LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10978
18.Novák 10881
19.Vlk 10868
Bouldry:
17.Indrák 10150
18.Stráník 10081
19.Vaňous 10075
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1196103 cest
Nové přelezy:
Alogaki Ex 7c
Akrida Ext 7b
Vítej Z5 J 7C
Speckschyt 7c+
Turkish Ai 10-
Game Of Th 7c+
Sexo Senti 8b
Mássimo Ta 7c
Ztopořená 9/9+
Sarkit Sou 9+/10-

Stěny
ZŠ Jihlava - Jihlava
Olberg lezecká stěna - Blansko
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Omezení ve Frankenjuře

Seznam oblastí

Vzhledem k tomu, že jsem byl o víkendu sám svědkem porušení zákazu lezení na určitých skalách ve Frankenjuře, dávám sem jeden odkaz. Bylo by dobrý, kdybychom to respektovali. Němečtí ochranáři jsou poměrně vstřícní a ponechávají lezcům maximum prostoru. Jeden příklad: Holzgauer Wand - zavřená je jen část od Linke Verschneidung po Golem, cca 20 m skály na šířku. Ostatní skály v těsné blízkosti jsou povolené, cca 20 cest vpravo i vlevo. Pro porovnání: kvůli stejnému ptákovi je uzavřena část Labáku od Prezidenta po Duhovou věž.

ZDE je onen seznam oblastí s dočasným zákazem lezení.

Prodavače v Jurasportu v Pottensteinu nás upozorňoval, abychom nespali pod Universum a pod Trautner Gedenkwand. Tyto oblasti jsou pod zvýšeným dozorem a hrozí jejich úplné uzavření. O ohních a hluku sem snad už psát nic nemusim.

Bída   [úpravy] 12:26 06.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 samej ptak13:30:39 06.05.2004
Spat pod Universem? V seru mezi mloky a hribky? Ten prodavac si vas musel splist s nejakejma ne-eurounionistickyma romaticko-trempoznima sockama. Slusny lidi preci spi na altanech, hasicarnach, kde jsou oblibenym spestrenim mistnich vysypavacu kosu a zemedelcu.

Jo a list se nesmi taky na Rabenu, je tam nejakej papir ze se tam zahnizdil nejakej Falcon OsralWand. (Mozna ze to neni v seznamu, ale hnizdo tam skutecne ma, tak na Rabenfels radej taky nelizt)
lacoodpovědět 
 Re: samej ptak13:34:10 06.05.2004
Sorry , sem si nevsim ze prislusny dokumentos je mnohostrany. Rabenfeles tam samozrejme je.
l.odpovědět 
 Re: samej ptak20:33:07 10.05.2004
Oblibene zpestreni je to jen kdyz tam nezustane bordel, takze u chaticek si po sobe vzdycky uklidit! (Cesky binec tam je videt docela casto :-( Ja byt mistni, tak by me jednou mesicne uklizet bordel po prasatech dost nasralo, hnal bych je klackem, nechal uklizet celou Juru atd.
Vladaodpovědět 
  Re: samej ptak14:03:27 12.05.2004
To ses asi na jinejch chatickach! Jezdim do jury uz 10 let, kdyz si vobcas vymaluju modry vokynko povikendovym uklidem okoli, tak temer vzdy uklizim spis nemecky flasky, nez cesky obaly od tatranek.
l.odpovědět 
   Re: samej ptak23:21:00 12.05.2004
Ja tam jezdim taky docela dlouho, parkrat tam ceskej bordel byl (odpadky za vikend po chaticce...) Jasne, ze bordel delaji i nemci (a ne malo), nejake to pako se najde vsude... Takze z toho prispevku predtim bych nechal to "u chaticek (nejen) si po sobe uklidit" Pro tech par nechapavych co delaj binec, treba je to trkne a priste si uklidi, a nejen v Jure...
V.odpovědět 

 Kdyz jde o Fofgli14:06:21 06.05.2004
Kdyz jde o Fogli, v Labaku opravdu dozoruje nejakej ptacnik. Vzrusovalo ho nase lezeni za vysoke humidity. Kontroloval ruce a bumazky....a nebyl vubec videt. kde se vzal, tu se vzal. Takze, nedrazdit Stromovouse.
Supodpovědět 
 Re: Kdyz jde o Fofgli00:35:23 10.05.2004
A jaký druh vlastně hnízdí v tom Labáku, že je tak přísně střežen?
stipodpovědět 
  Re: Kdyz jde o Fofgli07:47:27 10.05.2004
Prej sokol
odpovědět 

 Foto dne:
Sarkit
Inner smile, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189089)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L´Ombra Dello Scorpione L2 7b+ Sperlonga
Hyper Patate 4c Collias
Fantasia 4c Collias
Fisura Devorandora 4+ El Chorro
Quarentagenario 6b La Botalaria
Nově komentované:
Speckschyttel Dyno 7c+ Leonidio
Rady Ptáka Loskutáka 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Dotaz | Borec | Díky | Re: Naučit se mluvit | Re: Naučit se mluvit | Naučit se mluvit | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Sestup GG | Jakob je velký sympaťák |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (9)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (5)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
PF 2026 (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2145 
 Někdy ano 
 2356 
 Ne nepoužívám 
 2303 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.