LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
18.Fiala 7785
19.Mrnustikova 7734
20.Plíhal 7670
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114355 cest
Nové přelezy:
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+
Mazzacano 7b
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Pajkland - Olomouc
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
HUDYsport - Jičín
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na kopce, hory, ba i velehory

humorně laděné vyprávění o zákulisí horolezectví

small"Horolezectví: Činnost, při níž člověk dotkne se vlastního dna, pozná sám sebe, prožije chvíle příjemné i chvíle strastiplné, projde svět křížem krážem, pozře kilogramy více či méně chutné ale vždy výživné potravy, vypotí litry slaného potu,...

...prohřeje krevní oběh, profoukne plíce, tělo své zocelí, čas od času i poničí, mysl svou k nadhledu a jinému vnímání smysluplnosti života přivede, naučí se odpovědnosti, zručnosti, vaření, toleranci, uvědomí si sílu přírody a nicotnost člověka, získá kamarády, ale také kamarády navždy ztratí."

To je úvod z nové humorně pojaté knihy o horolezectví. Na obálce je poté dále uvedeno, že autor seznámí čtenáře s tím, co horolezec den co den prožívá, připomíná co má při sobě správný horolezec mít, varuje, jaká nebezpečí na horolezce na každém kroku číhají, a v neposlední řadě upozorňuje jak nelehké, i když plné vzrušujících chvil, může soužití s horolezcem být...

01

obálka knihy


Na kopce, hory, ba i velehory


Autor: Jan H@nýsek-cliff Pastrňák
Ilustrace: Jan H@nýsek-cliff Pastrňák
Vydala: Olympia Praha
Rok: 2010, 1. vydání
Formát: brožovaná, 201x130, 110 stran
barevná obálka, text doplněný černoblílými kresbami autora
ISBN: 978-80-7376-203-2
Doporučená cena: 169,- Kč
Zakoupíte např. v knihkupectví Kiwi.

03

ukázka z knihy

obr by © Jan Pastrňák




Autor doplnil knížku také vtipnými ilustracemi a s přihlédnutím k obsahu a jednotlivým kapitolám by se dala s nadhledem brát také jako metodika. No, z některých kapitol se vážně posmějete - tak příjemné čtení.




Kniha je rozdělena na tři části:


Co má při sobě horolezec
- co na sebe, obuv, batoh, stan, spacák, karimatka, sedací úvazek, skoba, expreska, lano & uzel, blokanty, osma, jistítka, karabina, reep šňůra, popruhová smyčka, hms, hambály do ledu, ledovcový šroub, helma, čelovka, brýle,čepice,krém, hole, sněžnice, lékárnička, jiné pomůcky;
Co vidí horolezec
- hora, lavina, sníh, horské slunce, led, oblaka, fauna, flóra, tvář horolezce;
Co činí horolezec
- přípravy, skutečný cíl, hlava v obavách, cesta do hor, orientace v mapě, táboření, strava, hygiena, probuzení, noční výstup, pocity, fotografování, bivak, vrchol, cesta dolů, záchranné práce, zkušenosti, velehory, lidé doma čekající, suvenýry.

Tip:

Útlou knížku půjčte mamince nebo přítelkyni až odjedete na hory.

Martin Tučka   [úpravy] 10:09 29.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tak,13:10:45 29.07.2010
to si asi nekoupím...
Pepanodpovědět 

 Nic moc13:14:38 29.07.2010
uz ta ukazka se cte dost divne...no co uz, mozna to nekdo koupi, ale ja ne.
Modpovědět 

 Hm...14:28:52 29.07.2010
tak určeno asi pro někoho kdo chce teprve začít s lezením a neví nic o ničem.
daveodpovědět 

 Um Gottes willen14:28:59 29.07.2010
Kdo pouziva slovo clovicek, nezaslouzi slitovani... Do toho teda taky nejdu.
Papoušodpovědět 
 Re: Um Gottes willen15:05:12 29.07.2010
Genau. Človíčka a lidičky na nás seslal snad sám satan...
Petricekodpovědět 
  Re: Um Gottes willen17:18:55 29.07.2010
a s autorovým přístupem k horské fotografii taky naprosto nemohu souhlasit..
Kubajsodpovědět 
  Re: Um Gottes willen16:36:50 31.07.2010
...Satan a ty dvě infantilní blbky Pergnerová s Bílou ....jdu blejt velebnosti
zbytečnej kaufodpovědět 

 střízlivý nás nedostanou20:47:59 29.07.2010
Asi ušetřený prachy za knížku proleju hrdlem...
tiptopodpovědět 

 @22:21:07 29.07.2010
ten zavinac vyjadruje co? ze ma rad TV N@va?
odpovědět 

 co chybí08:00:52 30.07.2010
Tož eště tu chybí plk o PR, maglajzu a sponzorech .....
A ogaři když máte tolik ehm připomínek, tak zkuste něco vtipného, zajímavého a čtivého napsat. Třeba ve vás dříme zatím neprojevená genialita spisovatele :)
Tondaodpovědět 
 Re: co chybí14:14:47 30.07.2010
Nedříme a protože známe svoje možnosti, tak to ani nezkoušíme...
Pepanodpovědět 

 j16:04:04 31.07.2010
stejně to je na hovno
onodpovědět 

 obálka20:49:37 01.08.2010
vypadá vysoce amatérsky...
grafikodpovědět 
 Re: obálka11:56:16 02.08.2010
Na vydavatele Procházkova Horolezectví a dalších - vydala Olympia Praha - to fakt vypadá poněkud amatérsky ;)
odpovědět 
  Re: obálka18:01:14 03.08.2010
Brrr,to je ale hrůza.Jediné,na co se zmůžu je : PROČ??
petrodpovědět 

 Objasnění19:11:43 03.08.2010
Na stránky lezce se občas podívám, ale za některé vaše názory se stydím. Psát o  této knize takovéto hlupoty, aniž byste pochopili její podstatu, není zrovna nejvhodnější ... A pokud nevíte, tak titulní obal knihy skoro vždy navrhuje nakladatelství a né autor!! Mě kniha pobavila a začínajícím autorům a pisatelům vzkazuji: "Jen tak dál!"
Oviodpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189658)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Souvlakias 5a Leonidio
Platanos 5a Leonidio
The 100-Day Road 6a Leonidio
Nikiforos Vrettakos 5b Leonidio
Nově komentované:
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Lama |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (6)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2004 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2189 
 Ne, uniklo mi to. 
 1910 
 Sleduji jen Adama. 
 1971 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.