LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
27.Lukášek 10449
28.Schockherr 10444
29.Adamovska 10434
Bouldry:
27.Stribrny 9684
28.Horáček 9575
29.Obal 9553
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198767 cest
Nové přelezy:
Confession 8A
Planeta Na 8a
Brechstang 7C
Komilator 8A
Superfurry 7b
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Crux - Karlovy Vary
K2-Žilina - Žilina

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Mladá Boleslav
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zprávy z Yosemit

Vypadá to, že letošní lezecká sezóna v Yosemitech je už u konce. Údolím se přehnala sněhová bouře, která vyhnala všechny lezce ze stěn. Stejně tak i Kevina Jorgesona a Tommyho Caldwella.

Ti se pokoušeli o volný přelez svého těžkého projektu Mescalito ve stěně El Capitana. Za sebou už měli 12 délek. Více o tomto podniku zde.

Svůj pokus o volný přelez cesty Salathé musela ukončit i 31 letá Australanka Mayan Smith-Gobat.

Mayan strávila týdny sama na vrcholu El Capitana. Do nejtěžší délky cesty, spáry Headwall 8a, vždy slanila a nacvičovala ji s horním lanem. Na svých stránkách píše: „ Byl to pro mě velmi intenzivní zážitek – sama na opuštěném exponovaném místě a zkoušet nejtěžší spáru, kterou jsem kdy lezla. Ale netrvalo dlouho a zvykla jsem si, začala věřit divným „žábám“ a porozuměla nejtěžším místům cesty".

Její hlavní cíl byl ale volný přelezt Salathé odspodu, což se jí téměř podařilo v říjnu. Když ale dolezli k nejtěžší délce Headwall, začalo silně pršet a museli slanit do údolí. Pršelo pět dní. Poté už Mayan nenašla do stěny "parťáky", a tak alespoň nacvičila a volně přelezla nejtěžší délku Headwall. Příští rok se chce určitě vrátit.



Mayan Smith-Gobat  v nejtěžší délce Salathé Headwall 8a

foto by Ben Ditto


Salathe Headwall 8a (5.13b)- 1000m
První volný týmový přelez - Skinner, Piana 1988
První RP - Alexander Huber 1995
První ženské RP - Steph Davis 2005


Zdroje:

www.bendittophoto.com
www.mayanclimbs.com

Simona    [úpravy] 08:08 23.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 spára15:54:10 23.11.2010
Pěkná fotka z pohodový žábovice!! :-)
sp.odpovědět 

 co je toho20:10:19 24.11.2010
v ádru tak sedm á, maximálně bé...
k.e.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cache Cache 6b+ Manikia
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Turčín na entou na netu | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Hanba | Re: zrele na psychiatriu |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (21)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1646 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1725 
 Ne, uniklo mi to. 
 1498 
 Sleduji jen Adama. 
 1554 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.