LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
20.Svoboda 10790
21.Kalvas 10731
22.Lukášek 10703
Bouldry:
20.Břicháček 10028
21.Nespoutaný 10025
22.Šípek 10000
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195038 cest
Nové přelezy:
Parabolt-M 7b
L' Edipo 7b/7b+
Harder Tha 7c
Winterpleš 7C+/8A
Pumping On 9+
Estilo Oni 7c
Acrovatis 7c+
Jolly Jump 8A
Katil Kim 9+/10-
Ouroboros 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Mariánské lázně - Mariánské Lázně

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezec se pokusil vylézt na mrakodrap Donalda Trumpa v New Yorku

Do hlavních světových zpráv se dostal lezec, který se včera odpoledne pokusil vylézt na 58patrový mrakodrap Donalda Trumpa v New Yorku. Lezl nahoru pomocí vakuových přísavek, v 21. patře ho zadržela policie, které řekl, že si chtěl promluvit s Donaldem Trumpem soukromě.

Krom obecných médií  jako CNN nebo Reuters si události všímá i lezecký magazín climbing.com, který v té souvislosti rozebírá způsob technického lezení s přísavkami a zamýšlí se nad tím, zda lezec zapíše výstup do databáze cest na americký lezecký komunitní portál mountainprojekt.com.

ABC News:


Lezec z Virginie použil vakuové přísavky, které se používají na práci se sklem, něco jaku jsou tyto:
Jednoruční přísavka na sklo N6450 (79kg, 254mm) 

Mrakodrap Trump Tower v New Yorku u Central Parku slouží jako sídlo volebního štábu prezidentské kampaně Donalda Trumpa. Ten byl ovšem momentálně mimo na volebním mítinku ve Virginii.


Trump Tower

Trump Tower na Manhattanu v New Yorku (foto standa@lezec.cz)


Mrakodrapy v NYC u Central Parku

Mrakodrapy u Central Parku na Manhattanu v New Yorku (foto standa@lezec.cz)

sth   [úpravy] 03:51 11.08.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kampaň09:29:43 11.08.2016
Že by předvolební kampaň? :-)
odpovědět 
 Re: kampaň10:03:08 11.08.2016
a ta pointa nebo přidaná hodnota tohoto článku? :D
.odpovědět 
  Re: kampaň10:12:53 11.08.2016
Přidanou hodnotu vidím třeba v tom, že se na climbing.com dohadují, zda to je technické lezení, a zda si ji zapíše do deníčku :-) I když nedosáhl vrcholu, ale jen 21 patra...
U mě dobrý.
Fáb.odpovědět 
   Re: kampaň10:50:25 11.08.2016
jištěné solo? A za kolik to bylo? :)
odpovědět 
  Re: kampaň16:13:03 11.08.2016
Je to jen zpráva. A ta pointu až na výjimky nemá. Naopak to nepodstatnější musí být na začátku. V žurnalistice se tomu říká obrácená pyramida. (Výjimkou je třeba něco jako aprílová zpráva apod., tam pointa být může.) A souvislost s lezením je zjevná. Viz třeba odpověď od Fáb. výše.
A potom taky ... lezení je životní styl ... a vlastně díky moc za dotaz a za zájem :-)
 Standaodpovědět 
   Re: kampaň15:40:11 15.08.2016
Eviduji zde zvýšený počet těchto "obrácených pyramid" a většina z nich moc zajímavá není, přestože souvisí s lezením. Ostatně to nepřímo přiznává i Standa v předchozím vysvětlení...méně je někdy více. Osobní názor, jinak fandím.
Jirkaodpovědět 

 :)19:54:08 11.08.2016
:) :) :)
Maroodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
Atalaxia, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188972)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
20 Años De Diferencia 6c Leonidio
Elegancia 7+ Dolina Zeleného Plesa
Chain Lane 6a+ Sierra De Toix
Short And Sweet 5c Sierra De Toix
Malaspina 6c+/7a Cucala
Nově komentované:
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio
Freedom For Boğaziçi 9 Geyikbayiri
Who Dares Wins 7b Leonidio
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | Re: Sestup GG | Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)

 Nově v inzerci:
Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1784 
 Někdy ano 
 1917 
 Ne nepoužívám 
 1880 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.