LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1201968 cest
Nové přelezy:
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C
No Money N 9-
Apač 8+/9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Klemen Bečan přelezl Water World 9a v Ospu ve Slovinsku

Nádhernou cestu a skutečně velkolepý projekt v jednom z méně navštěvovaných sektorů Slovinského Ospu přelezl minulou sobotu špičkový slovinský lezec Klemen Bečan.

Cesta má 55 m a autor pro ni navrhl klasifikaci 9a.
Klemen cestu navrtal už před dvěma lety, cesta vede nápadnou linií v levé straně jeskyně a ten kdo ji bude chtít přelézt se bude muset poprat s 27,5m dlouhým těžkým a intenzivním lezením po němž následuje rest a pak už "jen" 27,5 "snadnější"  8b parádní lezení po krápnících.


Z fotek je zřejmé proč je sektor hůře přístupný. Pro lezení v tomto polo jeskynním sektoru totiž potřebujete člun.(hi res)

photo by © Nik Čebulec


První Redpoint přišel po mnoha pokusech, kdy byl Klemen, často i sám v jeskyni, když se snažil přijít na optimální postup mezi krápníky.
"Kromě obtížných kroků v cestě samotné se musel Klemen také vypořádat s dalším problémem a to: Jak se vůbec dostat pod nástup cesty, když zaprší tak se jeskyně zaplní vodou.


Klemen v druhé z nejtěžších cest tady - Halupca 1979, 9a, Water World vede v levé části stěny z předskalíčka

photo by © Nik Čebulec


Water world je zatím nejtěžší z tuctu cest (od 8a výše), které jsou v současné době udělány v této nádherné jeskyni.


Cesta Water World je ještě v průvodci z loňského roku označena jako projekt P2

photo by © Nik Čebulec


Zdroj:
Zde najdete původní článek….. Planetmountain

Nik Čebulec

JirkaS   [úpravy] 07:13 13.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 přečtěte si to aspoň po sobě, než to uveřejníte08:17:12 13.03.2014
... když se snažil přijít na optimální průstup tímto se snaží přijít na to, pohyby od sebe celé hodiny
:)))))
Kubaodpovědět 
 Re: přečtěte si to aspoň po sobě, než to uveřejníte08:22:35 13.03.2014
a 30m + 30m = 50m ?
odpovědět 

 Opravil jsem metry08:34:30 13.03.2014
cesta ma asi 55 m tak to tak nějak bude. kolem těch 27 m,  ale ve zprávě psali 2 x 30m. dík za pozornost.
 jirkasodpovědět 
 Re: Opravil jsem metry08:48:53 13.03.2014
Jeskyně je super, dost často jsem to tam ale zažil i suchý, bez vody.
Míraodpovědět 
  Re: Opravil jsem metry12:09:09 13.03.2014
Ty jo? Kde to tam je? Nic takového jsem tam neviděl :-D
odpovědět 
   Re: Opravil jsem metry13:35:47 13.03.2014
normálně bývá tahle vstupní jeskyně suchá
odpovědět 
    Re: Opravil jsem metry16:25:25 13.03.2014
řekl bych sektor Stena,lezou se tam i vícedélky, při příjezdu od dálnice před malým mostkem pěšky doprava ke stěně.cca 15 minut
Loudičodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189688)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Prachovská Hrana 5- Buda
Štiplavá 3+ Buda
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček | Re: Žebříček | Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2049 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2244 
 Ne, uniklo mi to. 
 1949 
 Sleduji jen Adama. 
 2020 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.