LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1204001 cest
Nové přelezy:
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b
Satan 7C+
Mr. Krek 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Podzimní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů

-reklama-

Barevné modřínové háje a první sníh - babí léto a následný podzim je čas čarokrásný. S Everestem v ruce, který je plný poutavého čtení a tipů na výlety, pro Vás bude ještě zajímavější. Co jsme pro Vás na jeho stránkách připravili?

Portfolio horolezce a milovníka hor Martina "Kleboně" Kleštince Vám ukáže snímky nejen z jeho oblíbených Savojských Alp, ale i záběry z pobytu z Nepálu. V listopadu ho čeká další expedice s cílem uskutečnit již druhý himálajský prvovýstup, takže se máte jistě na co těšit i v budoucnu.


Aiguille du Midi, Chamonix

foto by © Martin Kleštinec


Neradi se loučíte s končícím létem? Užijte si ještě dosyta pískovcové stěny prosluněné baboletními paprsky. Lezec Dany Drechsel Vám napoví, jak kouzelný dokáže být podzim na Broumovsku. A když už podzimní plískanice zabrání tuzemskému lezení docela, je nejvyšší čas vydat se na jih. Oblíbená lezecká oblast Wadi Rum v Jordánsku dozajista splní veškeré Vaše lezecké představy a přidá navrch trochu té exotické atmosféry.


Podzim na Broumovsku

foto by © Daniel Drechsel



Netradiční štandy ve Wadi Rum

foto by © Alena Čepelková


Zajištené cesty, Klettersteigy, Via Ferraty. Je jedno, jak je nazveme, ale jsou čím dál oblíbenější a rostou jak houby po dešti. Jak vznikají ty švýcarské a na jaké se vyplatí vyrazit? Řadu tipů využijete ještě letos, pohlídejte počasí a vyrazte.


Zermatt Zweifinen Klettersteog

foto by © Eliška Pastuszková



Kaiserschild Klettersteig

foto by © Jakub Cejpek



Tu správnou vůni dálek pocítíte při pročítání poutavého článku o cestě napříč Jižní Amerikou. Od mrazivé Ohňové Země se dostanete až do rozpáleného Altiplana a po cestě navštívíte řadu překrásných míst a projdete neotřelé treky. V zimním Everestu chystáme pokračování, ve kterém se dostaneme až k rovníku a možná i dále...


Laguna Miscanti, Chile

foto by © Kateřina Krejčová


Už jste slyšeli o francouzských Dolomitech? Pokud ne, přijměte pozvání do této zajímavé a netradiční lokality, která je pro podzimní dny jako dělaná.


Crête de la Laisse, Dauphineské Alpy

foto by © Ivo Petr


Jak se lezlo v dobách, kdy severka Eigeru ještě nebyla na Google Street view? V tradičním seriálu o historii československého horolezectví Vám Jiří Novák připravil ohlédnutí za klasickými alpskými cestami a prvovýstupy 50. až 70. let.


Sestup z Wetterhornu

foto by © Jiří Novák


Zima pomalu klepe na dveře a je na čase oprášit pavučiny ze sněžnic uložených ve sklepě a přebrousit hrany skialpových lyží. Hřeben Stubajských Alp nabízí krásnou okružní túru a hned tři třítisícové  vrcholy k tomu.


Vrchol Zuckerhütl, Rakousko

foto by © Jakub Cejpek


A mnoho dalšího inspirativního čtení:
• Zima jako v Turecku
• Šestkaři v Chorru
• Podzimní paleta Bukoviku
• Uprostřed Vysokých Taur
• Absolutní svoboda paraglidingu

Alpenverein do ledna 2016 + 4 Everesty za 1750,- Kč
Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Akce pro nové členy: zařiďte si členství už nyní a bude Vám za standardní cenu platit až do konce ledna 2016!





Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com
floowie.com

JirkaS   [úpravy] 08:33 27.09.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189875)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Pilame Que Voy So. 5c Chulilla
La Birra Es Bella 6a Chulilla
Nově komentované:
Highlander 8-/8 Roviště
Highlander 8-/8 Roviště
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Obdiv | Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Je tu článek o tom, | Je tu článek o tom, | lezení | Re: nechápu | Re: To je jen tresnicka | Re: Kdo to zaplatí? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (9)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2467 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2649 
 Ne, uniklo mi to. 
 2371 
 Sleduji jen Adama. 
 2482 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.