LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
22.Melen 10601
23.Suchan 10532
24.Lebloch 10528
Bouldry:
22.Indrák 9950
23.Košťál 9950
24.Nespoutaný 9878
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203966 cest
Nové přelezy:
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo ČP v boulderingu 2011

výsledky z Harlemu

Tuto sobotu 26. března se uskutečnilo již druhé kolo Českého poháru v boulderingu tentokrát v Ústí nad Labem. Kvalifikace proběhla na sundaných profilech lezecké stěny Harlem a finále následně v OC Forum Ústí nad Labem na profilech poskládaných do lezecké věže od Rosti Štefánka.

Závod tradičně začal ženskou kvalifikací, kde se s osmi kvalifikačními bouldery trápilo 13 holek. I přes horší klimatické podmínky se těm nejlepším podařilo vylézt všechny bouldery do TOPu. Do finále se probojovalo 8 děvčat.












Podle registrace, která probíhala předchozích dvou týdnech, jsme v kvalifikaci očekávali 40 kluků, takže ještě v pátek večer stavěči dolaďovali bouldery, aby co nejméně lidí utrpělo co nejméně úrazů. Nakonec dorazilo jen 35 mužů, které jsme rozdělili do 2 skupin. Z 12 postupujících borců na všech osm TOPů dosáhli pouze 3 z nich.





Po kvalifikaci mužů se už diváci i nepostupující závodníci mohli těšit na parádní podívanou v obchodním centru. Po odladění posledních drobností na finálových boulderech si za doprovodu komentáře Vojty Fröhlicha organizátoři vodili jednotlivé finalistky do meziizolace. A klání mohlo začít. Jelikož se jednalo o nominaci na MS v boulderingu, nebyl ani jeden bouder žádná procházka růžovou zahradou. Nejlépe si s nástrahami poradila místní lezkyně Edita Vopatová, která jako jediná dosáhla dvakrát vrcholu a tím si zajistila prvenství v závodě. Za ní se umístila Dominika Dupalová a všem mladším holkám ukázala, že ještě mají co učit. Třetí místo si vybojovala Karolína Něvělíková. Dále se umístila Iva Vejmolová, která ve velmi nadějném pokusu ve třetím boulderu utrpěla nešťastné zranění a nemohla tedy pokračovat v získávání bodíků na posledním lezeckém problému. Pak následovaly Monika Kuhn-Gaberová, Simona Ulmonová, Tereza Svobodová a Míša Zbořilová.







Poté, co stavěči připravili cesty pro muže, začal urputný boj až do posledního muže. Především hned první boulder byl divácky velmi atraktivní a prověřil slabiny všech finálových borců. Za doprovodu už o něco drsnější muziky než měly dívky a komentátorského dua Vojta s Pavlem Paynem se rozjel kolotoč boje o TOP. Nejlépe si se všemi bouldery poradil Martin Stráník, který především na boulderu číslo 4 ukázal svojí silovou převahu.  Jako jediný závodník přelezl všechny 4 problémy. Za ním se 2 TOPy byl Honza Chvála, který byl nucen po technickém incidentu znovu nastoupit na 4. boulder. Na třetím místě potom skončil Ondra Nevělík, kterému ve 4. boulderu chybělo opravdu jen pár milimetrů, aby dosáhl do TOPu. Také dal všem najevo svoje rozčílení! Za ním se dále umístili Štěpán Stráník, Ondra Beneš, Milan Pidrman, Jarda Petečel, Martin Tomášek, Jan Šolc, Vilda Chejn, Marián Šeliga a bojovný Vojtěch Fröhlich.







Po vyhlášení výsledků se někteří rozjeli domů, někteří odjeli do nedalekých skalních oblastí, ale většina závodníků zůstala na divokou afterparty v Harlemu.
V neděli se ti, kterým to ještě nebylo málo, potkávali na nedalekém Sněžníku, kde si konečně i pořadatelé mohli trošku obrousit bříška prstů a potrápit nohy v lezečkách.
Závody by se nemohli uskutečnit bez podpory těchto firem: ČHS, OC Fórum, Hannah, Rock Point, Direct Alpine,  HUDYsport, OEAV, Alpy.cz, Žij.cz, OCÉ, AIX, Luna Rossa, Climb ON, Monster Energy, Horoguru.cz a mediálních partnerů: lidé&HORY a Purebouldering.cz

Děkujeme všem, kteří nám pomohli tento závod uspořádat a těšíme se na další snad úspěšné lezecké klání, které bude pořádat OS Boulder projekt ve spolupráci s ČHS a tím bude MČR v boulderingu. To se bude konat 3. září v Praze, takže máte ještě dost času vyladit formu!!!

Výsledky:
 vysledky 2. kolo bouldering CP

Více fotek najdete zde.

Stránky Boulderprojektu.cz

Juráš a Karina
Foto by Lukáš


Juráš Šefl   [úpravy] 20:41 28.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Thumbs up20:08:37 29.03.2011
Tyjo, nápad uspořádat závody takhle v obchoďáku se mě líbí.
Vladaodpovědět 

 foto10:29:53 31.03.2011
Více fotek je zde:
https://picasaweb.google.com/boulderprojekt
odpovědět 

 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189866)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dufman 6c Pinell De Brai
Devil Demente 7b Pinell De Brai
Modo Avión 7a Pinell De Brai
La Terrasseta 6c Pinell De Brai
La Monarkia Assecina 6b+ Pinell De Brai
Nově komentované:
Highlander 8-/8 Roviště
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Je tu článek o tom, | Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2443 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2631 
 Ne, uniklo mi to. 
 2341 
 Sleduji jen Adama. 
 2459 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.