LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
35.R. 6470
36.Soukup 6176
37.Nezdařil 5932
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114446 cest
Nové přelezy:
Iron Maide 10-
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c

Stěny
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Olberg lezecká stěna - Blansko
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Žinkovy

bouldering

Dobrá zpráva pro nadšené boulderisty. Víte, která je nejmladší boulderová oblast v Čechách.

Oblast, kde je zatím jen 20 boulderů se nachází nedaleko Žinkov, resp. přímo nad zámkem v Žinkovech. Oblast je skutečně jednou z nejmladších v republice, neboť první popsané bouldery zde vznikly na přelomu roku 2004 a 2005.
Prvním impulsem byla nejasná Pepínova zpráva, že někde nad Žinkovama jsou nějaké balvany na které se dá boulderovat. Když jsem prvně oblast navštívil celkem se mi zde líbilo, ale byl jsem poněkud skeptický co se týče možností pro bouldering. Přesto vznikly první tři oficiální bouldery. Další výprava již byla se zvědavým Hopem a  natěšeným Azbestem, kdy se nám povedlo udělat několik dalších bouldříků. Přelomem ve vývoji se stalo přelezení fantastické linie Mikuláš 7A. Od tohoto okamžiku jsme již věřili, že oblast bude růst a stane se magnetem pro další boulderisty. Cesta vede téměř středem výrazné mírně převislé stěny, která se jeví silně nelezitelně.


Zámek Žinkovy



Hop leze boulder Maté Laťe 6A




Příjezd, přístup:
Z Plzně směrem na Nepomuk, v obci Zhůř odbočit na Žinkovy. (6 km)
Projet Žinkovy  za kostelem podél rybníka směrem k zámečku, 200m před zámečkem nechat auto na parkovišti. Trochu se vrátit a kolem rozlehlého statku (nyní restaurace) po žluté turistické značce mírně do kopce k prvním boulderům v sektoru Bílé kameny. (8 min.)


Situ plánek oblasti


Oblast je zatím naprosto neprozkoumaná, čističi a tvůrci cest jsou vítáni.


Azbest leze cestu Mikuláš, 7A



Okno - největší kámen 6m - 7m - Středem vede Mikuláš

První neděli po Novém roce se nám povedl vylézt solidní boulder, Mikuláš, vede převislou stěnou, jejíž průstup byl původně ohodnocen jako – nemožné!


Úplně vlevo boulder Lišta podšitá 6A+ lezu Koutek fikaný, 5B v pravé části kamene vede ještě boulder Krajní 4 , přes výrazný tmavou bouli



Latě Latté, 6A



Lišta podšitá, 6A+


Průvodce:
Nově sestavený průvodce s posledními updejty Žinkovy


JirkaS   [úpravy] 09:17 20.01.2005Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uz se tesíme!10:12:25 21.01.2005
Jen co bude pocasí,jedem,kartáce v pohotovosti.
Kde se dá prespat,neco levnejsího?
Martodpovědět 
 Ale na co?21:38:01 23.01.2005
Zas Ti pitomý boulderisti, už ani neumí přespat ve spacáku...
jirkaodpovědět 
  Re: Ale na co?12:19:34 24.01.2005
Nehazej vsechny do jednoho pytle. Napriklad ja spani po poradnym bouldrem, kdyz je hezky pocasi, vyhledavam.
Oni ale bouldristi jezdi bouldrovat i kdyz je hnusne a to ty jenom drepis u pocitace. No, tvoje volba.

Jinak jsme tuto snezivou nedeli udelali s Jirkou Sikou na Zinkovech prvni boulder v sektoru Tri valouny - Spoďáková ralye, jirko prijed ho zkusit, jestli na to mas.
 hopodpovědět 
   Re: Ale na co?12:32:41 24.01.2005
Ty Hope, ty už nehul, ty si ouplne mimo, vzdyt jsem tam s tebou byl, a vylezl jsem Spodakovou Rallye hned po tobe. A snezilo! Si vzpomen. Jo a abys nezapomel, tak holku uz mas!
 jirkaodpovědět 
    Re: Ale na co?12:49:48 24.01.2005
Uaaaaaaaaaaaaa, a ty uz nechlastej tu kofolu. Copak muzu vedet, ze tamten jirka jsi ty - jirka? A cty si to cely, vzdyt ja tam pisu ze jsme udelali novej boulder.
To je jak když se baví tataři, ... nebo bouldristi.
hopodpovědět 
     Re: Ale na co?12:58:03 24.01.2005
No dobry, tak priste berem spacaky, ne?
 jirkasodpovědět 
      Re: Ale na co?13:46:01 27.01.2005
Tak to bude pěkně nechutnej vejlet, o tom jak spolu někde spíte zhulený a vožralý radši články ani nepište..... :O)
spookerodpovědět 
 Re: Uz se tesíme!13:31:44 24.01.2005
:):)
lacoodpovědět 

 Oblast se rozrůstá13:35:58 24.01.2005
Byly nově zaměřeny tzv. Zelené kameny, tam budou tak čtyři vopravdu slušný kousky.
JirkaSodpovědět 
 Re: Oblast se rozrůstá14:38:35 24.01.2005
Uz mam vlastni kartac a az odlezou snehy prijdu taky zahubit nejakyho toho mecha.
l.odpovědět 

 Encefalitida, borelioza...10:44:22 25.01.2005
V létě bacha na klíšťata - když jsem tu byl s partou školáků, odnášeli si jich celkem dost. Tři, někdo i dvě!!!
Pepínoodpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189662)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neznámé 2bh VIIIb Oybin
Espacio Libre 7b/7b+ Rincón Bello
HANSI - MANSI 7a Kalymnos
Utopia - Rainbow 6b Kalymnos
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Nově komentované:
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin
Opportunista 7c Kalymnos
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (7)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2007 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2195 
 Ne, uniklo mi to. 
 1914 
 Sleduji jen Adama. 
 1977 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.