LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
41.Winter 10101
42.Duchoň 10097
43.Kopáček 10063
Bouldry:
41.Zítková 9153
42.Tran 9125
43.Zíma 9125
Hory:
2.Černý 7829
3.Groš 7240
4.Skopec 6983

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200469 cest
Nové přelezy:
Perný Den 8B
Hvězdice 7C
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MOV potvrdil zařazení lezení na olympiádu 2024 v Paříži

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oficiálně potvrdil zařazení sportovního lezení na olympiádu 2024 v Paříži. O rozhodnutí informovala včera v tiskové zprávě mezinárodní federace soutěžního lezení IFSC.

MOV souhlasil s navrhovaným rozdělením lezecké trojkombinace (v níž se má soutěžit v nadcházející olympiádě příští rok v Tokiu) na dvě disciplíny. Zvlášť by tedy měla být dvojkombinace obtížnosti s boulderingem a zvlášť rychlost. Místo jedné se mají rozdělovat dvě sady medailí, počet závodníků by měl stoupnout ze 40 na 68.

Trojkombinace na olympiádě v Tokiu "je často terčem kritiky, jelikož lezení na rychlost se svým charakterem zásadně liší od zbylých dvou disciplín. V Paříži se tak lezení na rychlost osamostatní a v kombinaci zůstane pouze obtížnost a boudering. Vše nasvědčuje tomu, že v LA 2028 bychom se mohli dočkat úplného rozdělení," uvedl dnes v této souvislosti web Českého horolezeckého svazu.

Zdroj:

ifsc-climbing.org: SPORT CLIMBING OFFICIALLY ADDED TO PARIS 2024 SPORTS PROGRAMME!

horosvaz.cz: SOUTĚŽNÍ LEZENÍ NA LOH PAŘÍŽ 2024


O předběžném návrhu na zařazení lezení na olympiádu v Paříži jsme psali loni:

MOV podpořil zařazení lezení na olympiádu 2024 v Paříži


Standa Holec   [úpravy] 11:32 08.12.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189515)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mise Au Poing 6b+ Les Lames
Mocamba 5c Les Lames
Cadavres Exquis 7a+ Les Lames
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: naboso | naboso | naboso | Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1910 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2087 
 Ne, uniklo mi to. 
 1801 
 Sleduji jen Adama. 
 1876 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.