LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1201977 cest
Nové přelezy:
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C
No Money N 9-
Apač 8+/9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram výstup vzdala

Česká expedice na dosud nezlezenou horu Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu nevylezla. Trojice českých horolezců Pavel Kořínek, Pavel Bém a Jiří Janák pokus o výstup ukončila kvůli počasí, náročnému terénu a nebezpečí.

"Nepřízeň počasí, náročnost neznámého terénu a objektivní nebezpečí bylo příliš velké. Kluci už jsou na cestě do civilizace. Živí, zdraví. Nedá se nic dělat. Vyjádření od kluků bude brzy," informuje se na expedičním Facebooku:



Pohled na výstupovou cestu:



Podle zpráv na expedičním Facebooku se 31. srpna dostali do C3 ve výšce 6313 metrů, kde ve stanu na převěji v "marastu" strávili den a pak "zběsilým úprkem zpestřeným prachovými lavinami" sestupovali dolů do BC.

Viz:

"Včera za tmy založili C3 ve výšce 6313m. Kořen píše: “ Strašně psycho spaní na převěji, půl metru od stanu díra kilometr dolů. Už 3 dny nulový odpočinek. Během lezení ani jedno místo na sednutí. Dnešek trávíme ve stanu bo je strašný marast. Zítra sestup a příprava na další pokus za par dní…"




„..dvoudenní zběsilý úprk zpestřený prachovými lavinami nad C1, k tomu masivní přívaly sněhu. Vše bylo nakonec mnohem náročnější než výstup. Ale jsme v BC. V bezpečí.“







Expedice začala v 2. půlce srpna. Psali jsme zde:
Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram

Standa Holec   [úpravy] 06:35 10.09.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pavel Bem14:29:04 10.09.2020
Pan Bem by mel chodit kanalem a ne se prezentovat na verejnosti.
odpovědět 
 Re: Pavel Bem15:06:11 10.09.2020
Proč? Je to fajn chlap...
K.odpovědět 
  Re: Pavel Bem18:59:18 10.09.2020
V porovnani s jinymi mafiany mozna. Z pohledu bezne moralky je to absolutni odpad. Takze ja souhlasim s tim kanalem.
Modpovědět 
   Re: Pavel Bem04:21:24 11.09.2020
Pavel Bem je ferovy chlap, bohuzel se zapletl do politiky, ktera se neda delat s poctivym myslenim.
Vazim si ho.
Donodpovědět 
    Re: Pavel Bem11:55:45 11.09.2020
Politika by byla v pohodě, prachy min od Janouška už moc ne. A zrovna u něj jsem si myslel, že by to mohlo dopadnout jinak. Respektovat lze jednotlivé věci, které v životě udělal. Celek, jako osobnost ... to fakt ne, na to do těch sraček zajel trochu moc hluboko.


Na druhou stranu, aby někde zařval mu nepřeji, takže fajn že se dostali zdraví dolů.
odpovědět 
    Re: Pavel Bem12:17:52 11.09.2020
A jak se da zaplest do politiky, nerozumim, pisete to jakoze za to nemuze. Prominte, ale pokud je vetsina lidi naivnich jako Vy, tak se nemuzeme divit tomu jak to tady vypada. Pavel Bem, je etalon necestneho cloveka a nechapu, ze se jeste takhle verejne propaguje. Byt nim, tak se odstehuji do chaloupky v Nepalu a snazim se, aby o mne nikdo uz nikdy neslysel. Pripadne, pokud by se rozhdl vratit vse co ma za usima a omluvil se, prijmul spravedlivy trest, pak se muzeme bavit. Tvl fakt cumim.
Michalodpovědět 
 Re: Pavel Bem09:03:58 11.09.2020
Tam byla nějaká veřejnost? Podle popisu to tam naopak vypadalo na tebou doporučovaný kanál. Tak co meleš.
P. odpovědět 

 Ferovy chlap07:55:33 11.09.2020
Ferovy chlap ktery potlacil poctive mysleni....uz jsem se dlouho tak nezasmal.....
odpovědět 
 Re: Ferovy chlap11:57:30 11.09.2020
Je fakt, že mi to trochu připomnělo legendární Ivánku, kamaráde :-).
odpovědět 
 Re: Ferovy chlap18:25:36 11.09.2020
Férový chlap s jedovatým Che,che,che,che..Až s toho mrazí!
odpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189688)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Prachovská Hrana 5- Buda
Štiplavá 3+ Buda
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček | Re: Žebříček | Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2059 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2252 
 Ne, uniklo mi to. 
 1958 
 Sleduji jen Adama. 
 2034 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.