LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200346 cest
Nové přelezy:
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C
Mikrosvět 6A
Ktploptr 7b+

Stěny
Bouldering za oponou - Měnín
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Shawn Raboutou (13) – 8c

Před rokem vylezl Shawn Raboutou své první 8b+. Letos už zvedl lezeckou laťku na 8c a to v Rodellaru, kde vylezl cestu Welcome to Tijuana.

Jak už jsme jednou psali - jablko nepadá daleko od stromu, což také platí pro třináctiletého Shawna - syna Robyn (Erbesfield) a Didiera Raboutou, kteří v 90. letech patřili ke světové lezecké špičce. Robyn „diktovala“ nejen na skalách, ale také na závodech Světového poháru, jehož se stala čtyřnásobnou vítězkou (1992-1995). Maminka Robyn, která se živí jako trenérka sportovního lezení, trénuje poctivě i své dvě děti a její snažení přináší ovoce. I její devítiletá dcera už má vylezenou obtížnost 8b!

Simona   [úpravy] 08:25 19.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sympaťáci:-)09:54:21 19.08.2011
Sympatická lezecká rodinka jen co je pravda...
 mášaodpovědět 

 zazracne deti19:01:14 19.08.2011
Uz dufam nikoho nesokuje, ze nejake dieta vylezie tazku cestu. Sportove lezenie ma extremne blizko ku gymnastike. Ak ma decko trochu vlohy a podchyti sa "od podlahy", je sanca, ze dobre zalezie. Urcite je tu vacsi predpoklad ako u niekoho, kto sa k lezeniu dostal prvykrat v puberte na cundri.
Ferroodpovědět 
 Re: zazracne deti20:27:34 19.08.2011
"Lezenie v pätnácti po flundri" - je úplně něco jiného!
M.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Poor Some Sugar On Me 7b Geyikbayiri
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC | Re: ... | Re: WC | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1907 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2077 
 Ne, uniklo mi to. 
 1797 
 Sleduji jen Adama. 
 1862 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.