LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
39.Barták 10150
40.Winter 10132
41.Černík 10131
Bouldry:
39.Jeliga 9203
40.Zímová 9203
41.Černý 9184
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202242 cest
Nové přelezy:
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+
Silvisiste 7c
Discrimina 7b
El Arca De 7b+
H 8a
L'Abbé Rés 7C
Enoteca Ra 7b
Nosioi 7b

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Fitpark - Uhříněves
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mayan Gobat-Smith - Free Rider za 14 hodin a 10 minut

Tommy Caldwell - Mescalito

Dva týdny po volném přelezu Salathé Wall vylezla  Novozélanďanka Mayan Gobat-Smith za 14 hodin a 10 minut Free Ridera - VI 5.12d, 37 délek (El Capitan). Jde o nejrychlejší ženský volný přelez.

Gobat-Smith a její lezecký partner Niels Tietze začali lézt Free Ridera o půlnoci. Do stěny si s sebou vzali pouze  nejnutnější lezecké vybavení, energetické tyčinky a každý jednu láhev vody. Ve vedení se střídali, lehčí délky lezli simultánně a nejtěžší délku 7c+ vylezli na první pokus. Ve 14.20 už stáli na vrcholu El Capitana.

První ženou, která volně vylezla Free Ridera byla Steph Davis v roce 2003. 

Tommy Caldwell pokračuje v pokusech na Mescalitovi. Na tomto těžkém projektu (7x 5.14 - 5.14+, 10x 5.13.) "pracuje" společně Kevinem Jorgesonem už od minulého jara. O volný přelez na jeden zátah se duo pokoušelo na podzim minulého roku, kdy jejich snažení předčasně ukončilo špatné počasí.
Letos jsou tedy zpět a Tommy se momentálně pokouší dotáhnout celý projekt do zdárného konce. Bohužel bez Kevina, který si v dlouhém dynamu, viz video, zranil kotník a doktor mu naordinoval měsíční klid. 





Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 09:38 25.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Fičák08:58:13 26.10.2011
23 minut na délku průměrně ...jestli dobře počítám ... slušnej fičák ...
V.odpovědět 
 Re: Fičák09:50:42 26.10.2011
Ani náhodou, s prostojema na štandech ještě míň.
odpovědět 

 Foto dne:
Prvovýstup Kaiser Direkt v jižní stěně Grossglockneru. Juraj (Ďurifuk) dolézá 1. délku nad sněhovým polem.
Kaiser Direkt
 Databáze cest:
Všechny cesty (189725)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Figorofobia 7a Borriol
Il Matrimonio 7a Inntal
Meisenknödl 5- Müglitztal
Silvisister 7c Corbera
Spárka 5B Zvůle
Nově komentované:
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (22)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2114 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2312 
 Ne, uniklo mi to. 
 2009 
 Sleduji jen Adama. 
 2091 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.