LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11034
13.H2 11016
14.Šofránko 10981
Bouldry:
12.Novák 10450
13.Kučera 10328
14.Pařík 10275
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203422 cest
Nové přelezy:
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+
Strašák 9+/10-
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Hotel Praha - Broumov - Broumov
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Brno
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zřícení skalního bloku na Kružberku

varování před možným opakováním

smallPodle informací správce skal na Kružberku Marka Beláně došlo během noci z 23.4 na 24.4.2013 ke zřícení skalního bloku vpravo pod vyhlídkou v masívu Žabího koně.

Jedná se o značně zvětralou část masívu a dá se předpokládat že působení eroze bude pokračovat a nelze proto vyloučit další pád kamenů. Při tom v místě dopadu uvolněného skalního bloku se o víkendu před touto událostí stanovalo. Jak by to dopadlo, pokud by si skalní blok „pospíšil“ o pár dnů snad ani nedomýšlet …


Žabí kůň - místo odtrhu
foto Marek Belan


zřícený skalní blok - pohled shora
foto Marek Belan


zřícený skalní blok - porovnání velikosti s dospělým člověkem

Vzhledem k blížícímu se víkendu bychom proto chtěli důrazně varovat před možným zřísením dalších nestabilních skalních bloků a to ne jen v lokalitě Žabího koně!

Správce skal již činí kroky jednak k označení ale také k řízenému odstranění volných kamenů ze skalních polic.

Předseda OVK S.M.

Jiří Babača   [úpravy] 20:02 25.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pád bloku na kružberku22:05:29 25.04.2013
Vpravo od skalní vyhlídky se myslí z pohledu pod skalami? My jsme stanovali hodně vlevo od skal z pohledu pod skálou, až téměř u cesty...To spadlo až tak daleko?
Dadlaodpovědět 
 Re: pád bloku na kružberku22:21:13 25.04.2013
Myšleno z pohledu od řeky. Marošovo ilustrační foto k připojení k článku jsem již zaslal Marťanovi. Je z nich vidět jak místo odtrhu, tak i místo dopadu. A je to docela mazec. Musel to být řádný rachot, nechtěl bych být u toho.
Jiří Babačaodpovědět 
  Re: pád bloku na kružberku10:27:01 26.04.2013
Jj, fotka z události by se hodila.
Dadlaodpovědět 

 osud13:17:59 26.04.2013
uz jste jak správy na nove :) kdyby to prislo o par sekund, minut, hodin, dní dríve tak....
lodpovědět 
 Re: osud14:14:10 26.04.2013
mno, vzhledem k tomu, že na místě kam to spadlo se na Žabím koni většinou leze s prcky, tak místní vědí, co mohlo nastat. Je dobře, že to nežuchlo přes den o víkendu.
vokoodpovědět 

 Riziko21:44:14 26.04.2013
Když vono je to těžké, on každej chce lízt na skalách, ale lidi často nejsou ochotni akceptovat nebezpečí, které na skalách reálně hrozí. Otupělost z absurdního stavu naší civilizace.
D.G.B.odpovědět 
 Re: Riziko11:41:14 29.04.2013
to je vystižne :)
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189796)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Willy Fog 6A Bystřička
Aris Kiri 6a Manikia
Hurle Burle 6C Bystřička
Epicure 6b+ Manikia
152 6a+ Manikia
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Inu | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: jakou to má jednotku? | Re: Nedodelana prace | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (25)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (7)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2258 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2467 
 Ne, uniklo mi to. 
 2161 
 Sleduji jen Adama. 
 2225 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.