LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196937 cest
Nové přelezy:
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+
Il Giardin 7b+
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Barevná skála u Českého Krumlova uzavřena a hrozí odstřel

Barevná skála u Českého Krumlova byla uzavřena kvůli hrozícímu pádu velkých žulových bloků a hrozí odstřel asi třetiny masívu. Informoval o tom správce oblasti na stránkách ČHS, který se odvolává na zjištění statika a geologa.

"Bohužel se nejedná pouze o "známý" blok na konci cesty "Vánoční pozdrav", jak jsem se naivně domníval, ale téměř o 1/3 masivu, která se viditelně začíná oddělovat od podloží, systémem na sebe navazujících spár a trhlin (viz přiložené obrázky). Věc se bude dále řešit geologickým průzkumem, a v případě potvrzení podezření o možném zřícení skalního bloku, bude následovat řízený odstřel této části skály. Pro nás to znamená jedno - nelezte tam pokud nemusíte :) V případě samovolného uvolnění, by se jednalo o desítky tun materiálu a nezachránilo by vás ani sebelepší jištění. A další věc, prostor pod skálou je oficiálně uzavřen i pro pěší, a hrozily by sankce od ochránců zákona."

Viz:

Barevná skála

a na Facebooku:




sth   [úpravy] 00:04 23.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vážně?14:21:07 23.03.2018
Na tomhle šlemu někdo leze?
odpovědět 
 Re: Vážně?20:14:04 23.03.2018
opravdu duchaplný komentář...na čem lezeš ty? pokud ne na písku, tak ze světového hlediska taky jen na šlemu...
odpovědět 
  Vážně?08:46:57 24.03.2018
Ze světového hlediska je písek asi jediný nešlem co v čr máme.
odpovědět 
   Re: Vážně?13:05:16 24.03.2018
Myslíš ty šutráky co se kulí na Hřensko? Nebo strouhanku na Hrubici, o Kokořínsku nemluvě :D
odpovědět 
    Re: Vážně?20:54:01 29.03.2018
Šutráky co se válí na Hřensko.? Dost dobrý. Hh
Kája z Děčína odpovědět 
 Re: Vážně?11:01:53 29.03.2018
Je vidět že jsi tam nebyl... Skala je moc hezka na lezeni... A jestli je neco slem tak mozna ty... ;)
odpovědět 
  Re: Vážně?21:46:42 29.03.2018
Tak zalezi s cim srovnavas... Na co si zvykly, kolik si toho videl. Na Cechy to az takovy slem neni (resp. jsou i horsi), na cizinu totalni.
odpovědět 
   Re: Vážně?22:55:05 29.03.2018
treba takovy Chamonix, vid? Tam nepadne sutr jak je noc dlouha...
odpovědět 

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189190)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mistral 6a+ Olba
Garbi 6a+ Olba
Tribalera 5 Olba
Les Frouzes C'est Abo L2 7c Datca
Les Frouzes C'est Abo L1 7a Datca
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (23)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2862 
 Někdy ano 
 3260 
 Ne nepoužívám 
 3030 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.