LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1204044 cest
Nové přelezy:
Pigs (thre 8A/8A+
Python 7C
2 Strong 9+/10-
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dálniční síť opět rozšířena

Zatímco se rozšiřování oficiální dálniční sítě v České republice vleče tempem odrážejícím díry v hospodaření námi volených orgánů, na Petrohradu se podařilo protáhnout hlavní tah D1 na západ od Boulder baru a spojit ho tak s novou částí, kterou jeho objevitelé, vzpomínaje při vytahování desítek trnů ze zpustošených rukou na rvaní obřích trnitých keřů, nazvali Růžová zahrada. Jedná se o velmi perspektivní část, kde v nejtěsnějším okolí vznikne určitě až k padesátce boulderů, navíc dalším plánovaným úsekem D1 dojde ke spojení s Magickým okem a celá spodní část Brány bude tak snadno dosažitelná. Stojí tedy jistě za to, podrobně se novému úseku věnovat.


Protože při příjezdu po D1 směrem od Aurory dosahuje boulderista s matrací na zádech poháněn větrem (zejména teď, kdy jsou holé stromy) závratných rychlostí, zvolili pro první úsek autoři cestu přes mohutný retardér v podobě obrovského padlého smrku. Po jeho přelezení však nebrání nic tomu, zařadit opět pátý (ti movitější i šestý) rychlostní stupeň a minout několik menších bloků a dostat se na skutečnou chloubu stavitelů, několikaproudou komunikaci vedoucí až k prvnímu kameni Růžové zahrady. Celý úsek prozatím prakticky končí několika výstavními schody, které i méně orientačně zdatnému lezci připomenou, že už je na místě.


A když už je na místě, určitě se porozhlédne po nějakém tom lezení. Po levé ruce tyčí se do závratné výše pěti metrů dvě smělé hrany, z nichž pravá po trhlinách je přelezená a určitě patří k tomu nejlepšímu, co v pětkovém stupni Petrohrad nabízí. Vlevo od ní si na své přijdou zdatnější borci v linii Totální nasazení, u níž je snad úplně jedno za kolik je, ale hlavně že je !!! – geniální. Nástup je ze spoďáků vpravo, konec se opět vzhledem k výšce utíká doprava, ale třeba se někdo pochlapí a dá to rovně. Á pochlapení... To čeká na borce i o patro výše, kde skví se nad údolím hladký strop, jež pomocí spodního oblého kamene překonati lze a ve výlezu si pak člověk řekne, že to fakt nadělili Chlapi sobě. Zastavme se ještě dole v skorojeskyni, jejíž původní zarostlý stav dal celému okolí název. Takový Chcípák totiž rozhodně stojí za přelezení. Pěkně z ostrých malých spoďáčků pomocí zadního kamene na hranu stropu a tady zajímavým výlezem, docela si člověk fakt zaleze. Komu to nestačí, může se porozhlédnout po okolních šutrech a určitě si nějaký ten SVŮJ problém najde. Místa je dost.

Takže suma sumárum to zatím vypadá nějak takhle (schéma není stoprocentní, neb jsem ho kreslil až doma):


Růžová zahrada
1.kámen:
a) Rozcvička 2 1/1
b) Standova 3 1/1
2.kámen:
c) projekt – levá hrana spáry
d) Růžová spára -projekt
e) Růžová hrana – projekt
f) projekt – hrana ze sedu
g) Růžová plotna 4 1/2
3.kámen:
h) Totální nasazení 7B+ CH 1/3 z lišty nahoře doprava na hranu
i) Megabyte 5B 1/4
j) Gigabyte 7B SD 2/4
k) projekt z hrany doprava
4.kámen - jeskyně:
l) Blbost 3 SD 2/2
m) Schody 3 SD
n) Převislé schody 6A+ SD 1/2 bez kamene dole a levé hrany
o) Šípák 6C+ SD 1/1 z madla mírně doprava pouze stropem
p) Chcípák 7A+ SD 1/1 s vystrčeným kamenem v jeskyni z malých spoďáků
r) projekt z lišty do plotny
s) projekt po oblé hraně – mega, těžké
t) projekt z čumáku přímo
u) projekty

Chlapák
a) Malý skáčou 5C 1/1
b) Klukovská 3 1/1
c) Chlapi sobě 7A CH 1/3 z kulatého kamene pod stropem (bez ostatních kamenů)






Petr Resch   [úpravy] 10:10 17.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chlapi sobě07:59:52 18.10.2003
Chlapi sobě vypadá na fotce opravdu impozantně! Mějte se hezky kluci.Lucka
Lucie Kollodpovědět 

 Novinky20:58:10 27.10.2003
Tak jsme při další návštěvě přidali jednu z nejoriginálnějších věciček. Vravo od hrany na 3.kameni je totiž v nelichotivé výšce obrovská díra, do které se dá krásně přeskočit a vznikl boulder "Na značky !". Tedy na značky! (nožičky) a hop. Zatím Karel 1.pokusem, Zdenda 1.pokusem, já asi patnáctým.
"Totální nasazení" zaznamenalo posun klasifikace na 7A+, Zdenda flash.
Kousek nad Růžovou zahradou, mezi ní a Chlapem je nový oblý kámen "Lakýrník", bouldery zleva doprava:
"Dobrý odstín 6C"
"Barva 6C+"
"Prďoch 7A"
Další poznámka k lezení na Petráči. Objevují se tu bílé šipky, které bohužel vyhledávají dosti nelichotivé směry, často kopírují již existující bouldery a navíc nerspektují snahu o značení boulderů ze sedu. Asi se v budoucnu pokusím nějak to značení sjednotit a upozornit na dosud nepsaná pravidla článečkem.
Jo a Zdenda dal Žihadlo 7C+, to jen tak na okraj.
Tak zase někdy.
Šutru zdar!
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189876)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Python 7C Vesec
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Pilame Que Voy So. 5c Chulilla
Nově komentované:
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | ... | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Sestup | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (17)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
ČHS: Výstupy roku 2025 - příjem nominací (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2485 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2666 
 Ne, uniklo mi to. 
 2385 
 Sleduji jen Adama. 
 2495 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.