LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
47.S 10003
48.Čáň 9954
49.Novotná 9927
Bouldry:
47.Zítková 9103
48.Chovanová 9100
49.Šlapák 9056
Hory:
9.Černý 5220
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203450 cest
Nové přelezy:
Mate Mania 8a
Silly Game 8a
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+
Strašák 9+/10-
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Úraz v Pallaviciniho žlabu

BergrettungO štěstí v neštěstí může mluvit český alpinista, kterého včera v Pallavicciniho cestě na Grossglockner zranil padající kus ledu. 








Střetnutí s letícím ledem mohlo nepochybně dopadnout hůř, podle dostupných zpráv se totiž jednalo o minimálně metrový blok, který českého alpinistu zranil sice vážně, ale pouze na ruce.
Záchrannou akci musela provést pozemní skupina horských záchranářů z Heiligenblutu, neboť postiženého vrtulník kvůli mlze nemohl vyzvednout přímo ze stěny. Zraněný tak na pomoc musel čekat několik hodin.




Pallavicinirinne na Grossglockner – ilustrační foto z článku „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“ na Lezci (viz odkazy)

foto by Lukáš "Sámo" Samohýl


K nehodě došlo včera, při výstup tříčlenného lezeckého družstva českých horolezců, kterou nehoda zastihla přibližně sto metrů pod sedlem. Původně se jednalo o větší skupinu, čtyř mužů a jedné ženy. Jedena lanová dvojka však na vrchol Grossglockneru od bivaku vystupovala jinou cestou. Tato dvojice se tak o nehodě dozvěděla až se zpožděním po dolezení vrcholu.
Do záchranných prací se zapojily dva vrtulníky (stroj záchranná služba při okresní nemocnici, druhým byl vrtulník policejní), které napřed vysadili na hoře záchranný tým a potřebný materiál. Po dosažení postiženého s jeho doprovodem mu poskytli záchranáři zdravotní pomoc přímo na místě a skupinu doprovodili na místo, odkud mohl být zraněný dopraven do nemocnice v Lienzu. Obě zbývající dvojice českých horolezců, kteří zde byli s postiženým, pak záchranáři vrtulníky dopravili na chatu Františka Josefa, odkud mohli bezpečně sestoupit. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na ORF.at
Zpráva Tiroler Tageszeitung
Zpráva z Kleine Zeitung

Pallavicciniho kuloár na Lezci:
Lezec.cz: „Pallavicinirinne na Grossglockner 2007“ (popis a topo)
Lezec.c: „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“


Tomáš FRANK   [úpravy] 16:13 26.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189802)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Relikviář Sv. Maura 7 Bečovský Ostroh
Bergfrit 5+ Bečovský Ostroh
Dále Od Hradu Dále 4+ Bečovský Ostroh
Na Parkán 4 Bečovský Ostroh
Vrásky Hradní Krásky 5 Bečovský Ostroh
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz |

 Nové komentáře:
... | Re: Borec nakonec | Dobře | Hlavně to zdraví | Inu | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: jakou to má jednotku? | Re: Nedodelana prace | Re: jakou to má jednotku? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (25)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (7)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (3)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2339 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2551 
 Ne, uniklo mi to. 
 2257 
 Sleduji jen Adama. 
 2358 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.