LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Šofránko 10981
3.Kalvas 10678
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Urubčík 9525
3.Kollár 9450
Hory:
1.Hrdlička 1354

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114721 cest
Nové přelezy:
Apač 8+/9-
Výlety Do Xa
The Wish 7c
Černobílá 8A
Iron Maide 10-
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Co je nového v deníčcích

Léto je sice u konce, ale tím lezecká sezona zdaleka nekončí. S podzimem příchází ty spravné lezecké teploty a tření. Máme se tedy na co těšit. Zde je report o přelezech z poslední doby.

"Frankenjurskou" klasiku cestu "SMS" 10- (Jungfernriß) si 14.9 do deníčku zapsala Nelly Kudrová. Tuto lištovačku a krásnou linii udělal v roce 2000 Milan Sýkora. Nelly jí dala na třetí pokus.

Jana Lukášová (Janiluk) je po těhotenství zpátky ve formě a připisuje si dvě 9+ z Frankenjury, "Der Totmacher" a "Totenbrett" (oblast Schiefer Tod).

Nezastavitelná je letos na písku Mázlová Jitka (JIŤA), která už od začátku sezony vylezla několik Xa, mezi nimi např. "Poctivá Robota" Xa (Labák), "Cesta Doktora Voštěpa" Xa (Adršpach), "Vstupenka Do Pekla" Xa (Adršpach). To, že to s příchodem podzimu začalo lepit, potvrdila Jíťa přelezem  „Delirium Tremens“  Xb RP  v údolní hraně na Poupě (Adršpach) a "Dobří Holubi Se Vracejí" Xb (Teplické skály).

Jirka Jirous Přibil, silnější než kdy jindy díky kvalitnímu tréninku s berlemi, vylezl v Gorges du Tarn „La Spectre De Lottokar“ 8b+ a to na hned na čtvrtý pokus. Přidal ještě flash "Bar-bitturique" 8a.

Hlaváček Kuba (Lahvon) odjel „zaškodit“ do Rodellaru, kde vylezl „Hulk“ 8c.

Stráník Martin (noo noo) přelezl na začátku srpna  svůj projekt s názvem „Zlatý Drak“ 8B(Bor). Podle jeho slov je to nejtěžší boulder, který doposud vylezl.

Simona    [úpravy] 11:03 18.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hulkovej doplnek 12:17:02 18.09.2008
ad Kubajz. stejne jako loni (kdy osnul napr. "al limit" 8a+ v Surgencii)  navic  Kuba osnul kupu vosumacek, jenze von si tydle lehky cesty nezapisuje:)
haf mnauodpovědět 
 Re: Hulkovej doplnek 16:34:57 18.09.2008
Do vole prdele s Kubou! Nam ho nasadili na pár dní do auta. Leze v botech z pláže proti ježkům, všechno přešáhne z polic a zbytek jinym způsobem ojebe. Pořád se něčim cpe, přihlouple se chichotá a dělá divný cviky.
Pak to má k něčemu vypadat: gettoblastr a stradivari na 3.p, master of desastr 10-/10 na druhej, pak nějaký 9+.
A v největšim krutobouldru 8a kvičí
" Chci dělat těžký kroky!!! "
Jen tak mezi řečí- ladí si Powerplay....
A. odpovědět 
  Re: Hulkovej doplnek 18:33:46 18.09.2008
Az na 3.pokus? To snad byla nekde chyba v systemu.
Nesebral mu nekdo rano bagetu?
l.odpovědět 
   Re: Hulkovej doplnek 11:34:05 19.09.2008
gettoblastr až na třetí páč mu při druhém smekla v posledním kroku jeho dlouhá noha :) jojo ani jeho triopky nejsou bezchybné.. a těch přelezených 10-/10 by bylo taky víc, ale co je pod 10, tak mu do deníčku nesmí, ale jeho domácí papírový deníček.. to bude jednou relikvie.. tam je napsané úplně vše
Martinodpovědět 
    Re: Hulkovej doplnek 10:36:43 22.09.2008
Jo Kuba jede parádně. Teď o víkendu dal v Ötztallu na třetí pokud cestu Glückshormon za 8b+.
Petr Reschodpovědět 

 Hulk15:39:47 18.09.2008
koukám Hulk je letos v módě...že bych taky pozkoušel..
osmanodpovědět 

 Stepan04:13:57 19.09.2008
Stepan Stranik taky prelezl cestu HULK!!!
odpovědět 
 Re: Stepan07:47:59 19.09.2008
I Ondra Nevelik!!
Noo nooodpovědět 
  Re: Stepan08:10:16 19.09.2008
kurva! a ja stale leziem len tie svoje sestky a sem-tam nieco tazsie a tuna vsetci 8cecka...
tah-sha-tungaodpovědět 
   Re: Stepan20:56:13 20.09.2008
No tak ja som na tom tak isto. (neviem či sa mám smiať alebo plakať ale asi riadne bušiť by bolo najlepšie)
miroodpovědět 

 kdo za to muze09:16:28 19.09.2008
kdyby nebylo 2 jurskejch programatoru a pravejch snazivcu,ktery by Nellinu neuprosili na tu(podle jejich slov) hnusnou cestu a nenadiktovali ji program, tak by zbyly akorat oci pro plac nad tou zevlackou luzou..
zubata s kosou!odpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189669)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Palikaria 5b Leonidio
Partitura - Var. VIIIa Tisá - Hřebenové Věže
Kašpárek A Strašidlo VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Dovolená Na Balkoně VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Léto, Slunce, Kaktus VI Labské Údolí - Levý Břeh
Nově komentované:
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin

 Nově v diskusi:
Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2035 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2221 
 Ne, uniklo mi to. 
 1936 
 Sleduji jen Adama. 
 2005 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.