LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
26.Chomová 2670
27.Bernard 2632
28.Opice 2510

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196787 cest
Nové přelezy:
Soundgarde 7c
Montanejos 7b+
Shark Atta 7b+
4:44 7b+
Seven Live 8a
Thor´s Tee 8a/8a+
Spacelab 7c+
Red Alert 7c+
Moonbootic 7c
Beatbox 7b+

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Prysk - Prysk

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Will Bosi oznámil přelez Burden of Dreams a potvrdil klasu 9A

Brit Will Bosi dnes oznámil, že se mu podařilo jako druhému na světě přelézt boulder Burden of Dreams, a potvrdil obtížnost 9A. Burden of Dreams v oblasti Lappnor na jihu Finska vylezl v roce 2016 Fin Nalle Hukkataival, a navrhl poprvé na světě obtížnost 9A.

Will přelez oznámil před chvílí na Instagramu:



Will se nácviku tohoto bouldru věnoval delší čas. Jak uvedl pro 8a.nu, 14 lezeckých dní na skále v Lappnoru a 10 dní nacvičování na replice, kterou si postavil doma v Sheffieldu. Zde je na videu jeden z nadějných pokusů v Lappnoru před šesti dny:



Viz též článek s minirozhovorem na 8a.nu:

Will Bosi claims the first repeat of Burden of Dreams (9A)

Standa Holec   [úpravy] 13:38 14.04.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nice one18:01:16 14.04.2023
Asi nejlepší lezecký výkon posledních 5let .. aspoň se konečně ukázalo že alphane je v16 , ne že bych to shawnovi nepřál..ale je vidět že 9A je prostě něco jinýho
Joodpovědět 
 Re: Nice one18:17:38 14.04.2023
Nemá Shawn ještě Megatron?
Vitodpovědět 
  Re: Nice one18:43:44 14.04.2023
Jo má, ale tak alphane má už kolik 3-4 opakování? Takže bych neřekl že to je to true v17 .. ale ono je to docela jasný už od pohledu..za to BoD striktní 45 a 5kroku to je Pure bouldering
Joodpovědět 
   Re: Nice one09:56:31 15.04.2023
BoD bude mit za chvili taky 2-3 opakovani
neodpovědět 
   Re: Nice one09:59:54 15.04.2023
ty poznáš od oka rozdíl mezi 8C+ a 9A jo? ty borci co vylezli Alphane patří mezi špičku a třeba Woods v tom má už hodně dní a bez přelezu zatim, tak bych byl hodně opatrnej se schazováním takovýho bouldru
názorodpovědět 
    Re: Nice one13:21:35 19.05.2023
BoD je jedinej pravej 9A boulder na světě, ostatní prominou.
rybářodpovědět 
 Re: Nice one16:46:25 18.04.2023
Jak chceš srovnávat boulder na kámen uprostřed Evropy, který má každý vlastník auta od Španělska po Polsko v dojezdové vzdálenosti, s jiným ztraceným někde ve finské tajze?
odpovědět 

 nevite neco o06:48:27 15.04.2023
Nallem? nejak zmizel ze sceny...naposledy jsem videl nejaky videa z australie a JAR...
Fodpovědět 
 Re: nevite neco o10:31:05 15.04.2023
...a Jižní Ameriky.
tah-sha-tungaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189159)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hace Calo 4+ El Chorro
Kein Name 5c+ San Vito Lo Capo
Joe 6a San Vito Lo Capo
Giorgio 5a San Vito Lo Capo
No Name 5c+ San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Slevy chaty v Tatrách | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Nákoleník |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2588 
 Někdy ano 
 2905 
 Ne nepoužívám 
 2730 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.