LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
4.Stribrny 11850
5.Širůčková 11747
6.Mokroluský 11624
Bouldry:
4.Novák 11025
5.Pochman 10925
6.Stráník 10700
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1203906 cest
Nové přelezy:
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b
Miami Stea 7C+/8A
Hollywood 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Yosemite Big Walls

recenze


I když je to od nás daleko, tak přeci jenom může někoho  zajímat, že vyšel nový průvodce Yosemite Big Walls. Jedná se o třetí aktualizované vydání, a protože ho zpracovali mistři  yosemitských stěn Chris  Namara  a Chris Van Leuvenova, stojí opravdu za to.

Průvodce Yosemite Big Walls je nabitý informacemi.  Řekne vám vše, co potřebujete vědět o údolí: příjezd autem, vlakem nebo autobusem, nejlepší lezecké období, pravidla parku,  lezecká pravidla, prevence proti medvědům, kempování, historie bigwallového lezení v údolí a mnoho dalšího. Poradí vám jaké lezecké vybavení je do cest potřeba, vysvětlí  stupnici obtížnosti u bigwallových cest a nechybí srovnávací tabulka obtížností. U samotných cest jsou samozřejmě důkladné popisy přístupů s GPS, krátká historie stěny a samotného směru, lezecká strategie, potřebný materiál a možné únikové sestupy. Směr cesty je vždy značen na fotografii a na nákresu cesty jsou zakresleny technické i volné varianty výstupu.
Celý průvodce doplňují krásné fotografie s akčními záběry a rozhovory s významnými lezeckými osobnostmi šedesátých let.







Autor: Chris McNamara a Chris Van Leuven
Počet cest: 64
Obtížnosti: C1-A5
Počet stran: 208
Rok vydání: 2011

+ přehlednost
+ foto-nákresy
+ graficky povedený, krásné fotky
+ přehledné nákresy lezeckých směrů
+ spousty informací
+ GPS

Průvodce můžete zakoupit v našem Lezec shopu.

Simona    [úpravy] 11:29 12.09.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Dlouháč, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (189852)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Scala 6c Manikia
Agriochelidono 6b Manikia
Peine Perdue, Joie Retrouvée 6b+ Manikia
Bilbo 6c Manikia
Le 13ème Travail D'Hercul 6c+ Manikia
Nově komentované:
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Je tu článek o tom, | Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? | Re: To je jen tresnicka | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? | Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2434 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2621 
 Ne, uniklo mi to. 
 2330 
 Sleduji jen Adama. 
 2448 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.