LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
26.Adamovska 10434
27.Sejbal 10431
28.Černý 10375
Bouldry:
26.Klapal 9700
27.Stribrny 9684
28.Horáček 9625
Hory:
6.Zaoral 6285
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5859 lezců
1202978 cest
Nové přelezy:
Hejter 8A
Wýplesk 7C+
Fenomén 8A
Entwash Le 8A
Darkness R 7C
Mandragora 8A+
Legend Tra 8a+
Legend Tra 8b+
Casey Jone 7C
Animal Far 8a

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Na Střelnici - Svitavy
Lezecké centrum Vertikon - Zlín

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacátédruhé

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.

Oproti minulým ročníkům jsme zaznamenali větší počet závodníků ve všech kategoriích; o tom, jestli to bylo kvůli zájmu o závody nebo proto, že počasí nebylo jiným aktivitám nakloněno, radši nešpekulujeme.....Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem 56 závodníků, někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Jako první lezla Šárka Hvězdová (Jablonec) a její výkon už žádná jiná slečna nepřekonala.

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech  si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec),  převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.

Kvalifikace pro 27 mužů byla letos pohodovější, aby se chlapi před finálem optimálně rozlezli. A tak do finále postoupil historicky největší počet TOPařů - celkem 17!  K prodloužení finálové cesty byl na začátek zařazen boulderový traverz, který dva borce setřásl hned na začátku. Pak následoval první  převis a strop,  kde končili další, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. Loni třetí Honza Zíma (Liberec) měl natrénováno nejvíce, o kousek za ním skončili Martin Klemsa (HO Loko Teplice) a  Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.

Tak zas 29.prosince.....

Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz.

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
TRIOP Fryšták
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě :
FOLDA s.r.o.
Řeznictví Klouček












Kaspíny   [úpravy] 10:26 05.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody12:34:31 07.01.2012
Hezký závody, dobrý ceny, skvělej bufet....
účastníkodpovědět 

 pozdrav21:41:20 08.01.2012
Díky za parádní akci, opět jste nezklamali a jednalo se o dobrý kulturní zážitek! Mějte se a zase za rok!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 

 Foto dne:

Příprava padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (189768)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Entwash Left 8A Brione
Darkness Right 7C Brione
Rybička-Šmíd-Svobodová 9+ Dolina Zeleného Plesa
Otevřete Pusu 3 Bystřička
Klam 6A Bystřička
Nově komentované:
Anacona 6c Val Varatella
Powerstrips 7C Chironico
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: Opotřebení vs úraz | Opotřebení vs úraz | Studie | K ničemu | Re: zavadejici titulek | zavadejici titulek | Borec nakonec | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (8)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2170 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2372 
 Ne, uniklo mi to. 
 2059 
 Sleduji jen Adama. 
 2142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.