vynechal 10:17:24 11.03.2026
on snad něco zobe, nebo co? pokud jsou pravidla antidopingu stejná jako u jiných sportů, tak si ho najdou aj v itálii pod šutrem.
dýlerodpovědět 
   Re: AO zas vynechal 06:22:36 12.03.2026
Chraň bůh, nic nenaznačuji, jen vtipkuji (:-).

Jinak přístup antidopingových komisařů je u všech sportů v zásadě stejný. Zajímají se jen o soutěžící sportovce na špici závodních žebříčků.
U závodů chodí jen na ty oficiální, ty nejprestižnější jako je Mistrovství republiky a pod., kde si zpravidla vybírají převážně ty na bedně a k tomu namátkově sem tam někoho.
O hibernující sportovce, neúčastnící se oficiálních soutěží, kteří si trénují jen tak pro radost a kteří jezdí jen na různé exhibice, se v podstatě nezajímají.
odpovědět 
    Re: AO zas vynechal 07:38:58 12.03.2026
A mame za sebou 5 srackovych komentu.
odpovědět 
    Re: AO zas vynechal 23:30:56 12.03.2026
Ne všichni profesionální lezci závodí na závodech. Ať už AO stále závodí, nebo ne.
odpovědět 
     Re: AO zas vynechal 23:34:21 12.03.2026
Osobně radši sleduji legendy, co lezou na skalách, závod shlédnu málokdy.
odpovědět 

 Silnej jak silnice ale15:11:57 12.03.2026
Tak problém těch dnešních mladých je ten, že technika výrazně pokulhává za silou a to lezení na laně se pořád ještě trošku (na rozdíl od velblouderinku) podobá skalám. Martin sílu má leze poslední roky na písku a hejbe se krásně! Mládí pořád samý noufůt problémy a hopkání po strukturách, skály viděli na obrázku a když tak Honza jede lézt do Margalef, kde ty nohy nejsou zase až tak potřeba. Kdyby jel třeba na kolmý věci do Siurany a zaměřil se taky nato, co mu nejde ale to ne, to by mohl přijít střet s realitou a to asi nechce(m). Lukáš Mokroulský rozhodně nemá takovou sílu jako třeba Honza ale hold umí lézt. Adam taky není a nikdy nebyl nejsilnější lezec ale efektivita a "instinkt zabijáka" který získal ve skalách všema těma cestama, který vylezl na OS je dobrá kombinace! Ale každej podle svýho! Vlastně je obdivuju ty mladý, kolik času a všech prostředků jsou schopni tomu obětovat, až kupříkladu Honza vyroste z juniorskeho věku, tak si myslím, že přechod do dospělých bude hodně bolet a bude rád za umístění 20. místo na svěťaku. Luky má myslím si nakročeno lépe ale uvidí se...a překvapuje mě, že si tady někdo myslí, že díra po Adamovi (včetně Martina) tady bude kým zalepit. Až tihle dva skončí, tak vidím velký špatný ale třeba maluju čerta na zeď! Každopádně před Martinem klobouk dolů! Táta od dětí,co si zajede na trénink do Jungle a občas na Smíchov (kde to nejtěžší vyleze na OS) na skalách mu to leze parádně, mohl by ještě zkusit potrápit něco od Adama v Krasu ale bohužel to má z HK "daleko". Osobně bych další repre sraz viděl právě v Krasu pod vedením Adama, to by byla paráda! Ať se ukážou!
Bicák vycákodpovědět 

 teorie15:21:14 12.03.2026
Na jednoho aktivního závodního lezce 5 - 10 teoretiků. To je určitě světový unikát.
odpovědět