LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
36.Chejn 10208
37.Šenkýř 10197
38.Winter 10179
Bouldry:
36.H2 9309
37.Jeliga 9203
38.Zímová 9203
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198275 cest
Nové přelezy:
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Šéfredaktor lidé&HORY Dan Polman uspěl na Race Across America

Novopacký horolezec, vytrvalec a šéfredaktor časopisu lidé&HORY Daniel Polman, dokončil v sobotu 23. června nejtěžší silniční cyklistický závod na světě – Race Across America (RAAM).

Šéfredaktor lidé&HORY Dan Polman uspěl na Race Across America

Limit na zvládnutí 5000 km dlouhé trasy ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) je pouhých 12 dní a dojet v něm se podaří většinou pouze polovině startovního pole. Závod je náročný nejen délkou, ale i klimatickými extrémy. Vede třemi pouštěmi s teplotami až 50°C, přes tři horská sedla s výškou 3000 metrů, kde jsou teploty okolo nuly, přes pláně s nekonečnými rovinami a silným větrem.

Daniel Polman se stal (po Sváťovi Božákovi a Tomáši Navrátilovi) třetím Čechem, který v 38leté historii závodu zdárně dojel do cíle (třem českým účastníkům se to nepovedlo, a tak srovnal bilanci na 3:3). Časem 10 dní, 19 hodin a 47 minut vylepšil česká maxima. Také zaznamenal nejlepší umístění českého jezdce, když dojel na celkovém 7. místě a 4. místě v kategorii do 50 let. V průměru denně překonal 460 kilometrů a spal většinou méně než 2 hodiny. Na trase závodu čelil síle přírodě – kromě extrémních teplotních výkyvů se musel poprat například s průjezdem hořícího lesa, písečnou bouří v poušti, kdy se sotva držel na kole, sesuvem půdy přes silnici a ke konci závodu i s dlouhotrvajícími dešti a záplavami.

Pro Dana Polmana, který je mimo jiné českým rekordmanem v cyklistické čtyřiadvacetihodinovce (911 km za 24 h, Slovakiaring 2016), a celý jeho Ultra Paka Racing Team je tento úspěch obrovskou satisfakcí. Necelé dva měsíce před startem RAAM se totiž Dan Polman ošklivě zranil při tréninkovém závodě. Na čtyřikrát zlomená klíční kost a komplikovaná operace poznamenaly tréninkovou přípravu a navíc přinesly spoustu otazníků, například zda takový extrém sešroubovaná kost vůbec vydrží. Nakonec vše dobře dopadlo a Ultra Paka Racing Team zaznamenal pro českou cyklistiku velký úspěch. „Po tom všem, co jsem před startem zažil, se cítím jako v tom nejlepším snu. Lépe to dopadnout nemohlo. Velkou zásluhu na úspěchu má i osm členů doprovodného týmu, kteří odvedli parádní práci. Dopředu nás hnali i skvělí fanoušci,“ popisuje své pocity v cíli Daniel Polman, kterého v Nové Pace přivítalo do posledního místa zaplněné náměstí.


Více najdete také na webu www.danielpolman.com a facebooku www.facebook.com/dandapolman.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11

LaH   [úpravy] 06:55 05.07.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Extrémní výkon08:14:31 05.07.2019
Tak to je dobrej masakr. Extrémní výkon. Jen jsme se chtěl zeptat 7.misto a v kat. do 50let 4.misto. To jako, źe tři ze sedmi byli starší 50.let?
odpovědět 
 Re: Extrémní výkon12:16:58 05.07.2019
pred nim byli:
3 chlapi z do 50 let
Christoph Strasser: 8 d 6 h 16 m
Jakob Olsen: 9 d 19 h 0 m
SOLO.kiwi (Craig Harper): 10 d 15 h 0 m

2 zeny z 50-59 let:
Daniela Genovesi: 10 d 17 h 59 m
Leah Goldstein: 10 d 19 h 28 m

1 chlap z 50-59 let:
Marko Baloh: 9 d 16 h 57 m

Dan to dal za 10 d 19 h 49 m
Vladaodpovědět 
  Re: Extrémní výkon17:04:48 05.07.2019
Dík
odpovědět 

 Krása08:23:54 05.07.2019
Bourák.  Asi životní zážitek. Spát tak málo je strašný.
Jirkaodpovědět 

 Respekt08:59:29 05.07.2019
Respekt!
Janodpovědět 

 glockner a venediger13:55:55 06.07.2019
To je ten stejnej chalpik co jel na Glockner a venediger na kole? Gratualce!
judovanaodpovědět 
 Re: glockner a venediger06:12:16 08.07.2019
je:)
judovanaodpovědět 

 Foto dne:
Amalfi
Te La Do Non Me La Piglio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189273)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Plotna 3 4 Smolné Pece
Plotna 2 5A Smolné Pece
Plotna 1 4 Smolné Pece
Obchvat 6C+ Smolné Pece
Nově komentované:
Sin Conservantes Ni Colorantes 7c+ Cuenca
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
bunda Tilak Stinger Gore-Tex vel. L | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1227 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1336 
 Ne, uniklo mi to. 
 1147 
 Sleduji jen Adama. 
 1185 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.